Vekslák aneb Staré zlaté časy (1994)

Naprosto strašidelná píčovina kopírující Bony a klid. Režisér svoji práci naprosto neovládal, autor scénáře musel být vzdělán pouze základní školou a kameraman byl idiot. Zounar trapný stejně jako v Chlapech a chlapcích, ještě mu dát svazáckou košili a vařečku do ruky. Jedna * za pana Třísku, který zde sehrál skvělého řezníka toužícího jet do Japonska. Moc jsem mu to přál....

Unaveni sluncem 3: Citadela (2011)

Nemohu říct, že se mi to líbilo a také nemohu na to naházet sračky, jak to dělávám u americké produkce. Pokračování mělo pár momentů, které jsou z filmařského hlediska dobré až vyjímečné. Největší problém je pokračování samo. Nikity si velmi vážím, první díl je ve slovanské kinematografii naprosto nepřekonatelný. Ale Nikito, chlapče inteligentní z širé ruské země, už se na to vyser a žádná Citadela 4. Pohnojíš tím i začátek, který má tak krásný ruský název Утомленные солнцем.

Milostivé léto (1990) (TV film)

Na obyčejnou televizní inscenaci skutečné veledílo. Dudek se vytáhl a Postlerová potvrdila, jaká je skvělá herečka. Námět je depresivní a v naší společnosti dost pravděpodobný. Sobecký rozmazlený zmrd si vymyslí soulož se svou učitelkou. Je hezké, že je to z lásky. Motiv je ale pouze ten, že chce aby jí opustil její manžel. Takže z lásky? Nádherný komentář na téma Husákovského školství pronese Svatopluk Skopal. Smutné je, že za 22 let se nic nezlepšilo, naopak zhoršilo. Ale prezident je profesor, takže alespoň v rozdávání titulů je školství dostatečně dynamické a za to prosím potlesk.

Poslední noc v Římě (2010)

Abych nezapomněl, hudba v tomto filmu není nijak objevná ale je od Jocelyn Pook, proslavené v posledním Kubrickově díle Eyes Wide Shut. Hóódně rychle jsem si sháněl soundtrack. Když jsem v lesbické konverzačce slyšel příběh o šejkovi, chtěl jsem to tradičně vypnout. Pak si říkám Medeme, Medeme něco dobrého z tebe přece musí vylézt. A vylezlo. Netradiční drama dvou žen, které převážně vystupují nahé. Jedna lesba je a druhá má tuto zkušenost poprvé. Medem to vymakal tak, že Alba je skutečně hispánka a Nataša skutečně ruska. Kamera opravdu skvělá. Holky jsou tam pořád nahatý a strkají si prsty do vaginy. Film ale nevyznívá nijak pornograficky. Medem citlivě tlačí na pilu inteligentních heterosexuálů. Chlapi neblbněte, tohle se fakt mohlo stát.....A vydržte do závěru-nechci spojlerovat ale závěr není tragický ani šťastný-je reálný.

Horká kaše (1988)

Nesmírně nezvládnutý film, který jako první v ČSSR uvolnil ventil heavy metalu na plátně kina ale zároveň vlastně říká, soudruzi pozor, kdo metaluje, též zločincem jest. Herecké výkony mizerné, scénář naprosto na hovno. Vpády stupidních songů Vitacitu se šmudlou Lucinkou mě hudebně nijak nezaujaly i když Iron Maiden jsem měl svého času docela rád. Nicméně tento slabý film by měl být uchován na památku komunistického Jižního města a jeho frustrující atmosféry 80. let. Něco tak hnusného jako je Jižák, vážně dokázali jen komouši. I dnes, když tam musím bydlet v hotelu XXX, mám husí kůži a spěchám raději do Plzně.

Pohádka máje (1940)

Film je režisérsky i herecky nesmírně dobře zvládnut. Vraťme se ale k předloze Viléma Mrštíka, který se narodil 300 m od mého baráku. Mrštík jak známo byl psychotik, který se podřezal skalpelem kvůli paranoie. Nevytvořil tu žádný impresionistický román jak učí ve školách. Vytvořil tu prostě velmi žádanou červenou knihovnu. Ríša je bohém, alkoholik a kurevník. Helenka je vytlemená blbka z lesa, nemající páru cože je sex. Ríša ji objevuje jako divošku z džungle a je to pro něj lákavé a objevné řezivo. Toto by ve skutečnosti se stát mohlo ale skončilo by tragicky. Mrštík to elegantně obalil do romantiky, proto dílo mělo úspěch a i film měl za války obrovský úspěch, protože lidi chtěli alespoň na 88 minut zapomenout na gestapo a obecnou národní tragedii.

V zemi krve a medu (2011)

Kladná zpráva je, že produkci si téměř přebrali Bosňané, hudba je skutečně balkánská, exteriéry snad opravdu balkánské. Špatná zpráva je, že to točila panenka s velkýma kozama z Hollywoodu, která celé dětství sledovala podobné akční sračky v televizi. Válku o Bosnu nám tedy podává způsobem: Velké násilí na ženách a neustálé znásilňování, Velká akce a romantika hodná Romea a Julie včetně tragického konce. Scénář té pipině občas sklouzne do naprosté nesrozumitelnosti, iracionálního jednání hrdinů a moc by mě taky zajímal názor srbských diváků. 3* dávám půvabné Zaně Marjanovic, nikoliv Angelině.

Zabijte je všechny - Americké válečné zločiny v Koreji (2002) (TV film)

Generál Custer, http://cs.wikipedia.org/wiki/George_Armstrong_Custer legendární psychotik, velitel 7. kavalerie. Myslel jsem, že po bitvě se Siouxy se tato pochybná jednotka rozpadla. Omyl. V r. 1950 sídlí 7. kavalerie v Japonsku, kde si za 10 USD může každý voják dovolit ženu na měsíc. Jako znalec japonského porna bych do toho investoval v každém věku. To nejsou holky z Horních Dubňan-to jsou umělkyně. Pak se to ale posere v Koreji. Vojáci s 2-týdenním výcvikem v poli a 50-ti týdenním výcvikem v bordelech a barech čelí výborně zorganizovaným Severokorejcům. Co je jim naplat solidní výzbroj, když ani nemají velení-vypovídá účastník. Dopadne to masakrem civilního obyvatelstva na mnoha místech. Archivy Pentagonu mlčí, kdo by se tím chlubil. Solidní dokument.

Doba měděná (2010) (studentský film)

Tržní mechanismy, lék na na všechny nemoce a zejména sociální. Taky jsem byl tak naivní, když mi to tatíček Klaus hlásal. Ona to ale není pravda. Napadá mě pouze výraz složený ze 3 slov: Hovno, Hovno, Hovno!

Melissa P. (2005)

Maria Valverde mě svou krásou fascinuje, zejména v politickém dramatu Anarchistova žena. Tady ovšem působí jako nevýrazná pubertální blbka, která se dovede zamilovat do kluka jen proto, že ji vystříkal obvyklou dávku spermatu do pusy. Moc romantické mě to nepřipadlo a technicky zvládnuté už vůbec ne. Taky to bylo neskutečně nudné. Ale asi každá herečka s nějakým tím semenem v hubě musí začít. Ne vždy to je její slabost.