Zasažen bleskem (2012)

Docela slušný film o klukovi co vybočoval z řady a na rozdíl od zbytku města měl nějaké ambice a o tom, jak se mu všechno sesypalo na hlavu. Vtipné to teda moc nebylo a kamera byla příšerná. Každopádně film nese nějaké poselství a daří se mu ho vcelku přijatelně předat.

Maska zrcadla (2005)

Atmosféricky to z filmu McKeanem a Gaimanem jenom čiší. Lacinější vizualizace kvůli nižšímu rozpočtu nevadí, ale pro někoho, kdo má Gaimana přečteného zepředu zezadu to nikterak objevné nebude. Film je to pěkný, ale vidět znovu ho nemusím. Lepší tři.

Super (2010)

Hrozivá šílenost. Příběh o zoufalé snaze zoufalce a jeho ujeté kamarádce proložený opiovými výjevy markýze ze Sadu. Jeden z nově vznikajícího druhu filmů o lidech, co by rádi byli superhrdiny, ale moc jim to nejde. Nebylo to úplně špatný, ale žádná sláva se taky nekonala.

Dredd (2012)

Zřídkakdy dávám filmům špatné hodnocení. Tohle by klidně mohly být lepší tři, protože místo Dredda jsme dostali panelákový survival. Nebylo to zlý, ale čekal jsem od toho přeci jen něco víc. Krom toho ženský jako hlavní záporáky toleruji jen v romantických komediích a dramatech z klášterního prostředí. Mama spolu s tou psychoholkou mi tam proste nehrály.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Dost dobře nechápu, co je na tom tak světoborného. Animace je docela slušná, hudba taky. Ale devilové jsou tuctový až hanba a hlavně příběh to nemá žádný. Možná tam nějaká hlavní dějová linie je, ale tak slabá, že jsem to po pěti dílech vzdal. Můj čas je moc drahý na takové hovadiny.

Neporazitelný Superman (2013)

Váhal jsem mezi třema a čtyřma, ale nakonec se mi to zas tolik nelíbilo. Superman neni moje parketa ne proto, že by se mi nelíbil, ale že neznám jeho universum. Kara byla příjemné zpestření jinak testosteronového vesmíru Kal-Ela, ale samotný vzhled Supermana se mi nelíbil, stejně jako lehkost, se kterou utřel Brainiaca. Viděl jsem už lepší animáky.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Na všechny ty hlídky to teda nemá. Někdo by řekl, že je to originální, někdo, že je to totální zhovadilost. Když to šlo do kin, bylo mi jasný, že b) bude správně. A jako zhovadilost jsem si to stahnul a ve volné chvilce na to upřel svůj zrak, abych si pak spokojeně sklepal drobky od sušenky ze stolu a řekl si, že to mohlo být i horší.

Gothika (2003)

Pokud se pamatuju dobře, nebyl to zas tak špatný film. Hvězdně obsazený a strašidelný bijiák, na který jsme potajnu koukali se starým kamarádem na notebooku a ze kterého nás mrazilo. I když to bylo možná proto, že nám bylo třináct.

Bídníci (2012)

Narvat Bídníky do jednoho filmu, je úkol hodný titánů, jelikož ta knížka je dlouhá jak telefonní seznam. Udělat z toho muzikál, to byl ale nápad kardinálně pitomý. Herci by měli hrát, ne zpívat. Protože pak z toho vznikne předlouhý, utahaný, disharmonický patos plný kakofonie a občasného přehrávání. Musím samozřejmě nechat plusy za kulisy, kostýmy, exteriéry a podobný hovadiny, kterýma americké velkorozpočty oplývají. Jinak ale žádná sláva.

Prometheus (2012)

Kdybych nevěděl, že existuje nějaký vetřelec a v životě neviděl jediný obrázek od H. R. Gigera, vypálil bych tomu bez váhání pět hvězd. Efekty byly prostě perfektní, stejně jako celá audiovizuální stránka filmu už od prvních záběrů. Hromada správně futuristických nápadů, druhá hromada správně odporných emzáků a výběr herců jedna báseň. Problém je, že už jsem to někde viděl a že je to v podstatě předělaný Alien.