The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Príjemný anglický chlapík vo svojej príjemnej anglickej SHOW.

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Craig je výborný moderátor ktorý svojimi improvizačními rozhovormy rozosmeje aj "nerozosmiatelného" (to som si nemohol odpustit :D).

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

KULT. Film filmového mága a velkého fajnšmekra. Neraz som Tarantina nazval scenáristický boh a nazvem ho tak i teraz. Božský, božský toto film. PS: Uma. Tá Uma to je kočka :) A tanečná scéna na ktorú ja osobne nezabudnem.

Zelená míle (1999)

Naozaj výnimočný film. Až by som povedal že The Green Mile by mal byt 1 najlepší film tu v rebríčku CSFD :). Minimálne si to zaslúži. Skvelý príbeh zo skvelými hercami (každým jedným) a asi največšia chyba, ignorácia alebo neviem čo ešte Filmovej Akademie. Michael Clarke Duncan toho Oscara dostat mal. Krásna réžia, krásne scény, krásna hudba. Film z velkým F, jednoznačne.

Království nebeské (2005)

Kingdom of Heaven je komplikovaný film. Má vela vrstiev a tvári sa na niečo viac než naozaj je. No pri tom všetkom divák dostane správnu dávku zo všetkého. Áno scenár má mierne hluché miesta no na tom filme je niečo čo ma pritahuje, Orlando hrá obstojne a herci okolo neho taktiež. Hudba je perfektná a réžia taktiež (záverečná scéna o dobitie Jeruzalema je úžasná). Križiacke výpravy a rytieri to bolo vždy moje preto 4*.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Sitcom ktorý sa vybral inou cestou rozprávania story. Originálnou a štýlovou. Možno aj preto má taký úspech. Je to proste čo? LEGEN...wait for it... DARY. :D :D :D Takže nahodte obleky a ... PS: Mýslím že sa tvorcom podarilo postavu Barneyho (a taktiež aj hercovi ktorý ju hrá) zapísat do historie Seriálových postáv. :)

Spartakus (2010) (seriál)

Hodnotím Blood and sand a Gods of the Arena. Prvému menovanému dávam 5* pretože som skoro každú čast pozeral z úžasom (nie pre tie hole ženy a veci ktoré sa tam s nimi diali :) ) ale pre príbeh a celkové "wow" momenty súvisiace s ním. Druhému menovanému dávam taktiež 5* pre skvelé momenty a za výborné zvládnutie prológu k seriálu. PS: SPARTACUS je len JEDEN - RIP Andy Whitfield. PSS: Herci, réžia a scenár - úžasné.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Další výborný seriál z produkcie HBO. Po zhliadnutí obidvoch sezón nadšene tlieskam. Skvelý herci a scenár. Plno zápletiek a hlavne krásny dobový vizuál povišuje tento počin nad ostatné seriali. Kto miluje 20-30-40 roky minulého storočia a chlapíkov v drahých handrách ktoré sú často od krvi nezostáva vám nič iné len si BOARDWALK EMPIRE zapnút. PS: Páči sa mi že tvorcovia do seriálu zakomponovali známe osobnosti ktoré žili v tých časoch.

Bůh masakru (2011)

Herecká exibícia. Velmi príjemný film ktorý taží z herecky perfektne zvládnutých a napísaných scénok. No medzi ne sa sem tam vplížila aj nuda čo sa odzrkadlilo na mojom hodnotení.

Čtyři pokoje (1995)

Tarantino je scenáristický BOH! Za THE MAN FROM HOLLYWOOD jednoznačne 5*. Rodiriguézov THE MISBEHAVERS za 4*. Za Ostatné dve poviedky slabú 1* (Mal som chut ich vypnút). Roth úžasný aj ked v prvých dvoch poviedkach bol často až trápny. Ostatný herci výborný (okrem prvej poviedky - tam to bolo slabšie). Takže celkovo film Four Rooms za 3*.