Od soumraku do úsvitu (1996)

Jee, to byla debilita. Perverzně úchylná řezničina který je spíš k smíchu. Do poloviny filmu se to vyvíjí jako celkem dobrá kriminálka. A ačkoli jsem věděl, že to bude o upírech, zas taková bomba to teda nebyla.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Co jsem čekal od jedničky a nedostal jsem, stalo se ve dvojce. Malinko se zamíchalo s obsazením a hurá jít postřílet pár armád nedůležitých stuntmanů. Arnol a Bruce byli příjemným zpestřením.

Velmistr (2013)

Dobrý film. Pomalý, jeden by řekl skoro utahaný, plný přesahů a myšlenek, které asi Evropan nepobere. Není to typická asijská mlátička, i když i tady jsou neuvěřitelné scény. Je to spíš o zapadání do historických souvislostí, asi třikrát jsou ve filmu autentické záběry. Nebylo to zlé, ale dvě hodiny je docela dlouhá doba, na to že se tam skoro nic neděje.

Pot a krev (2013)

První polovina filmu je strašná pruda. Jinak je to ucházející kriminální drama o třech dementech, kteří přijdou k velkým prachům. To, že je to podle skutečné události tomu dává korunu. Jinak to není kdovíjaká bomba.

Nevědomí (2013)

Příběh to má dobrý, ačkoli to není nic, co bychom už neviděli. V tomhle ohledu mi to trochu připomíná Moon. Akce tam není přehršle, ale je jí tam akorát dost na to, aby to byl slušný akční film. Obsazení absolutně pomíjím, protože tady nebylo v podstatě důležité. Co je ale fakt bomba, je design všeho, co ve filmu uvidíte. Všechno je vypiplaný do mrtě a za to je ta čtvrtá hvězdička.

Netvor (2011)

No tak tohle byl velký přešlap. Já chápu, že pro holky v osmé třídě to může být přijatelná náhrada za klasickou krásku a zvíře, ale nedá se to. Udělat netvora tak, aby v podstatě nevypadal tak strašně... Hlavní herec vůbec neobsáhl osobnost té postavy, nehledě na ty strašně kýčovité a rádobyromantické scény. Tohle vážně doporučit nikomu nemůžu.

Hannibal (2013) (seriál)

Na rovinu musím říct, že všechny ty neskutečné zločiny, které se v seriálu staly, musely vzniknout v hlavě nějakého hodně ujetého úchyla. Práci toho člověka bych fakt nechtěl. Stejně jako práci všech hlavních postav seriálu. Už proto že polovina hlavních protagonistů trpí fakt divnýma schízama a ke konci je to docela solidně pošahaný horor. Mikkelsen výborný a v patách mu jde zbytek osazenstva. Jedinou výtku mám, a to že už mě trochu začíná nudit ten trend výjimečných lidí se speciálními chopnostmi. Ale chápu, že jinak by to asi nešlo. Edit. Od druhé série se začínají vraždy stávat až příliš neskutečnými a dialogy mezi Hannibalem a Willem se smrskávají na plytké pseudointelektuální psychožávsty a to tak, že ani ten zbytek atmosféry a celková geniální naaranžovanost seriálu to nezachraňuje.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Po impozantní pětce jsem se těšil na ještě lepší šestku. Bohužel nepředčila má očekávání. Nebylo to zlé, ale nebylo to ani výborné. The Rock tam byl doslova jen na parádu a místo něj se tam imrvere třískaly nějaké dvě baby. Závěr byl sice docela povedený a to co tam předváděli s tím letadlem se mi i líbilo, ačkoli si myslím, že ta ranvej musela mít aspoň sto kiláků.

RocknRolla (2008)

Skvělej Ritchie jako obvykle. Mohu pobírat po velkých dávkách a opakovaně, nikdy se mi nepřejí. Naprosto delikátní výběr herců a zamotání zápletky. Film po všech stránkách vkusný, vtipný, akční, dramatický a správně ujetý. Jedná se zkrátka o chuťovku.

Trans (2013)

Trochu překombinovaný a zamotaný, ale pořád docela koukatelný. Mám rád filmy, který během filmu moc nepobírám a na konci to všechno zapadne. Herectvo dobře zvolené, postavy slušně zahrané Dobrej Boyle.