Šťastný smolař (2012) (TV film)

Ale jo, v rámci svého žánru dobré, i když posledních přibližně 20 minut mi přišlo trochu šílených.

Železný orel 3 (1992)

Ve své době se mi to celkem líbilo, ale i tak.....

Ďábelský Santa (2005)

Film tak ujetý a divný, že i v rámci možností pobavil :).

Sinister (2012)

V posledních letech vzniká hororových filmů poměrně značné množství, ne každý ale skutečně stojí za shlédnutí. Sinister podle všeho mezi tyto snímky nepatří. Ellison, autor dost krvavých a netradičních románů založených na skutečných událostech, a jeho rodina se nastěhují do nového domu. Nejedná se ale o klasické stěhování, Ellison se vždy stěhuje do domu kde se stala nějaká brutální vražda, jež slouží jako předloha pro jeho knihy, své rodině to pochopitelně nesdělí... V tomto domě se konkrétně všichni členové rodiny rodiny, až na nejmladší dceru, která beze stopy zmizela, oběsili. Spisovatel Ellison krátce po nastěhování nachází na půdě krabici, kde je super 8mm promítačka s několika filmy. Mezi nimi se nachází i záznam onoho oběšení a jiné libůstky... Pekelná jízda může začít. Předně bych měl zmínit, že Sinister má úžasnou audiovizuální složku, zvukové ruchy (záměrně nepíši hudba) jsou skvělé a tvoří minimálně polovinu výsledné atmosféry. Herecké výkony jsou rovněž velmi uvěřitelné, nicméně to, co film sráží v mých očích pouze do oblasti nadprůměru, je scénář. Samotný příběh filmu totiž nepřináší takřka nic nového a je na něm silně znát vědomá inspirace snímky typu Ringu (Kruh), či Ju-on. Přesto se domnívám, že pro lidi, kteří by se označili jako "hororově pozitivní" - a jsou si vědomi toho, že ne každý horor musí dosahovat kvalit Osvícených - může být Sinister nadmíru exkluzivní zážitek.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

V zásadě se jedná o konverzační drama, které má ale mistrně napsané dialogy s bravurně kličkujícím příběhem. Samotný rozchod obou hlavních protagonistů tu není zase tou nejvíce důležitou věcí, slouží jen jako odrazový můstek, který diváka vymrští do zajímavého spletence mezilidských vztahů, kde dominují zejména podvody a lži. Pozoruhodná je pro středoevropského diváka i zajímavá mentalita postav. Velmi kladně bych hodnotil i nečernobílé chování postav. Film Rozchod... se odehrává ve světě, kde lze jen těžko na někoho ukázat a říci, "ano, Ty ji ten čestný a správný."

Waterloo (1970)

Velkolepý, úžasný film o kterém si troufám říci, že i maximálně historicky věrohodný. Bondarčuk byl vyhlášený perfekcionista. Zpomalený útok jízdy je legendární scénou.

Exit Humanity (2011)

Velmi zajímavý film, který má ale poslední půlhodinu (až na závěrečnou scénu) trochu rozpačitou. Škoda. Něco mezi existenciálním dramatem a zombie hororem.

Maléry pana Šikuly (1999)

Taková netradiční komedie, přesto obsahuje několik nezapomenutelných scének, např. destrukce jistého nejmenovaného zařízení (parodovaná třeba i ve Family Guy).

Stopy zmizelých (2008)

Mám celkem rád westerny, tedy, rozhodně ne všechny, ba právě naopak, většinu westernů rád nemám, protože se podle mého názoru jedná o klišoidní příběhy plné tuctové zápletky. Pak je tu ale několik málo snímků, které jsou naprosto geniální (Leoneho westerny). Podobně to mám i s horory. A právě stopy zmizelých jsou trochu netradiční kombinací hororu s westernem. Netradiční? Jak se to vezme. Upřímně, kdo při sledování opuštěného městečka na divokém západě, kde se valí chumel trávy přes pustou ulici, nepocítil takové to lehké mrazení v zádech? Westerny v sobě trochu toho děsu mají... Několik osadníků záhadně zmizelo. Někteří byli nalezeni s podivně proříznutými hrdly, po jiných se úplně slehla zem. Skupinka odvážných mužů s kolty proklatě nízko se je vydává zachránit, jenže - a prozíravý divák to začne tušit už cca po prvních 30 minutách - něco tady není v pořádku... Ano, opravdu není, jenže to "něco" vyleze na povrch s náruživostí comebacku Heleny Vondráčkové definitivně až asi po hodině filmu a v tom momentě zábava končí. Předchozí putování a tajemná atmosféra sice není ideálně stavěná, jenže pořád je to velmi zajímavé pokoukání. Samotný závěr už mi tak pozoruhodný nepřišel. Není vyloženě zlý, ale očekával bych trochu lepší pointu. I samotné CGI je ve filmu trochu odfláklé... Každopádně se jedná bezesporu o zajímavý film, který, pakliže u Vás oba výše zmiňované žánry vzbuzují potěšení, by asi pozornosti uniknout neměl...