Návštěvníci (1993)

Existují dvě nejlepší komedie 90. let. Návštěvníci a Návštěvníci II. Dokonalý Clavier hraje dokonalého debila. Dokonalý Reno hraje dokonalého rytíře. Ale hrají to tak, že opravdu vypadají, jako by byli fakt ze středověku. Za tuhle roli měli dostat nějakou cenu. Jednička paráda, úžasný. Ke dvojce mám sice vřelejší vztah, i když se tam už některý fóry opakují. Tak či onak, je to prostě klasa mezi komediemi.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Přiznám se, že můj první dojem z Jacka Sparrowa byl po prvním shlédnutí úplně stejný, jako dojem ze Shreka. Já porstě brečel smíchy. Dnes už kultovní postava nemytého, opilého, vulgárního a vychytralého piráta dodává filmu šmrnc. Myslím že to bylo právě od tohoto filmu, co začaly zdi dívčích pokojíčků zdobit plakáty s Johnny Deppem. A nutno říci že i s Orlando Bloomem. Jeho vizáž uhlazeného řemeslníka mi úplně neseděla, ale hádám že to byl záměr. Jak tak s odstupem času pozoruju ten letopočet, tak mě mrazí v zádech, kolik je to let, co se film objevil. A ještě si dovolím poznámku, stejně jako Shrek neměla Černá perla žádnou extra propagaci a přesto jak Shrek, tak piráti převyšují své pokračování. Každopádně film bysme mohli vynášet do nebes celý den, a pořád by to nebyl dost vysoko.

Equilibrium (2002)

Všichni říkali "To je debilní film." Nikdo mu nevěřil. Jen já, já! Ten film, přátelé, má hlubokou myšlenku. Je to jako oslava lidských citů. Navíc je to perfektní scifárna a celkem akční nářez. Navíc Bale je můj oblíbenec, takže není co řešit.

Rambo: První krev (1982)

Knížka se teda od filmu dost liší, ale přesto je První krev pecka ve svým žánru. Nesmrtelný, neuvěřitelný, nezničitelný, nakorbený, zhrzený, zklamaný, smutný, naštvaný, rozlícený, vítězící, zhroucený, zatčený. Nikdy nezapomenu na Ramba, jak se vyděsil břitvy, zmlátil policajta a pak polonahý odjel na motorce. (Podle knížky policajt ale zkončí s otevřenym břichem a Rambousek jede na motorce tzv. na Adama)

Dr. No (1962)

Ve srovnání s Craigem je tenhle agent 007stokrát lepší.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nechci se vytahovat, ale už jako malej kluk, když byla epizoda III. na míle vzdálená kinosálům, jsem tušil, že Anakin Dart Vader zkončí někde v lávě. S klukama na základce jsme spekulovali jak mohl DV dojít k tam osmažený hlavě (bylo to vidět tuším v epizodě V.) a světe div se, dopadlo to tak. Dlouhou dobu před vydáním trojky se spekulovalo, proč chodit na Pomstu Sithů do kina, když všichni víme, jak to dopadne? Musím říct, že pro fanouška SW je to otázka důležitá asi jako loňský sníh. Doporučuju nejen skalním uctívačům ale i zatvrzelým kacířům, kteří tomu na chuť nepřišli. Dovršení ságy tak jak má být!

Na stojáka (2004) (pořad)

Někdy perfektní fóry. Žel jen pro omezenou skupinu lidí. Kvanta diváků ty vtipy nepochopí, protože účinkující mají dost specifický smysl pro humor. Po letech ale celý stoják trochu upadl, takže za ty relikty z doby první slávy, dávám čtyři.

Den poté (2004)

Ne, tenhle film se mi nelíbil. Nevim proč, ale přišel mi strašně ohranej.

28 dní poté (2002)

Tenhle zombie film mě dostal. Filmy o zombie samy o sobě mají zvláštní kouzlo. Taky komixy. Ale tenhle film se mi líbil o to víc, protože není tak tuctový jako třeba Resident evil apod. Tady se probudí chlápek a zjistí že v celým Londýně jsou čtyři normální lidi. Ne dvacet nařvanejch borců s kulometem a katanama. Rozhodně změna a rozhodně super.