Případ Barnabáš Kos (1964)

Začátek byl velmi rozpačitý, něco jako Wimmer, co žere uherák při koncertu. Kemr, největší blb ač angažovaný,  je trianglista, čili zcela zbytečný. Teprve až se stane riaditelom, vymyslí projekt koncertu pro triangl. Nakonec z těch blbostí, co natočili Slováci v šedesátkách je to jediný dívatelný film.

Piknik (1967)

Je to strašná píčovina! Američtí vojáci se pohybují na střeleckém ostrově s německými samopaly. Řvou u toho jak paviání. Každej Japonec je uslyší na kilometr a to i Japonec v Libni.  Je jim kolem 40-50. Nemaj helmy. Žvaněj kraviny. Typický amík je Lanďák, to je k posrání! Půjdeme dál, dokud nenarazíme na Japonce. A co zásoby? Takto to dopadne, když idiot Smoček  napíše volovinu na téma o které ví hovno. Byl vůbec v armádě? Knížky typu Nazí a mrtví a Hlava 22 napsali kluci, co v tý armádě byli!  Smoček a Sís ať píšou o JZD! Debilové! Milota skvělá kamera a červený filtr.

Pasáček z doliny (1983)

Hlavní hrdina je dítě. Chudé a negramotné. Jeho šance navštěvovat školu je mizivá. Zase dědka hraje Kemr.  Mě to nebavilo, nenadchlo a je to veskrze zbytečný film. Pražští pepíci se tu snaží hovořit nářečím. To je to samé jako když 70% řeckého obyvatelstva mluví anglicky. Nikdo jim nerozumí. "Ar sidi on de tebl nes to dir" To znamená "Our CD is on the table next to door" Osobní zážitek z města Pigadia na ostrově Karpathos.

Kým sa skončí táto noc (1965)

Na tom filmu je vše špatně jako skoro na každém slovenském filmu. Zásadní otázka zní: Proč do toho investovat? Nebaví to a téma je nedůležité, nezávažné a navíc nevtipné. Jak říká Forman: Napřed se vy blbci naučte natočit příběh. Pak, zda-li tomu věříte, můžete se se pustit do nějaké avantgardy.

Podivné vyšetřování (1970)

Film nastavuje zrcadlo, řekl by Smoljak. Dost kruté zrcadlo. Mám-li moc, můžu kohokoliv zabít. Nejsem zvyklý, že by toto vznikalo už 70's. Po roce 90 jistě. Snad to není pravda....

Poslední vlak (2006)

Jako děsný to je. Kdyby to nebyla pravda, nějak bych to pobral jako horor. Jenže pravda to je. Kupodivu dobře zrežírované, i herecké výkony nadprůměrné. Nemám rád židy, jsou hluční a lžou jako když tiskne.  Ale takle je brutálně zabíjet? To nemá smysl, z jejich řad jsou slavní fotografové, herci, skladatelé, maj svoje místo v Izraeli. Vůdce to nějak posral. Zajímavá scéna je, když nastoupí na scénu Ukrajinci. Jich se bojí židi nejvíc. A dnes Zelensky tepe Bibiho, že mu nedodává zbraně. Já bejt žid taky se na něj vyseru!

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Ten příběh je svým způsobem skvělý, více Salivarovský, než Škvorecký. Režie už moc ne a výběr herců hyzdí kuňka Vondráčková, protivná Štěpánová a Liška. Liška nemůže hrát doktora, musí vždy hrát blba. Štěpánová nemůže hrát dceru aristokratky a leaderku kapely, vždy jen blbku.  Jinak chválím poselství příběhu, pana Řeháka, Menzela, i Třísku a Lanďáka. Osobně znám kriminalistu, který dokázal, že když někdo ustřelí hlavu hajzlovi a je 53 svědků, nikdo to neviděl. Není to až taková fantasmagorie.

Čapkovy kapsy - Zločin v chalupě (2011) (epizoda)

Velmi známá povídka Karla Čapka. "Nejsem vinen!" Zabil jste ho? Jo, to jo, ale nejsem vinen. Parádně zpracovaná. Javorský jako vždy profesionálně perfektní.  A nejvíc mě zaujala hudba. Radim Hladík a pan Hrubý. Dnes se točí jen sračky, u tohoto si můžete opravdu něco užít. Nejen geniality pana Čapka.

Sázka na třináctku (1977)

Slušná průměrná detektivka s mým oblíbeným Bohumilem Šmídou. Zuzana Cigánová sice žádný kozy neměla, jenže naprosté tělo modelky měla. Tento film nikoho neurazí a je mimo politiku. Prostě někdo šlohnul 2,5 mega a pak ještě vraždí. Nemám námitek

Okres na severu (1981) (seriál)

Velice hodnotný seriál. Komunisti se tam absolutně napráskali, jak byli pitomý a poživační. Pláteník  nesnáší pochybnosti a Petr Svojtka stále pochybuje! Mladá kurva Paulová je tajemnice a nařizuje jezedákům pěstování zeleniny, což se jim nelíbí. Soudruh Vejřík sice nechce být ekonomickým náměstkem, ale ředitelem ano, i když je úplně blbý. No jistě, jako ředitel ten průser hodí na náměstka. Po kuchyni se motá taková nevzhledná bába jménem Jiřina Švorcová. Je blbá jak necky, ale sere se do všeho. Treterová: Tady je samý soudruh, zcela seriózní (nad hrobem)  ale žádná příležitost se vdát. Soudruhu Pláteníku, sežeň mi místo v chemičce, jinak se nevdám! To je bizár jako svině, každému to doporučuji. Tak jsme my šedesátníci fakt žili. Moje vnučky tomu neuvěří, dědeček kecá!