Dlouhá cesta dolů (2014)

Já vím, moc sympatií tenhle film nebudí, ale to je mi celkem fuk, MNĚ se prostě líbí, některé dialogy jsou naprosto úžasné, asi si přečtu i knihu.

Neúplné zatmění (1982)

Výborný film - pravá skutečná filmařina a jedinečné herecké výkony.

Co všechno věděla Maisie (2012)

Nečekaně povedené. Julianne Mooreová zahrála zápornou roli tak dobře, až se mi líbila, a k malé Onatě April je cokoli zbytečné dodávat, byla jedinečná. Prostě Maisii doporučuju.

Whiplash (2014)

Uff, tenhle film mi vyrazil dech. Takhle nějak má vypadat moderní hudební film, říkal jsem si téměř od začátku až do konce. Je to skvěle natočeno, rámcově ohraničený příběh má spád a na závěr člověka až zamrazí, takže jsem si Whiplash málem začal cpát do TOP 10, škoda, že není nafukovací.

Teorie všeho (2014)

Výborný film, který stojí na hereckých výkonech. Eddie a Felicity získali oskarové nominace zcela právem. I když film není NEJ na 100%, přesto film tohoto tipu rád podpořím. Předloha Jane Hawking a film Jamese Marshe se mi prostě líbily.

Divočina (2014)

Chtěla se vypořádat s minulostí, chtěla si pročistit hlavu, proto se rozhodla zdolat americkou pacifickou hřebenovku PCT - od Mohavské pouště až do Washingtonu k Mostu bohů, 1770 km!, jen tak s těžkým batohem, troufalostí a odvahou. Netuší, jaká zkouška ji čeká. Obával jsem se, zda režisér Vallée a scénárista Hornby uchopí správně knižní předlohu Cheryl Strayed. Prvních deset minut bylo docela obyčejných, občas jsem se zasmál, ale jinak nic moc. Bál jsem se, aby zrovna tenhle námět nezvorali. Obával jsem se zbytečně, i když pro někoho je Divočina jen šlapání, nudná cesta a filmový průměr, pro mně je to výhra na celé čáře. Skutečnost a realita zvolna přechází do vzpomínek, a zase naopak, prostředí a záběry vyvážené a velmi příjemné, mírná i razantnější doprovodná hudba pak lahodí uchu. Je tu čas na odpočinek, zamyšlení i zábavu. A Reese Witherspoon nehraje sice jako o život, přesto se do oskarových nominací dostala právem.

Železná srdce (2014)

Klidně bych bych mohl dát o hvězdu méně, ale neudělám to. Ani když ojedinělé boje vypadaly jako vojenská cvičení na střelnici za Brnem, některé trhlé dialogy unavovaly a hloupé postavy byly adepty na IQ šumící trávy. Přesto všechny činy a jednání hlavních představitelů do sebe na konci zapadla a mnohé vysvětlila. Právě konec bez patosu dodal filmu punc dobře odvedené práce. Fury určitě nebude jednička mezi válečnými filmy, ale zaslouží si alespoň uznání.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Pffff, Americké dopisy byly hodně dobré. Alespoň já je tedy hltal, a to díky Čermákovi a Špalkové !! Výborné výkony. A taky jsem konečně jsem nakoukl do doby slavného Dvořáka, dík tvůrcům.

Pan Pip (2012)

Páni, Pan Pip se povedl. I když neosloví asi každého, mě se Adamsonův film líbil. Zajímavý námět zasazený do Nové Guiney, stále víc překvapoval a vyrážel dech, koketování s dílem Dickense rovněž není k zahození. A za tím vším stojí výborná knižní předloha, o které jsem ani nevěděl.

Kód Enigmy (2014)

Nebyl to úplný trhák, ale film s válečnou tématikou rád podpořím, navíc to byl docela věrně zachycený úsek té doby. Taky bylo napínavé sledovat vznik dekódovacího přístroje, který Turning sestrojil. Díky tvůrcům, že Enigmu znovu natočili.