Kissinger (2011) (TV film)

Kissinger starý chlapík, jak jsem ho neznal. Dokument příliš rozvláčný ale zajímavý. Proč tento žid v americké diplomacii jednal jak jednal? Mám z toho pocit, že vše způsobila jeho dětská emigrace a návrat do staré vlasti jako vojáka US army. Všimněte se jeho definice nepovedené války ve Vietnamu."Počítali jsme s nižším prahem bolestivosti severovietnamského komunismu".

Květy války (2011)

Velmi koukatelný čínský válečák s dokonalými bojovými scénami a neobvyklým dojemným příběhem. Hudba i kamera na jedničku. Ovšem něco tu skřípe. 1) Přerod amerického alkoholika funebráka v hrdinu a charaktera je tak málo pravděpodobný jako viditelnost zatmění slunce v 1:30 v noci 2) Hrdinství majora Li nezpochybňuji ale předvídání jeho konce a odpálení nálože je stejně málo pravděpodobné jako bod 1. 3) Charakter a dobrá povaha Nanjinských kurev a jejich smysl pro sebeobětování je na tom stejně jako bod 1. Suma sumárum, kdyby to točili číňani bez vlivu debilní americké produkce, byl by to moc hezký film.

Le Havre (2011)

Aki mě zase dostal (ale to už se opakuji) Herci stojí na značkách a odříkávají svoje texty(Smoljak to plánoval, zde se to stalo). Nejedná se o tragedii ale není to komedie. V Le Havre v r. 2011 zase jezdí staré renaulty. Komisař, který několikanásobně zdůraznil, že vyšetřuje zločiny, nikoliv daně a přistěhovalectví skutečně dokázal, že vyšetřuje zločiny, nikoliv daně a přistěhovalectví. To se u nás stát nemůže. Navíc si oblékl černý plášť a klobouk. A o paní Marxovou se nebojte....Všichni herci z geniálního Bohémského života (co nezemřeli) zestárli, přesto vás zaujmou, snad i dojmou. Politické to vůbec není protože trochu politické to je.

Lidice (2011)

Film, který by měl mít za úkol uctít památku našich krajanů, pranýřovat fašismus a jiné musy, které nás za celou historii potkaly. Dopadá dle mého názoru velmi divně. Roden, skvělý herec ale je to přece jenom synovrah dřepící v base. Impuls k vypálení tu není vylíčen jako pomsta za Heyndricha ale jako přebytek pohlavních aktivit pánské části obyvatel Lidic. Film je velice podivně kolorován, což mi připadá zbytečné až rušivé. V každé scéně tu zní smyčce a to furt a zoufale. Dokonale zpackáno režisérem Nikolaevem, který nezpackal jen toto. Obávám se, že jako potomka popravených v Lidicích by mě toto zpracování docela nasralo. Narodil jsem se ale jinde, tak mě to jen zklamalo.

Lovci hlav (2011)

Takových filmů je spousty, nenaserou ale ani nenadchnou

Máme papeže! (2011)

Papež zvolen, však stihnut nervovým zhroucením.Pak následuje série málo uvěřitelných kombinací, že kdyby to mohla být teoreticky pravda, církev by neovlivňovala život země 2000 let ale pouhých 70. Nanni Moretti chtěl udělat něco italsky revolučního, no tak to vykonal, mě přišlo spíš blbé. Jediný Jerzy Stuhr si tu střihnul dobrou roli vatikánského tiskového mluvčího. Po celý čas lže jako když tiskne. Oprava: lže jako tiskový mluvčí.

Martha Marcy May Marlene (2011)

U filmu jsem vydržel do konce!!! Zázrak. Debut Durkina je prostě debut. Chlapci newyorskému to moc nejde. Ale jsou horší packalové a ani třeba nejde o debut. Film má téměř totožný děj jako Manson, což je skutečnost. Tatarská omáčka jako příloha je pokračování života neživota hlavní postavy v domě její sestry. Symbolický konec je moc symbolický a málo srozumitelný. Lynchovi bych to odpustil, Durkinovi ne. Dívatelné to je ale kvalitní nikoliv.

Mlýn a kříž (2011)

Nápad je za pět *. Hudba výborná. Ale jinak naprosto nekoukatelné.

Monsieur Lazhar (2011)

Philippe Falardeau, chlapče, kouzelníku! Jak jsi to dokázal? Mezi mantinely, zcela úzkými (kanadská škola plná rozmazlených malých hajzlů) natočit takto hezký, smutný a až politicko-sociální příběh. Rozuměl jsem tomu tak, že psychoterapií toho araba byl styk s dětmi, neboť jeho děti byly v Alžíru na popel. Film má mnoho poselství, jedním z nich je, zda potrhlý ženský jsou skutečně to pravé, co by nás mělo připravovat do života. Režisérsky i herecky zvládnuto na jedničku.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Thriller! Ten to byl, od druhé poloviny má spád. Ovšem geniální hackerka, těžce zneužívána v mládí A ve službách něčeho jako je BIS mi připadala přitažená americky za uši. Její tělo prošpikované železem není zrovna přitažlivé pro starší a pokročilé. Proto holka bere iniciativu do svých rukou (pokud není análně znásilňovaná) a nahá si na své oběti sedá, většinou je úspěšná. No a taky je to lesba a taky alkoholička a narkomanka. Lisbeth je prostě Fšechno, jak to F amerických filmech bývá... no když to neodkoukáte, o nic nepříjdete.