Studujeme za školou (1939)

Rok vzniku 1939. Vedle patálií studentského života jsou zde evidentní narážky na protektorát - německou okupaci. Tvůrcové skloubili a zvládli tyto dvě věci znamenitě.

Frozen (2010)

Podobné filmy nijak neprožívám, "Frozen" mě však dostal. Napjatá atmosféra (docela psycho), dobré herecké výkony, hudba přesně sedí.

Mezi řádky (2007)

Na začátku byl rychlý, těžko uvěřitelný skok aneb přerod neposlušných v dobré a správné žáky. Ale kdekdo se přes to jistě přenese. Film oplývá spoustou krásných myšlenek a zajímavých příběhů. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Přežít s vlky (2007)

Velmi dobře zvládnutý film. Občasné nepravděpodobnosti jsem přehlížel, zaujal mě především příběh podle skutečné události i hezká příroda. Malá Misha (Mathilde Goffard) byla výborná.

Zdrojový kód (2011)

Filmy s popisem Sci-Fi často nevyhledávám. Zdrojový kód se ke mně dostal náhodou a velmi mě překvapil. Film má spád, napětí, logiku. Filmy o kterých po shlédnutí ještě nějaký čas přemýšlím u mně získají nejvyšší hodnocení.

Unaveni sluncem 2: Odpor (2010)

Zase tak velký propadák to není. Na tento film je potřeba nahlížet zkrátka jako na ruský film. Není to žádný akční trhák, občas se děj zbytečně táhne a natahuje - škoda. S mentalitou té doby film souvisí (až na občasné přídavky fantazie), herecké výkony jsou náhodou dobré. Tvůrci se snažili podat film s lehkým humorem (Unaveni sluncem 2 mi trochu připomnělo Lazebníka sibiřského - jasný "rukopis" Nikity Michalkova ) i s narůstajícím napětím (mořská plavba na mině byla nápaditá, dojemná).

Poslední vládce větru (2010)

Nijak mimořádný film to není, jsou tam nedostatky, ale na odpad, jak jej někteří hodnotí, se rozhodně nehodí. Občas film není jen o vizuální stránce, někdy je i o myšlence. No jo, sto lidí, sto chutí.

Neznámý (2011)

Liam Neeson neustále překvapuje. Film "Neznámý" není taková bomba jako "96 hodin", Neeson zde však hraje s plným nasazením a profesionálně. Dle mého soudu vydařený thriller.

Utržený ze řetězu (2005)

Konečně jeden nový film, který nebyl jen snůškou krvavých cákanců a rozbitých tlam. Překvapivě akční film s myšlenkou, skrytou duší i pointou. Morgan Freeman, Jet Li, Kerry Condor, Bob Hoskins (zde je Hoskins ovšem nezničitelný :)) podávají dobré výkony. Uznání patří i českému dabingu.