Tísňové volání (2018)

Skôr 4,5 za tých pár nelogickostí, ktoré ale s prehľadom prebíja ťaživá atmosféra. Skvelý príklad ako za 5 korún natočiť drtivý psychologický thriller, ktorý vás chytí a nepustí až do konca.

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Nezaujatý na oboch stranách, podrobný s novými informáciami a tajnými nahrávkami, výborne spracovaný. Najlepší dokument o vojne vo Vietname a jeden z najlepších vojnových dokumentov vôbec. Bodka.

Pád - Série 3 (2016) (série)

Mne to prišlo ako keby po parádnych prvých dvoch sériách nevedeli či pokračovať ďalej, akým spôsobom a ako dlho. Na začiatku rozbehli sériu psychologickým smerom. Amnézia, "vzťah" so sestričkou, Katien osud, to všetko však len načrtli Začali sa kopiť nelogickosti a záver mi prišiel trochu rushnutý. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že to nebolo takto zamýšľané. Chceli to zobrať viac psychologicky a nezakončiť to tradične. Nakoniec z toho nevedeli ako von a v zásade sa touto sériou príbeh nikam neposunul. To všetko sme tak nejak tušili. Aj tak však dávam za 4* lebo nemôžem povedať, že by som sa nudil, herecké výkony boli stále výborné a na konci mi bolo ľúto, že seríál konči.

Room (2015)

Čistá depresia.

Chata v horách (2012)

Šráci idú do hôr na chatu a cestou nezabudnú uraziť miestneho vidláka. Povedomé? Od tohoto bodu je dobré si o filme nič nezisťovať. V podstate to bola taká blbinka, ale originalitu a miestami aj správnu dávku humoru tomu nemožno uprieť. Ak sa chcete báť siahnite rovno po niečom inom.

Osm hrozných (2015)

Tri hodiny hláškujúceho Samuela L. Jacksona v réžii Quentina Tarantina, tony snehu, štipka krvi, štipka mozgu, víchrica a to všetko s hudbou Ennia Morricone? Aj keď na konci už Samuel nemal gule, ja strieľam naplno.

Michael Kohlhaas (2013)

Keď som dal Spáse 4* tak tu musím znížiť na 3*. Predsa len to bolo o level nižšie a (zbytočne) dlhšie. Skalní fanúšikovia Mikkelsena si tú 1* môžu pridať.

Spása (2014)

Michael Kohlhaas na divokom západe.

Ve službách legie (1998)

Trošku zabudnutý film, čo je škoda. Hoci začiatok filmu pôsobí "americky" a môže sa zdať, že príbeh bude jedno veľké klišé je to omyl. Nastassja Kinski sa vo filme dlho neohreje a prerod Dennisa Quida spolu s réžiou Predraga Antonijevića ponúkne asi najdetailnejší pohľad na nenávisť medzi Srbmi a Bosniakmi\kresťanmi a moslimami. Ostrelovačskú scénku v tomto filme osobne považujem za "best of sniper videos". Takto to totiž skutočne bolo.