Lov na boháče (2006)

Audrey Tautou je prostě luxusní a prostředí, ve kterém se kamera pohybuje, je snad ještě luxusnější. Ovšem ve filmu chybí vše to, co by z něj mohlo udělat nadprůměrnou věc na několikeré zkouknutí. Takhle máme před sebou jednohubku, jenž zachutná, ovšem rádi ji zajíme něčím kvalitnějším.

Kafe a cigára (2003)

Některé scénky jsou prostě úžasné, jiné lehce zklamou, ovšem jako celek Kafe a cigára považuji za velmi povedený snímek. Pokud chcete vidět něco skutečně originálního, pak neváhejte ani minutu. Všimněte si momentů spojujících jednotlivé situace: "vibrace", "kafe a cigára, to není dobrý oběd", "hudba a medicína" atd.

Sametová extáze (1998)

Úžasně natočený pseudodokument pojednávající o jedné šílené době, o revoluci homosexuality a o vlivu mediálních mas na takové věci, jako je sexuální orientace člověka. Christian Bale ve mě jako průvodce dějem vybudil celou paletu emocí od sympatií do absolutního zhnusení. I další herci nezklamali, a tak před námi stojí snímek zasluhující si pozornost publika homo- hetero- i jinak sexuálního.

Absurdistán (2006)

No, je to skutečně absurdní film, a pokud od něj čekáte cosi jako zážitek, pak vás nezkutečně zklame. Ač by byl nápad zajímavý, tak je také značně nereálný. Absurdita se tímpádem posune dále k maximu - ovšem nepřekročí tu příčku, kdy bychom ji už nazvaly geniální.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulpu nechybí skoro nic. Bavil jsem se u výborně propracovaného příběhu, u perfektních minizápletek i u celku, který všechny dějové linie vytváří. Herci dokonale ztvárnili své role a naplnili tak velmi vysoký potenciál scénáře. Pulp Fiction jsem dnes viděl asi poosmé a určitě ne naposled. A navíc, některé hlášky přešli do běžného života takovým způsobem, že ani mnozí netuší, odkud vlastně pochází.

Generál Patton (1970)

Tak takhle by se měli natáčet všechny autobiografické filmy. Pattonovi nechybí vůbec nic z toho, co jsem přečetl v historických publikacích. Dokonce jsem se o něm dozvěděl něco málo navíc. Dokonalé, dokonale natočené.

Mr. Brooks (2007)

Když jsem se na film díval napodruhé, tak mě docela nudil. Zápletka s Demi Moore působí dost tuctově. Ale musím uznat, že dialogy pana Brookse s Marshallem jistě stojí za shlédnutí a posunují snímek do lepší půlky kinematografie.

Insomnie (2002)

Úchvatný výkon Al Pacina sám o sobě dělá z tohoto filmu perlu. Když k tomu připočítáte Williamse jako záporáka (překvapivě se do role hodí) a Swankovou jako mladou policistku, tak vám výjde jasné slunce nad kinematografickým nebem. Přestože si Insomnie nedělá nároky na to být trhákem, tak já jsem se u ní bavil více než u jakéhokoli hollywoodského blockbusteru. Koncentrované herecké umění.

Před soumrakem (2004)

Film, který vám rozsvítí den. Geniálně zpracovaný dialog ubýhá jakoby sám a vy jen sedíte a sledujete ty vodotrysky myšlenek. Úchvatné.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Zatím nejlepší Star Trek film. Nabízí geniální mix seriálové zápletky, staré země, historie světa Star Treku a osobních příběhů velkého vynálezce a kapitána posedlého Borgskou hrozbou. Vůbec považuji Borgy za jeden z nejlepších nápadů, které kdy autoři Star Treku vyplodily.