Nomád (2005)

Výprava, krajina, souboje to je všecko pěkný, ale kdybych si nepřečetl kdy a kde se to odehrává, tak bych z toho moc moudrej nebyl. A to si myslim že mám dějepis celkem v malíku. Nebudu brát v potaz nějaké kazašské věštby ale budu hodnotit jenom celkový dojem, který není špatný. Působí to jako Čingischán, ale horší, pokud si vzpomínám dobře. A taky mě trochu štve, že ve francouzsko kazašském filmu hraje hlavní roli nomáda američan. Proč ho nehraje někdo šikomooký?

Hanbun no cuki ga noboru sora (2006) (seriál)

Zpravu jsem tomu moc nevěřil, ale když se do toho člověk zakouká (což není těžké, má to jen šest dílů) vyklube se z toho opravdu pěkné anime. Místy vtipné, občas smutné a romantické. Není to mega dlouhý ani japonsky perverzní, takže se mi to líbilo.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Viděl jsem to celý ve španělštině, takže jsem tomu fakt nerozuměl. Ale hezký, hezký ... :)

Strážci - Watchmen (2009)

Jo, líbilo se mi to. Já jsem komixový fanda, takže tenhle film byl pro mě jasná volba. A nezklamal. Většou se nesl film v tom duchu, kdy jsou jednotlivé záběry okénko od okénka stejná jako v komixu, ale bylo tady pár okamžiků, kdy se film od původního komixu odchýlil. Ale většinou to nebylo na škodu. Například bylo mnohem víc bitek, které v komixu nebyly, nebo stopáž scény kdy se Sůva miluje s tou holkou byla taky na víc okýnek než měla předloha. Hodně výrazně pozměnili konec, ale to neberu jako vážný nedostatek. Původní myšlenka zůastala zachována. Navíc do Rorschacha se docela dobře trefili, takže pět hvězdiček!

Velcí bratři (2008)

No ze začátku jsem měl pocit že slyšim jen snůšku amerických na sebe nenavazjících kreténských vět, ale jak došlo na LARP, začal se ten film celkem slušně vyvíjet. Je vtipný koukat se na partu nerdů, jak se bijí pěnovýma mečema a berou to zatraceně vážně :D

Kat: Válečná zóna (2008)

Próč? Vždycky se celej třesu na novýho Punishera, ale ještě nikdy to nenatočili ani podle komixu, ani tak, aby hlavní hrdina nevypadal jako osamělý mstitel v další tuně filmů. Ne, jako je tohle superbéčko.

Ong-bak (2003)

Naprosto neskutečné. Skoro jsem si učurnul. To co Tony Jaa předvádí je na hranici možností. Je to jako Wanted, ale bez efektů. Jestli nekdo hledate film kde se mlatej hlava nehlava a přehlidku nádherných gymnastických prvků, doporučuju. Příběh sice jednoduchej až blbej, ale u filmů tohohle typu nečekám nic extra. Ten kdo vymejšlel choreografii byl měl dostat metál, kop s hořící nohou byl geniální.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Jako vždycky se najdou nepřesnosti nebo odlišnosti ve vztahu ke knize. Hlavě co se mě týče, úplně mi to zkazilo představu o postavách. Myslel jsem že Mrakoplaš bude mnohem mladší a že barbar bude....no taky mladší. Ale přesto je to moc pěkný přepis knížky.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Dobrý anime, až na tu animaci. vůbec se mi nelíbí. jinak příběh dobrý a ten zbytek taky. nejlepší je opening.

Štěstí na dosah (2006)

Nevim, nějak jsem se u toho nepobavil. Ne že bych to bral jako komedii, ale bylo to takový utahaný. Ale jiank v jádru dobrý drama. Nakonec se z toho slušně vysekal a byl z toho krásný americký happyend.