San Andreas (2015)

Výborný začátek a velmi slušné efekty, to je asi tak všechno. Příběh fiktivní rodinky v ohrožení, zasazený do katastrofického rámce, kdy kolem umírá nespočet lidí, je směšný, béčkový, ba až pohádkový. Ale když si odmyslím tu humornou "family story", docela to stálo za to.

Dítě číslo 44 (2015)

Docela jsem se na něj těšil, ale zklamal. Film je chaoticky poskládaný a splácaný z různých scén, mnohdy i takových, které v knize vůbec nejsou. Tvůrci si vymýšlí, dotvářejí a děj kazí. Výborná knižní předloha je naopak téměř bez chyb, je logicky poskládaná a navazující. Film knize sahá akorát tak po kotníky. Vůbec nechápu, proč se Daniel Espinosa do filmu pouštěl. Dva body uděluji pouze za dobře obsazené role (Hardy, Oldman, Cassel, Rapace), jinak je to ztráta času.

Zmizelá (2014)

Film je ještě lepší než knižní předloha! Přesto mě příbeh Amy a Nicka úplně nechytil, nepřekvapil a nešokoval.

Dlouhá cesta dolů (2014)

Já vím, moc sympatií tenhle film nebudí, ale to je mi celkem fuk, MNĚ se prostě líbí, některé dialogy jsou naprosto úžasné, asi si přečtu i knihu.

Neúplné zatmění (1982)

Výborný film - pravá skutečná filmařina a jedinečné herecké výkony.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Téměř věrná kopie knihy, šedivá, průměrná, militantní. Třetí díl Hunger Games se vůbec nemusel dělit, do jedné části by se vešlo vše podstatné bez protahování. Naopak některá herecká esa nezklamala: Moore, Sutherland, Lawrence.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Nižší hodnocení seriálu na ČSFD mě absolutně nezajímá. Mně se Vraždy v kruhu líbily, zejména díly: Pohřbený rozvod, Duch zákona, Ve jménu otce, Láska je černý kůň, Mrtvý v síti, Na nejvyšší úrovni. Tvůrcům nelze upřít snahu a preciznost, díky za těch několik příjemně strávených večerů.

Co všechno věděla Maisie (2012)

Nečekaně povedené. Julianne Mooreová zahrála zápornou roli tak dobře, až se mi líbila, a k malé Onatě April je cokoli zbytečné dodávat, byla jedinečná. Prostě Maisii doporučuju.

Whiplash (2014)

Uff, tenhle film mi vyrazil dech. Takhle nějak má vypadat moderní hudební film, říkal jsem si téměř od začátku až do konce. Je to skvěle natočeno, rámcově ohraničený příběh má spád a na závěr člověka až zamrazí, takže jsem si Whiplash málem začal cpát do TOP 10, škoda, že není nafukovací.

Zmluva s diablom (1967)

Začalo to velmi slibně, mělo to myšlenku i nápad, už jsem chtěl film vychválit, ale druhá polovina, a zejména moralistický závěr, směřovala a řítila se čím dál víc a více do kelu.