Santiniho jazyk (2011) (TV film) odpad!

Já naivní kdysi student ze Žďáru nad Sázavou jsem si myslel, že to bude o Santinim! Je to kretenismus!

Někoho jsem zastřelil (1966) (TV film)

Tohle bylo sice fantasmagorie, ale slušně zahrané a slušně natočené. Taky docela napínavé

Milujeme (1951)

Já jsem hodně odolný, budovatelské filmy mě dokonce baví...Jenže toto je taková píčovina, že jsem to málem neustál....

Svatba bez prstýnku (1972)

Film na poměrně zajímavé téma je neskutečně dojebán. Vladimíru čechovi ta režie nikdy nešla, Michal Pavlata ve všech hlavních rolích, což byly tak 2 celkem čumí do kamery a myslí si, že hraje! No a Necky to brnkáním na kytaru nespasí. Sledovat toto je velké utrpení.

Otevřený kruh (1973) (TV film)

Hlavní hrdina Munzar řve na celé kolo, já jsem malíř. Maluje ale dost hnusně, není to ani impresionismus, je to odfláklý realismus. Má holou prdele a starý děda Purkyně ho živí. Nakopal bych prdel takovému synkovi.

Stud (1967)

Ladislav Helge odvedl skvělou práci se slovenskými herci. Pántik je prakticky Pláteník z Okresu na severu.  On má charakter (a taky připosranost, jako každý komouš). Bojí se strany, že ho sundá a za to může Kvasil! Ta zrůda , špatný soudruh a prcačkář! Ve straně! "Za toho kus žvance ti mám být vděčná?" řve Ida Rapaičová a začne ze sebe trhat podprsenku. Ona je dcera, nikoliv milenka. A zase Helgeho nešťastný Mikulov, lidi ho tam nenáviděj a ví proč! Je to drama, které moji přátelé v USA těžko pochopí.

Škola otců (1957)

Velice dobré. Jednou z hlavních úloh hrají děti. To ale nikdy nevyjde! Zde to je podružný motiv. Hlavním motivem je papálášismus. Stejně jako dnes, kdy synek továrníka a majitele bordelu musí mít dobrý prospěch, tehdy synek předsedy KNV musel míti prospěch dobrý, ač blb to byl. Ruda Hrušinský si tu opět střihl roli opilce, fakt to umí...Fiktivní město Milotice je Mikulov. Mikulovští udali Helgeho, že je považuje za dementy. Já tam krátce žil a je to bohužel pravda, jako všude jinde v Sudetách.

Zlý dům (1971) (TV film)

Velmi dobrá inscenace, kde herci hrají a umí to. To už se dnes nevidí. Nehodlám hodnotit styl vyšetřování Postráneckého, který porušuje předpis za předpisem. Není to bomba TV tvorby ale rozhodně to nenasere, jako dnes vše!

Retro (2008) (seriál)

Všechny díly nejsou na 5, to bych lhal, jsou tam i zcela nezajímavá a nudná témata. Ale uvedu 1 příklad za všechny. Retro-samoobsluhy. Martina Vrbová se vetře do domácnosti stalinistky Jiřiny švorcové a mámí z ní, zda vše za komunismu bylo? Jiřinka je evidentně nasraná a oslovuje jí Miláčku. Tedy s nervama v prdeli! Prý vše bylo. Režisér ihned prostříhá a tam jsou stesky vedoucích obchodů, co říkají, že nic nebylo! Já v tom komunismu žil, a vím, že nebylo nic, ani hajzlpapír! A stalinistka na kameru pár dnů před smrtí takto lže! Ať se některé díly povedly, či ne, díky těmto krásným holkám máme alespoň nějaký dokument. Nikdy nikdo už toto nenatočí. My pamětníci zemřeme a mládež to nezajímá. Mají jiné starosti, třeba kde bydlet.

Zlatá reneta (1965)

Tohle se povedlo jak Hrubínovi, tak Vávrovi.  Opravdu 2x nelze vstoupit do téže řeky. Zkusil jsem tento příběh na sobě, dopadlo to stejně.  Nikdo ale nevysvětlí, proč to tak je...své rodiště prakticky nenávidím.