Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo něco. Není to zrovna nejoriginálnější, cestování do minulosti a změny alternativní reality jsou poměrně profláklé téma, ale tohle se fakt povedlo. Elseworld byl tentokrát opravdu vymakaný a docela překvapilo, jaký to byl krvák. Nejlepší je, že na to, jakou to má nestandardní délku se tam pořád něco děje, takže to pěkně odsýpá a rychle to uteklo.

Firefly (2002) (seriál)

Rozhodně bezva seriál. Mělo to i svoje slabší díly, ale ve finále je to jako celek lepší než horší. Blbý je, že to končí jako by to ani končit nemělo. Kdybych na to koukal v televizi, další týden bych si pustil další díl, protože bych nikdy nepoznal, že to skončilo. Spojení westernu a sci-fi nemělo chybu a celá ta pseudočínská kultura mě taky bavila. Pátá hvězda je za titulní písničku, díky který se Firefly stal jediným seriálem, u kterýho si opening nepřetáčím.

Legie (2010)

Poměrně koukatelný akční ač bezmyšlenkovitý řitní výměšek. Nevím, co bych k tomu napsal víc.

Sněhurka (2012)

Sněhurka je opravdu krásná a trpaslíci opravdu malí. A to je tak všechno...

Válka Bohů (2011)

Lepší tři. Na čtyři to není, protože když koukám na film, neměl bych mít pocit, že si dokážu jejich rekvizity vyrobit doma z lepenky. A taky když už natáčí celý film v zeleném hangáru, čekal bych, že to bude vypadat trošičku lépe. Ale jinak jsem spokojený s obsazením, s myšlenkou věčně mladých bohů, s několika krvavými souboji a bylo tam i pár estetických záběrů.

Havran (2012)

Nebylo to vyloženě špatné, ale jako čtenář Poa musím konstatovat, že nápad to nebyl marný. Jen si myslím, že potenciál filmu mohl být vytěžen trochu více.

Fantastický pan Lišák (2009)

Podle úzu "když to můžu vidět několikrát po sobě, dám tomu pět" tomu dávám pět. Slovo fantastický v názvu k tomu filmu neskonale sedí. Animace parádní, vtipy geniální, hudba taky dobrá. Nevím jestli je to pro úplně malé děti, ale já se pobavil.

Cry-Baby (1990)

Jeden by řekl, že po všech těch Depp/Burton filmových šílenostech už bude připraven na všechno. No, na tohle vás ani nic moc dobře nepřipraví. Osobně ani moc muzikály nemusím, takže o to hůř se mi to hodnotí. Pár dobrých písniček tam bylo, ale kvůli těm hrozným zjevům se mi to chtělo několikrát vypnout. Znovu to vidět nemusím.

Bojovník (1997)

Docela zvláštní film. Jestli jsem si z toho něco odnesl, tak to, že až mi bude na umření, mám se radši koukat jak umírá někdo jiný. Prej to dost pomáhá.