Hory mají oči 2 (2007)

O proti prvnímu dílu až příliš debilní scénář. Chápu, že vojáci byli teprve ve výcviku, ale jednotka, kterou by předčili i záklaďáci AČR, to už bylo i na mě moc. Základní pravidlo: všichni se musíme rozdělit, nejlepší cesta vede přes tuhle nejtmavší díru, zbraně jsou netřeba, ubráníme se rukama atd. První půlka filmu byla až příliš. Druhá nebyla o moc lepší, ale budiž. 2* jedna za to, že dokázali pobít většinu hnusáků, druhá hrabání se v mozku.

Den vítězství (2006)

Na jednu stranu velké očekávání, na druhou stranu velké zklamání. Slabá dějová linie, rozkouskovaná a poněkud chaotická. Tvůrci se rozhodli velmi zajímavé téma pro několikadílnou sérii nacpat do 2 hodin a to prostě nejde. Slabší průměr.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Autor dokumentu má pravdu min. v jedné věci. Stejně jako se nedává prostor v dokumentech o Holocaustu bachařům, proč dávát prostor Albáncům? Dokument konečně poukázal na ,,lidske chovaní,, Albánců a ukázal skutečný život Kosovských Srbů.

Dobrman (1997)

Sehr gut!!!

Trestný prapor (2004) (seriál)

Zajímavé téma, ale ty bojové scény... Dobrý průměr.

Příběh opravdového člověka (1948)

Uff, co dodat k tomuto filmu? Slabá agitka, nepovedeného rozměru, která obsahuje asi tak 1/5 knihy. Tvůrcům se vůbec nepodařilo vyjádřit onu (absurdní) podstatu knihy - opravdového sovětského člověka - bolševika! Děs běs!!!