Vějíř lady Windermerové (2004)

Velmi nešikovně zpracovaný Wilde, nebo středně dobře zpracovaný hloupý příběh od téhož. Jediné, co tam září je Scarlett Johansson, která hraje neobyčejně věrně naivní novomaželku. Celá konstrukce tohoto filmu mi připadá jaksi poškozená v základech, volba Huntové do hlavní role, nešťastná. Wilde jistě plánoval, že uslintaní staříci budou vynášet moudrosti a bude to především moudré a zároveň vtipné. Staříci jsou skutečně uslintaní a odporní, moudra vynášejí ale vyznívá to velmi trapně. Jako divadelní hra by to myslím ušlo, film je zklamání.

Velké bitvy historie (2004) (seriál)

Nevím, zda jsem viděl vše. Z bitvy o Monte Cassino na mě lezla hrůza. Taky jsem býval pěšák a taky jsem házel granáty ale nemusel jsem ty co dopadly na mě odhazovat zpět. Viz citát účastníka: Dopadl mu do okopu německý granát, bystře se sehnul a vrátil ho zpět. Potřetí to ale nestihnul...Hororům se směju, thrlillery beru jako vkusnou zábavu. Skutečnost mě děsí

Vše o orgasmu (2004) odpad!

Pramálo sympatická francouzka s dětskýma kozama a nepříjemným kukučem má problém. Každý den měla orgasmus. A najednou ne! Kurva, to je tragedie! Svět ponořený v globalizaci, vyčerpané zdroje. Islám útočí nejen na dvojčata, Madrid ale celý slušný civilizovaný svět. Tsunami zdemolovalo Fukušimu. Války. Obchod s novodobými otroky. A tahle píča nemá orgasmus, že prý ji někdo ukradnul klitoris. Slzel jsem nad její tragédií se svými zhruba 48 diagnozami do 20.té minuty. Pak jsem tu kundu vypnul. Kdo na to má sílu a ducha, ať se na tuto píčovinu dodívá do konce.

Zápisník jedné lásky (2004)

No už z názvu jsem tušil neskutečnou hollywoodskou sračku. A ejhle, ono to nebylo tak zlý, dokonce i originální (ta krásná holka z 50. let trpí alzheimrem a žije v domě z kterého se nevrací). Herci tam vážně hrajou jak o život a Rachel McAdams je opravdová a krásně střelená, příběh je docela logicky postaven. Milostné scény by byly dobré, nebýt to točené v pitomé americe-ani ždibítek bradavky neuvidíte, přitom to přicházení o panenství je scénaristicky zvládnuté velmi dobře(kecá a kecá protože neví co s tím, roztomilé). Dobré je prohlédnout si i bonusy, s těmi vystříhanými scénami by byl film daleko lepší. Na závěr konstatuji a divím se, nasrán jsem nebyl, byť jsem to očekával.

Ztracený ráj (2004)

Viděl jsem jen první příběh, otřepaná zápletka s finančním problémem v Miami a s pokračováním na Kajmanských ostrovech. Nezáživné zpracování debilní dabing, nezajímavý příběh a vcelku slušná kamera s úplně pitomou hudbou.

Zůstane to mezi námi (2004) odpad!

Ještě, že má každé DVD tlačítko NEXT. Když ho stále mačkáte, lze to zhlédnout. Opravdová nefalšovaná hrůza, ten šindelka musí být strašná pí.ča!!!

Život je zázrak (2004)

Před 17. lety se mi to moc líbilo. Jenže jsem už starý a nemocný a prostě jsem změnil názor. Válka V Jugoslávii byla strašná a i já tam působil něco jako válečný zpravodaj hluboko za linií fronty. Písničky jsou pěkné, Kusturica si nemusí dělat starost s hudbou, má na to kapelu, skoro všechna alba mám. Nesedí mi tam ty komediální prvky, padání z jeviště, trapná žena hlavního hrdiny a zcela zbytečná oslice, co pláče. Vůbec bych toto vážné téma nehnal do komedie, někdy až trapné a nevtipné. Ani jsem se na to nedodíval. Už mě to prostě nebaví.

3-iron (2004)

Zase mě ten žluťásek dostal! Od 3/4 filmu přejde z reality do snovna. Výborná hudba i kamera. Moc toho nenakecaj. Kim předvídá, že divák není pitomec. Dostal mě dialog mezi mlácenou ženou a jejím nervákem manželem. Miluji tě-(proč tak najednou) kamera pomalu snímá a jede vlevo. Tam je ruka ducha, živé bytosti, metafory, kdož ví. Někdy kameraman volí jen záběr zezadu na dlouhé vlasy... a další a další fórky-no tedy kurva, pěkně se vám v tom movies v Koreji daří pane Kime...

Ach ty ženy! (2003)

Opravdu oddechový film, nic moc nečekejte ale dostaví se sem tam i myšlenka: "Byli jsme jako Butch a Spencer, jako vajíčka a slanina, jako slintavka a kulhavka a teď je konec." No a docela slušná kamera.

Bazén (2003)

Veskrze domrveno. Z dobrého námětu udělal tvůrčí tým takovou nechutnou spatlaninu. Ramplingová u role spí. Vražda, zcela bezdůvodná je tam zařazena zbytečně, snad aby se spisovatelka vyžila, když už to krimi píše. Milenci Julie jsou neuvěřitelní, všichni jakoby z tvarohu. Záhadný závěr že Julie není vlastně Julie, je zcela zbytečnou komplikací, která filmu nepřidá. Matka nežije v Nice, knihu nespálila, zemřela a kniha se objevila! Je rozhodně přínosem, že když se film nepovedl tak tam Ramplingová ukáže aspoň chomáč. Leží ale jako prkno a tak nevím co s ní ten vesničan vlastně dělal. Jediný hezký moment je, když mladá rebelská Julie kritizuje ožralou Sarah..."když už to neděláte, tak běžte do prdele i s vaší morálkou". Já bych dodal, že když to neumíte pane Ozone, běžte do prdele s vaším zabijením dobrých námětů.