Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Po druhom zhliadnutí som akoby zistil že vo štvrtých pirátov je akosi menej toho čo tvorilo taký základ pre predošlú trilógiu a je tam viac z pirátov ako takých, miestami to síce vyzeralo ako béčkový film z áčkovým prevedením ale aj tak, títo piráti mi prišli viac pirátsky ako kedy tí predošlí boli. (Fontána mladosti, Čiernofúz, Morské panny - ktorých scéna bola tak dokonalá, vzťah Sirény z Phillipom atď. Hodnotím 4* Páčilo sa.

Hellboy (2004)

Pri sledovaní nesmierne cool - ového prvého Hellboya som mal po celý čas rozporuplné pocity. Masky, interiéry, vizuálna a triková stránka, atmosféra celého diela, to všetko na jednotku z hviezdičkou a plus pre mňa ako bonus v podobe každého záberu (pokiaľ sa nejednalo o akciu - ale o tom zachvíľku) z ktorých akoby sálali komiksové stránky predlohy. No čo som si všimol a čo mi nesmierne vadilo a zakaždým priam vyrušovalo a tak bránilo 100% filmovému zážitku bola akcia. Tak ako bola natočená (Guillermo to fakticky nezvládol) a tak ako bola priam v niektorých prípadoch blbá ma až zarážalo. ŠKODA. No ale 4* si to jednoznačne zaslúži.

Nespoutaný Django (2012)

Ále prosím vás... aký western? Aký western? Pre mňa Tarantino - samostatná jednotka vo filmovej brandži - zrežíroval ďalší vynikajúci (ako ináč) tarantinovský film hodný každého svojho predchodcu. ALE. Škoda že tam straší to ale. Ako všetci iste viete a nikto z vás si to nechce priznať :) prešliapnutý koniec zráža tento skvost a kráti ho o hlavu. Ale to nieje jediný dôvod prečo som sa vyhol plnému počtu. Príbeh skvelý, postavy v ňom vystupujúce skvelé, herci proste SKVELÝ každý do jedného, scény skvelé. Takže čo mi chýba na tomto bezhlavom skvoste najviac? Pravá Tarantinovská dialógová scéna hodná Tarantina. Pretože všetky čo som videl akoby sa nevyrovnali ani jednej z Tarantinovskej filmografie. Chvála bohu aspoň za tú bandu lúpežníkov a ich vreciam na hlavy :D tie jediné sa aspoň tak šuchli o pravého Tarantina - majstra dialógov.

Horší než smrt (2010)

Možno by som tento film hodnotil a komentoval presne tak ako ostatný a tým pádom nevyčnieval tak z rady, no to by som musel najprv uvidieť britský originál. Kedže som ho nevidel a prvú som si pustil americkú zremake-ovanú verziu - ktorá ma náramne bavila (áno dá sa to) tým pádom je moje hodnotenie na mieste. Slušný herci, perfektné scény a celkový chaotický (v tom najlepšom slova zmysle) príbehový spád odohrávajúci sa na jednom (ne)obyčajnom pohrebe mi nedovolili pri jeho sledovaný pocítiť nudu. Milujem takéto bláznivé komédie.

Anonym (2011)

Anononym - jednoznačne prekvapenie. Herecky, technicky, príbehovo, emočne veľmi veľmi vyspelé. Je síce pravda že k sledovaniu si film žiada plnú pozornosť diváka no to mne vôbec nevadilo a nechcem zato strhávať z celkového hodnotenia.

Havran (2012)

Fakt nechápem čo proti tomuto filmu všetci tak úpenlivo majú. To že niekomu nesadol Cusack? To že to nebolo dostatočne temné, temné ako v Edgarovej pomätenej hlave? No v každom prípade ja som sa pri tomto filme bavil. Páčil sa mi ako Cusack tak atmosféra celého snímku. Príjemne ma potešil výber hercov a taktiež aj pre mňa rozumný prierez Allanových poviedok dávajúci filmu príjemný dej ktorý ma bavil a veľmi rád si ho pozriem kedykoľvek ešte raz.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Neočakávaná cesta sa konečne pohla z miesta a vydala sa za dobrodružstvom naozaj (ne)očakávaným. Film Hobbit a jeho prvá čast pre mna znamená návrat do Stredozeme v naozaj velkom štýle. Peter nesklamal a naservíroval nám presne to čo sme čakali, na čo sme sa tešili, a čo v stredozemi potrebujeme. Vizuálne oslnivé, obsahovo krásne, hudobne epické, dobrodružstvo k osamelej hore a k trpasličiemu královstu Erbor začalo pre mna presne tak ako malo. PS k pre mnohých vizuálnemu problému "škratov" (to som si nemohol odpustit :D ) Áno sú digitálny áno sú iný no doba pokročila a zároven pokročila tak že mi to vôbec nevadilo a plne v tomto kroku s Jacksonom súhlasím. Nieje to LOTR a Hobbit si to už čo sa technológie týka može dovolit :)

Nikdy neříkej nikdy (2009) (seriál)

Som rád že som Keby bolo Keby dal akú takú šancu pretože si myslím že vela lúdi mu ju nedá už len z princípu. KBK bolo pre mna príjemným spestrením slovenskej seríalovej tvorby a taktiež aj celej našej zaspatej kinematografie. Dalo sa na to pozerat, dokonca ma to (čo som bol velmi velmi rád) pohltilo a celú prvú sériu som zbúchal za 2 dni a už sa chystám na druhú. Takže suma sumárum - konečne sa u nás natočil seriál ktorý sa nebál experimentovat a zájst aj kus dalej ako naše ostatné "fajnové" vecičky. A konečne seriál ktorý bol, čo sa technickej stránky týka, nadpriemerne kukatelný. Len tak dalej.

Cosmopolis (2012)

Perfekne natočená blbina ktorú som strávil cez jeden chladný jesenný večer. A čo viac bavila ma a vydržal som u nej dokonca. Je to iné je to artovo fajnové herecky výborne zahrané a k tym pre mnohých hlúpim dialógom, bavili ma a aj koli nim som si tento INÝ film užil.

Chata v horách (2012)

Naprosto originálne a vysmievajuce sa celej doterajšej béčkovej hororovej kinematografií (možno aj tej áčkovej). Kopa odkazov, funny momenov a dokonca aj pár "wow" okamihov.