Kód Enigmy (2014)

Nebyl to úplný trhák, ale film s válečnou tématikou rád podpořím, navíc to byl docela věrně zachycený úsek té doby. Taky bylo napínavé sledovat vznik dekódovacího přístroje, který Turning sestrojil. Díky tvůrcům, že Enigmu znovu natočili.

Donšajni (2013)

Nechápu tak nízké hodnocení, zas takový propadák to nebyl. Když někoho tato a jiná témata nezajímají, proč na to kouká a dává odpad. Já se u Menzelova filmu bavil.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Docela překvapení. Bavilo mě sledovat dva prameny vyprávění, dvě linky osudů, které se na konci střetly a vše vysvětlili. Mimo to bylo vše humorně zachycené, podbarvené hudbou a bravurně odehrané. Thompsonové a Hanksovi rád udělím plný počet bodů.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Tahle série mě po několik pondělků napínala a bavila. Je dobře natočená a obsazená, to musím uznat. Vetchý jako vždy super, Polívka tentokrát překvapil. Těším se na další pokračování.

Zbav se svých miláčků (2013)

Tohle fanoušci Daniela Radcliffa asi těžko rozdýchávali, přitom jde o malý skutečný úsek historie. Až na některé úlety je to docela dobře zachycený a natočený film. Když už člověka na střední krmí literaturou ze všech koutů světa, dokáže si alespoň díky filmu představit, jaké začátky měli slavní autoři na Kolumbijské univerzitě po padesátých letech.

Mocnější než slova (2013)

Tenhle film vyloženě volá po průměrnosti, ani si neklade za cíl svou průměrnost překonat. I herecké výkony jsou docela obyčejné. Pouze některé myšlenky a slova přesahují. Chci dát tři body, ještě než tak učiním, odpovím na malou hádanku: Co je mocnější než slova? Činy, jo jo, jsou to činy. Kurzor najednou popojede o stupeň výš a klikne na čtyři hvězdy.

Láska na kari (2014)

Byla to láska na první pohled. Našla si mě a dostala mě. Ani ne tolik apetitem a pokrmy, jako zpracováním. Výborná předloha i dobře zpracovaný film, napětí i během vaření, věrohodné a dobře zahrané postavy, hezké scény i obrazy, to vše pod taktovkou oblíbeného režiséra Hallstroma a korunováno výbornou hudbou A.R.Rahmana. Jistě, rozplývám se, je to možná gurmetská pohádka i Čokoláda ve francouzskoindickém stylu, ale já se příjemně bavil, tak proč film i přes drobné chyby nevychválit. Hvězdu neuberu kupodivu ani v tom případě, že nepovedený a předvídatelný závěr, ze kterého odkapával med, mě příliš neoslovil. Jenom vím, že Lásku na kari klidně zhlédnu znovu.

Neviditelní (2014) (seriál)

Když některé věci, zejména české seriály neberete smrtelně vážně, chcete se jenom pobavit, pak i obyčejný třináctidílný cyklus z televizní obrazovky vás může odpoutat od povinností, rozptýlit a rozesmát. Například všech záběrů a dialogů s Barborou Polákovou si doslova užívám.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Už jsem chtěl dát průměr, hloupostí tam bylo dost, ale scéna po hodině filmu v kanceláři v protipožárním dešti při rozhovoru se soudcem a hlavní postavou mě dostala, přidávám hvězdu navíc.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Není to nic převratného, je to jen o příjemná oddechovku, na které je vidět, že herci, především ti starší, si natáčení užili. Tj. žádná křeč, jen sympatická pohoda.