Nesmiřitelní (1992)

Western newestern má to svoje čaro a to je hlavná zásada skvelých hercov na čele (samozrejme) z Eastwoodom. No a na konci som nedýchal čo vraví za všetko. PS: Nasrat Munnyho to si ju tam vpálim sám :)

Million Dollar Baby (2004)

Výnimočný film, výnimočné herecké výkony. Clint je pašák. Dlho som tento film odkladal tak vy takú istú chybu nespravte.

Drive (2011)

Film ktorý ma svojim pomalím a kludným tempom prekvapil a ktorý som si AJ kvoli tomu užil. Výborný herci -každý jeden, výborne podaný príbeh a skvelá hudba ktorá to všetko pekne dotvára a uzatvára. 5 hviezd jednoznačne.

Spirit (2008)

Frank to sám neutiahol. Na sin city sa to nechytá ani v najmenšom. Spirit je v skutku divný film ktorý sa mi začal páčit až na úplnom konci. Plno chvíl na ktorých som sa smial a ktoré si myslím smiešne ani nemali byt. Spirit nevišiel.

Žena v černém (2012)

Duchársky príbeh? To možem. Z viktorianského obdobia? Pravdaže. Hlavnou výsadou tohto snímku je atmosféra ktorú vynikajúco dopĺna hudba. (najlepšie prežitá v kine). Príbeh je plitký ale myslím si že pri filme o duchoch príbeh nemusí hrat hlavnú rolu. Všetko je to pekne a temne natočené. Herecké výkony slušné. PS: Z Radcliffa niečo bude :)

Californication (2007) (seriál)

Hank je borec. Tahám to s ním už 5 sezón a stále ma neprestal bavit. Má svetle chvílky a taktež aj tie druhé. Výborný seriál o ludoch, vztahoch a bláznivej maličkosti menom láska.

Počátek (2010)

Od čias Matrixu dalšia surrealistická pecka v podaní jedného z najšikovnejších chlapcov Hollywoodu. Výborný, bombový, epický a inteligentný. Vtiahne vás do deja a nechá vás ho dokončit. Ktorý film toto dokáže? Snívaniu Zdar :)

Tintinova dobrodružství (2011)

Už od začiatku bolo jasné že The Adventures of Tintin bude skor o ukázaní technických možností ako o kvalitnom a silnom príbehu. A že sa jedná o technicku dokonalost a genialitu o tom niet pochýb. Príbeh je síce na druhej kolaji ale nieje vobec zlý, Tintina si užijete aj ked si myslím že znalci predlohy si v nom najdu o niečo viac. Ako celok to vobec nieje zlé. Bavil som sa a to je hlavné. Rozhodoval som sa medzi 3* a 4* no nakoniec som sa priklonil k 4* pretože predsa je to taky rozpravkový Indy :)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ked som tento seriál zhliadol prvý krát vobec ma noslovil a po prvej časti som nan zanevrel. Neviem vobec prečo ale po čase som sa k nemu vrátil a kompletne ma do seba pohltil. Pozeral som diel od dielu až do finále a možem kludne povedat WINTER IS COMING. Reálne fantazy v pekne premyslenom svete z množstvom perfektných dialógov a nezabudnutelných postáv tvorí báječnú Hru o Tróny. PS: Nečakajte plno súbojov a krvi. Sila tohto serialu je niekde inde.

Memento (2000)

Neviem kde sa stala chyba ale tolko ospevevaný film ma vobec neohúril a ani neudržal moju pozornost aby som ho zhliadol do konca. Možno som mimozemštan :)