Magnolia (1999)

Okúzlujúci filmový zážitok trvajúci celé 3 hodiny, nič podobné som doteraz nikde inde nevidel. Anderson trhá všetky zaužívané postupy a nahrádza ich svojimi, pre mna absolútne originálnimi. MUST SEE titul ktorý ale možno nesadne každému.

Tmavomodrý svět (2001)

Svěrákov další rodostno - smutný príbeh o láske a priatelstve v tom nejneobycajnejšom prevedení a v tej najneobyčajnejšej dobe.

Až na krev (2007)

To ako to je napísané, to ako to je natočené, to ako to je zahrané. Všetko to s tohoto filmu robí výnimočný zážitok plný silných momentov a hereckých výkonov. PS: Paul Dano ma svojim herectvom naozaj prekvapil.

Zločin (2011) (seriál)

NO... bolo toho natahovania :) Ale vydarené natahovanie to bolo to vám poviem. Skvelý seriál zo skvelými hercami aj ked musím uznat dost riskantný. Natahovat diváka dve série za odhalením vraha sa nikomu (ak vobec niekomu) tak obstojne nepodarilo :) Obstojne tam je preto že: Herci úžasný a rýchlo ztotožnujúci, vizuál upršaného Seattle -a bol výborný a po pravde celú prvú sériu som hltal diel po dieli. ALE.... čo je moj (malý) problém. V druhej sérií tým neustálim natahovaním a pátraním mi to celé v jednom momente skĺzlo do stereotypu. Ale dopozeral som to a dobre som spravil. Koncu prípadu nieje čo vythnút. Takže 4*.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Takže prvá séria dopozeraná. Výborné, výborné...tlieskam. Zo začiatku sa mi do toho velmi nechcelo pretože to vypadalo až príliš prvoplánovo, no vdaka bohu našiel som si na to čas a skúsil som to. (dva dni stačili :) ) Čo pochvalujem sú jednoznačne herci. Herci a postavy ktoré tak výborne hrajú. Dalej tam je výborný dobový vizuál (samá špina, chlast, devky, kolty) Dobre napísané dialógy a celkovo, má to vydarený šmrnc. Tento seriál možno ani tak nieje o príbehu (ktorý nieje nijak zlý) ale skor o postavách a ich vztahoch. Plus ako som už spomínal výborné dobové reálie. JEDNOZANČNE na druhú sezónu nedočkavo čakám.

Temný rytíř povstal (2012)

Takže. Ludia nechápem vaše už prehnané narážky na tento film. Vadia vám (nie pochopitelne každému) uplné somarinky ktoré som si behom sledovania filmu vobec nevšimol a neriešil. Áno... je tam pár dier v scenári ktoré sa ale dajú prehltnút a vobec nekazia inak velmi kukatelnú verziu filmu :) Ked vadí niekomu že SPOILER Batman prišiel ku Gordnovi od ladu alebo velký symbol na moste SPOILER tak už neviem. Film je úžasný, vtipný, osudový, epický. Anne je ako Catwoman výborná ostatný herci samozrejme taktiež každý jeden a BANE. BANE je sakra dobrý charakter a sakra dobre zahraný. Hardy sa činil. Nieje to Joker ale ako niekto moze porovnávat Jokera z Banom. Zahraný sú excelentrne obaja. Perfektný záver výbornej trilógie o Temnom Rytierovi. PS: Ked som sedel v kine a Batman prišiel prvý krát na scénu. Spomenul som si na malého chlapca ktorý behal po byte s pláštom a zachranoval svet, Bol to Batman :)

Bůh žehnej Americe (2011)

Áno čakal som od toho niečo iné a možno aj niečo viac. No aj tak som s tym spokojný pretože aspon niekto trefne vystihol situáciu v ktorej sa nenachádza len amerika. Hlúpost ludí, showbiznis, prachy. PS: Pár úmrtí bolo zbytočných. A dobrý soundtrack.

Normal (2009)

Tento film mal strašne strašne velký potenciál. No bohužial nevyužil ho na plno. Krásne promo tento snímok vynášalo do nebies no ale predsa sa tak daleko nedostalo. Výborný výkon Knažka...pár zapametania hodních scén a čo je hlavné výborná vizuálna stránka filmu. Hviezd dávam štyri pretože takýto film sa v Čechách a ani na Slovensku dávno nespravil a už ani len tak nespraví. Som teda štastný aj za to čo je. Nieje to až taký prúser.

Alois Nebel (2011)

Dávam 4*. Áno 4*, čítate dobre. Podla mna velmi velmi dobre spravená dráma z krutích časov a o človeku z krutím osudom podaná v peknej originálnej komiksovo výtvarnej stránke.