Mega Shark vs. Mecha Shark (2014) odpad!

Pokud jsem dal předchozímu dílu rating STUNZ2, tak tohle musí mít minimálně STUNZ100 ! Tohle už fakt není možný! Na začátku Mega shark svým ocasem vyrazí jednu loď z vody, která se změní v letadlo na letecké lince Port of Alexandria - Rachefova pyramida, wtfffffff??? Děj nekomentuji, jinak bych dnes nepřetržitě zvracel, mechanický žralok na robotických pásech - větší vymaštěnost jsem snad neviděl, néé, pozor, néé, jdou na mě zvratky, bože už to začíná, uuuuubléééé...

Robocop (2014)

Psychosomatické blokády v neurobotickém hávu. Film zaměřený spíše na postavy, intriky a lživé kecy než na nadupanou akci a efekty, čímž neříkám, že tam právě zmíněné atributy nejsou. Jen jimi Padilha neplýtvá, v podstatě pouze rámují děj. Kinnamanův Robocop poměrně zapamatovatelný, viděl jsem dobrý, nepříliš akční film, který však byl točen precizně a cílevědomě. 70%

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

... a každý, kdo chce, může žít naplněný život bez bolestí... Skvělý Dušek mluví o největší pravdě ve vesmíru!

Bílá horečka (2013)

Copak nám to čaroděj Giorgio Serafini uvařil za šlichtu?? Pěknou sračku, přátelé! To, že měl k dispozici přísady jako Ludgren, Jones nebo Couture, ještě neznamená, že vyrobí mňamku. Ono po pravdě, co si budeme povídat: výše zmíněná jména nejsou kdovíjaké top přísady. Ale minimálně oko akčního fanouška by při správném namíchání rozhodně otevřely. Výsledkem je však bezduché plácání, rádoby drsňácké profily a nudná akce. Osobní souboje nestojí za řeč, tohle už dnes ničím neohromí, koho zajímají pomalé kopy švédského dědy nebo okoukané rabiátství Jonese?? Hromotluk Couture navíc nepředvedl skoro nic ze svých mma technik. Jedna hvězdička za to, že jsem se v průběhu filmu nepoblil.

Zmizení (2013)

3/4 filmu jsem se připravoval, že po jeho skončení okamžitě volám ségře (a to jí je skoro třicet), jestli je v poho a jestli se kolem jejich domu neplouží omšelý obytňák, ale nakonec jsem ten hovor neuskutečnil. Jinými slovy: 3/4 se jedná o brilatní filmařinu, plnou hutné atmosféry a prvotřídních hereckých výkonů, aby to ta poslední čtvrtina odpálila do ´pouhé´ nadprůměrnosti. Závěr se tváří příliš vykonstruovaně, možná bych si ho představoval více důstojnější tomu, co jsem viděl před ním. I tak velmi zneklidňující, podmanivé a filmařsky uhrančivé. 46 miliónů dolarů(rozpočet)/122 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)

Plán útěku (2013)

Fucking awesome! Rambo a Terminátor hromadně atakují hranici 135ti let pozemského života, ale já tak nějak začínám tušit, že tato monstra nejsou odsud... Jinak si prostě nedovedu vysvětlit, jak je možné, že jejich těla vydrží takový fyzický i psychický nápor. A když nakouknu do jejich diářů (pravidelně jsem s nimi v kontaktu přes facebook) a vidím jejich plánované budoucí filmové projekty, nezbývá mi než konstatovat, že Sly a Arnie nejsou Expendables, nýbrž Immortals (alespoň filmově). Plán útěku je přímočará akce, po okraj naplněná ´over the top´ a ´more over than over the top´ scénami, ale! ... já jsem, sakra, přesně tohle chtěl vidět, sedlo mi to fakt dobře. Všichni si svoje role masakrálně užívají a byla radost pro mě na to koukat. Vidět ty dvě ikony vedle sebe (hlavně závěr na pláži), nemá chybu... určitě doporučuju, pokud chcete vypnout nebo se vrátit o dvě desetiletí zpět do svých akčních -nácti let... tak a chcete vědět, jak jsem jednou napsal písemku z matiky, aniž bych byl přítomen ve školní lavici?? No potřebujete tři věci: 1/ spojence, 2/ zvyky učitelky při písemce, 3/ znát záklopný mechanismus kliky u dveří vaší třídy... je tam takový malý plíšek, který když se o kousek posune doleva...

Gravitace (2013)

Tohle není jen tak nějaká gravitace, tohle má tah, sílu a nekonečnou přitažlivost jako černá díra. A když po neuvěřitelných 15ti minutách bez jediného střihu překonáte horizont události, čas se definitivně zpomalí - časoprostor kolem se hroutí... Brilatní technický kousek, který posouvá hranice opravdu o notný kus dál, Bullock fascinující, Clooney výborný. Víc netřeba psát, je nutnost Gravitaci né vidět, ale zažít... filmový zážitek roku! 100 miliónů dolarů(rozpočet)/652 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)

Ninja 2: Pomsta (2013)

Na sklonku roku 2013 se znovu po období zvaném PZPPOP (Po Zlomeninách Pusto, Po Otočkách Prázdno) otvírají brány říše Bojových filmů a jejich protagonistů. Svoje protažená, blesková a neunavitelná svalová vlákna přišel předvést Scott "Pokladnice nebeských kopů" Adkins - první z Velké Řezací Trojice (spolu s Jaaem a Uwaisem). Velkým lákadlem jest choreografie Tim Mana: nápaditá, atraktivní, plná roznožek, otoček, jednoduchých i vzdušných kopů, obratů, strhů a akrobatických fines (dvě nebo tři jsou mimořádné!). Rukopis režiséra Florentina bohudík znatelný, souboje jsou přehledné a zasazené do nejrůznějších prostředí. Děj je logicky holý a béčkový, ale na něco se prostě ty bojové korálky navléci musejí. Shrnuto: Adkins ukázal skvělou fyzickou připravenost a nezbývá než se těšit na Tonyho "Zabijácké dítě z džungle" Jaa ve druhém díle Tom Yum Goong a hlavně na Iko "Indonézská Pentjak střela" Uwaise v Berandalu...

Já, padouch 2 (2013)

Já, padouch 2 = Já, Mimoň 1! "Oddaní přisluhovači" s vizáží žlutých tic taců si to definitivně urvali pro sebe, jejich nekonečně přívaly gagů rozechvějí bránici jako když Jimi Hendrix udeří do strun kytary. Příběh vaří z vody, ale já se většinu filmu fakt bavil, takže mimoňovské tři hvězdičky :) 76 miliónů dolarů(rozpočet)/906 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)

Zpráva o Europě (2013)

A máme tu další pecku, tentokráte náležící do kategorie Ožírač nehtů. Atmosféra hustá jako vesmírná strava v tubě, napětí sálá hodně daleko, snad až někam za Oortovo mračno. Chování postav uvěřitelné, konání ale místy nerozumné. Nicméně to byl zážitek, technicky hodně zručně natočeno, až mi to chvílemi přišlo jako něco, na co budeme za pár let koukat ve zprávách jako u vytržení :)