• Fantasy

Oheň, led a dynamit (1990)

Neřekl bych, že by mě film vyloženě naštval svou imbecilitou, narozdíl od mnohých špatných českých crazy komedií (jako jednu za všechny: Jak ukrást Dagmaru). Celé je to tak přitažené za vlasy, nereálné, překombinované a tak "crazy", že se občas neubráníte úsměvu nad vyloženě groteskně pitoreskními situacemi. Třešničkou na dortu je pak samotný závod, který se počtem zničených věcí a kaskadérů vyrovná snad i Kobře 11. Němci jsou holt komisáry.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Co napsat ke zvratku, který vás nasere po první půlhodině sledování, zkazí vám celé sobotní odpoledne tím, že způsobí příšernou nevolnost? Nejradši bych to nekomentoval, ale ještě pořád jsem pod vlivem této sračky. Obzvlášť nasírací je ten teplouš, to jsem fakt myslel, že chytnu ovladač a vší silou ho mrštím do televize. Sypal ze sebe sype jedno hovno za druhým a eště se furt tváří, jak kdyby měl na koulích pověšené šestnáctitunové závaží. Zbytek té bandy trotlů, co v tom hraje (pro mě už nikdy více herci ani lidi) nakonec podávají výkon hodný vyliskání. Prostě odpad!

Animatrix: Druhá renesance 2. část (2003)

Tak toto je jednoznačně nejlepší animatrix. Nesmírně působivé ztvárnění historie matrixu vás zaujme nejen grafickým zpracováním, ale i hloubkou sdělení. Na pozadí ztvárnění černé minulosti matrixu se rýsuje poselství o tom, že historie se opakuje, a lidé by si na to měli dávat sakra pozor.

2001: Vesmírná prda (2000) odpad!

Jediný dobrý vtip: "A bůh řekl: zavři hubu ty pitomá opice"

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tohle a nejlepší díl celé trilogie? Ha ha ha. Konec byla jedna obrovská americká ubulená limonáda, fakt jsem místy neudržel moč ze zadržovaného smíchu. Když všichni ostatní okolo sahali pro kapesníky, já pukal smíchy nad proslovem korunovaného Aragorna a teploušských výlevů (promiňte, že to tak musím nazvat) party hobitků při loučení. Zbytku filmu se pochopitelně dá vytknout velmi málo, v podstatě jen občasné heroicko-proletářské výlevy a taky první půlka se mi zdála celkem nudná. Knižní předlohu jsem pochopitelně četl a taky tedy vím, že loučení v knize je také dojemné, na mě to tady tak ale opravdu nepůsobilo. Ten film mi prostě nesedl, poslední půlhodina je na Shift+Delete, chtěl jsem se zvednout a odejít, mrzí mě to. Spíš 3,5 hvězdy.

Bulšit (2001)

Bože můj, kdy už si konečně někdo uvědomí, že točit teenagerské komedie holt není dobrý nápad. Když už někoho konečně napadne tento žánr překombinovat tím, že natočí parodii, nemůže to dopadnout dobře. Ze začátku to ještě šlo, zhruba po 10 minutách jsem si však uvědomil, že bude lepší vypnout mozek brokovnicí. Díval jsem se nato nadvakrát a ke konci už to bylo tak trapné, že jsem blil mozek ušima. Ta jedna hvězdička za ty nádherné baby a za to, že byl tento "výtvor" snad myšlen jako parodie a výsměch všem teenagerským komediím.

Waterloo po česku (2002) odpad!

Už jenom kvůli existenci takových filmů stojí za to zemřít. Kdo neviděl, nepochopí...

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Nebýt těch posledních zhruba 3 minut, dal bych i 4 hvězdy. Nelíbí se mi, s čím vůbec si Sekula zahrává. Většinou když dochází na filmovou implementaci hypotetických teorií dopadá to víc než hrozně, nicméně v tomto případě myslím, že film byl obestřen takovou rouškou tajemna, že nad ním nemá cenu přemýšlet a tak ho můžem brát jen jako takové "netradiční" sci-fi.

Jackass: Film (2002)

Hehe, tenhle film má v nadpisu titul "Dokumentární". Akorát nevím co Jackass: The Movie přesně dokumentuje. Asi to žraní pochcaného sněhu:)

Pat a Mat - Tapety (1979) (epizoda)

Můj nejoblíbenější díl Pata a Mata. Vždycky se mi líbilo, jak to na konci celé krásně, efektně polepili tapetama.