Maica

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.5.2015  21:25
    Ex Machina (2014)

Mám zamotanou hlavu. Páni. Skvělé herecké obsazení, tísnivá atmosféra, dokreslující soundtrack a hutně spletitá dějová pavučina. Myslím, že se výborně povedlo zabalit psychologické drama s varujícím podtextem do mrazivě šustivého balicího papíru sci-fi.

• 8.3.2015  20:57
    Pěna dní (2013)

Jedno velké překvapení. Po vizuální stránce nelze snad nic vytknout, zajímalo by mě, jestli občasná surovost měla nějaký hlubší význam. Asi se na tenhle film budu zpětně dívat jako na zajímavý experiment, ale doslova se na nej dívat znovu už nebudu.

• 25.1.2015  22:24

Proč? Asi moc artový film, asi nemám náladu poslouchat řeči o ničem, sledovat lidi hledící z okna do dáli, koukat na slečnu, která se nikdy neusměje. Trávit 94 minut s nesympatickými charaktery, jen aby konec dopadl takto? Pravda, Topher Grace si svou roli vyloženě užíval, aspoň jeden klad.

• 20.1.2015  22:20
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Od Dejvického divadla se dá očekávat bláznivina. Ale tohle bylo asi až příliš, asi bych uvítala víc pohádku a míň blbnutí herců, které se povedlo třeba ve Čtvrté hvězdě, ale tady už míň.

• 20.1.2015  21:17

Tohle jsem opravdu asi nepochopila. Měl film působit jako obraz doby? Měl film působit jako parodie? Měl film děj? Měl být mravokárný? Nevím, ráda bych dostala odpověď aspoň na jednu otázku, bohužel nemám je.

• 7.9.2014  18:26

Jemný, zastřený snímek s úžasnou atmosférou, která vydrží i po konci. Postavy snad nejde si neoblíbit, stejně jako parádní humor lidí, kteří se nemůžou usmívat. Úžasně uhozený film, který jsem rozhodně neviděla naposledy.

• 11.7.2014  13:43

Parádní prázdninové pokoukání, jemuž nechybí vtip, ale nevyhýbá se ani vážnějším tématům. Nejvíc jsem se bavila sledováním fousů. :-)

• 11.7.2014  13:39
    Spisovatelé (2012)

Až na to, že mi dost vadila poměrně hodně uvolněná morálka filmu (16letá fetka?, sousedka jako kamarádka do postele a nepohody?), tak se mi docela líbil nápad spisovatelské rodinky a taková pohodička.

• 25.6.2014  18:11

Tak tady smekám klobouk před obdivuhodnými hereckými výkony, kostýmy, hudbou, prostředím, hudbou, atmosférou a hudbou. Temnější stránka renesance v pravém světle (;-). Škoda, že nádherná Porcie nebyla tak krásná, nepochopila jsem poslední acénu a podlého Žida mi bylo na konci opravdu líto.

• 25.6.2014  18:07

Thriller, krimi? Haha! Spíš taková normoš akční komedie, kde jsem vůbec nepochopila všechny "technické" záležitosti. O to tu ale celkem nešlo, takže jsem se smála vtipům a na konci se musela zamyslet, jestli jsem ráda, že se jim loupež podařila - když zloděj okrade zloděje, je pomsta v pořádku? Škoda překombinované poslední střílečky, mohlo to být lepší.

• 23.6.2014  21:03
    Tamara Drewe (2010)

Ani se mi nechce plýtvat slovy. Mně se to prostě nelíbilo, humor jsem asi nepochopila, děj utekl radši přes malebné kopečky z díry Ewedownu pryč, přišlo mi to celé jaksi úchylné. Prostě nenajdu nic, co bych mohla pochválit. Škoda, pontenciál by tu byl.

• 20.6.2014  20:45

Asi už jsem tomuhle žánru odrostla. Překvapilo mě, jak teenage comedy může být tak podovně oplzlá (viz sebeosahávání v parku) a tak dějově řídká jako bramoboračka ve školní jídelně tuhého komunismu (dobře, to je blbost - může mít komedie pro dívky věku -náct nějaký jiný děj než "vyrobily jsme stupnici líbání!" a "ááá, ten je tak sexy!"?). Místy se mi tváří mihnul úsměv, ale ten většinou zapalšila krev hrnoucí se mi do tváří (ano, skutečně jsem se červenala, pro všechnu tu stupiditu). Totálně to zabil happyend sladší než Georgiin narozeninový dort. P.S. Celou dobu mi v hlavě znělo: "hrabě Vronskij, hrabě Vronskij" :-). Edit: Přidávám * za dobrý soundratck (aspoň něco se opravud povedlo).

• 10.6.2014  14:58

Parádní! Obdivuju výborný smysl pro humor všech zúčastněných a taky práci režiséra, který dokázal pro svůj film "zlanařit" tolik známých tváří. Třešnička se smetanou. :-)

• 10.6.2014  14:56
    Karamazovi (2008)

Moc zajímavé, dost složité, ale sama jsem byla překvapená, jak se mi snímek líbil. jen mi strašně vadilo, že jsem na to musela koukat s anglickými titulky, takže jsem pak moc nerozumněla Polákům (slyším to v polštině, čtu v angličtině a překládám do češtiny) a některé věci mi úplně tak neodcházely. Těším se, že se na film znovu podívám.

• 6.5.2014  09:24

Morálka: odpad!, herecké výkony: odpad!, děj: odpad!, propagace: odpad!.

• 31.3.2014  16:11

Absolutní nadšení! Hltám knížky o malém Mikuláši už nejméně 10 let, takže jsem se filmového zpracování trošku bála, ale jak se ukázalo, tak naštěstí zbytečně. Už úvodní titulky se povedly skvěle a celý zbytek filmu pokračoval v nastavené úrovni. Velmi velmi oceňuji věrnost knihám a tu správnou francozsko-mikulášovskou komičnost. A zbožňuju filmového Kryšpína! :-) (Dobře, Miuláš byl taky kouzelný, samozřejmě! :-) Jedním slovem: BEZVA!

• 23.3.2014  16:33

Promiňte, ale tohle tohle byla skutečně ŠÍLENÁ slátanina. Neměla jsem zrovna velká očekávání, ale myslela jsem, že se jedná o potrhlou komedii ze zářivých devadesátek. Nicméně dostalo se mi jen velmi nudného absurdně-nesmyslného a pošmourného filmu, jehož rozplizlý happyend se prohnal kolem diváka během 10 (i tak neuvěřitelně dlouhých) minut. Někdy mi absurdita nevadí, ale bohužel v tomhle dílku mi nějak nesedla a nespasilo to ani pár (žalostně málo) vtipných scén, spjatých s panem Blumem. P.S. Co za monstrum je Max Fisher?

• 25.2.2014  17:04

Jupí! Přiznám se, že jsem od filmu s hlavičkou "Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi" zrovna moc nečekala a chtěla jsem ho vidět spíš kvůli hereckému obsazení. Ale teď jsem nadšená, protože jsem konečně narazila na snímek, kde i sci-fi futuristická zápletka funguje bez velkých nesmyslů/nedostatků, kterých si všimne i průměrná divačka. Navíc se mi moc líbilo i zmíněné obsazení (s pár výtkami, jakože třeba "policajt" na dvacet pět rozhodně nevypadal) a barvitost charakterů, protože žádná z postav (možná až na Willa) nebyla vyloženě černobílá. Neobjevil se tady kromě něj žádný 100% klaďas, ale ani záporák. Takových filmů víc.

• 18.2.2014  09:24
    Nezapomeň na lásku (TV film) (2013)

Rozhodně příjemné překvapení. Přiznám se, že jsem se bála, jak se autoři vypořádali s takovouhle zákeřnou nemocí (?), ale nakonec jsem byla spokojená. Na film se moc hezky koukalo, příjemně plynul a nebyl zbytečně přeslazený ani zahořklý. Taky jsem ráda, že na konci nečekal na diváka superšťastný happyend, ale takhle to zase skončit nemuselo. Některém jednání postav sice jaksi chyběl smysl (např. Molly byla neuvěřitelně (!) vlezlá), ale v celkovém dojmu se takové věci lehce ztratí.

• 24.1.2014  21:21

Takové obyčejné povídání o obyčejných teenagerech, kteří spolu začali chodit. Vážně, řekla bych, že se ve filmu vlastně nic nestalo, až na to, že se hlavní hrdinové snažili propít k smrti. Ocenila jsem, že hlavní hrdinové skutečně působili "obyčejně", že je pro jednou nehráli Barbie a Ken. Jejich jednání mi ale občas přišlo trošku postavené na hlavu (např. Aimee musela tupě souhlasit se vším co Sutter řekne a udělá, celá se změní k jeho obrazu). Možná obraz dnešní mládeže, možná jen sled divných událostí slepených do jednoho příběhu.

• 3.1.2014  14:02
    Tři životy (TV film) (2007)

Tahle pohádka mě mile překvapila. Kdysi jsem kousek zahlédla a moc mě to nezaujalo. Když jsem ji ale viděla včera, udivilo mne, kolik známých tváří se tu objevilo a že to vlastně všechno hezky funguje. Možná tomu pomohlo i jméno "Jiří Strach" v úvodních titulcích u kolnky "režisér". :-)

• 2.1.2014  17:47

Na první pohled to vypadalo zajímavě, ale hned při druhém mě napadlo, že tohle asi bude blbost. Nápad mi přišel zajímavý, ale cestování v čase je strašlivě složitá záležitost a v toto filmu se ji nepodařilo ztvárnit zrovna dobře, ba naopak. Zpočátku jsem vůbec nechápala, co se děje, všechno jsem rozklíčovávala až s postupem času (zajímavé by bylo retrospektivní vyprávění). Ale něco nedávalo smysl vůbec - někdy Henry věděl kam se přenese, jindy ne. Vztah mezi Clare a Henrym se mi taky občas moc nepozdával - hlavně když postarší pán vyleze zabalený jen do deky z křoví za malou holčičkou a řekne jí, že je její manžel z budoucnosti... Fuj! Zato závěr mi přišel dost silný, bohužel trošku zabitý happyendem (naprosto výjimečně bych zde uvítala konec bez zahledění se do budoucna v cukrovém obalu). Škoda, škoda, že se snímek moc nevydařil, alespoň, že jsem se mohla dívat na celkem sympatické herce a poslouchat fajn muziku.

• 31.12.2013  18:49
    Jak na věc (2002)

Nezvyklá romantická komedie, která překvapí spíš nečekanými malými momentkami než nezvyklou dějovou linkou. Bavila jsem se, ale nějak jsem se bohužel nedokázala přenést přes to, že mi byli všichni tak trochu nesympatičtí. Ať už herci, nebo jejich postavy.

• 31.12.2013  15:35
    Kouzla králů (TV film) (2008)

No, abych pravdu řekla, čekala jsem něco trošku lepšího. Bohužel princezna mi byla trochu nesympatická, kvůli své řeči a "princ" také nebyl úplně můj typ. Jinak ale takové pohodové nedělní pokoukáníčko.

• 31.12.2013  15:32

Moc pro děti tahle pohádka zrovna není. Ale herecké obsazení se výborně povedlo, o vtip není nouze. No, ale vidět znovu bych to asi nemusela.

• 31.12.2013  15:29

Přestože je to Troškovina se známým megalomanstvím, pro mě jedna z nejlepších českých pohádek.

• 31.12.2013  15:27
    Avengers (2012)

Spojení všech superhrdinů slibuje zábavu, kterou zde skvěle vytváří Iron Man (lepší než kdy dřív), akci, které je na mě opět až moc (víc než kdy dřív) a velkou hrozbu, kterou partička hravě překoná (snadněji než kdy dřív). Čili film dle mého překonal ty předešlé, otazkou je, zda v dobrém. Jo a přeobsazení Hulka je na ránu (ne, že by mi vadil Mark Ruffalo, ale Edward tu zkrátka chyběl).

• 31.12.2013  15:21
    Thor (2011)

Na Thora jsem se těšila (přestože po zhlédnutí "předešlých dílů" mě nadšení trošku přešlo), ale bohužel jsem se nedočkala ničeho moc dobrého. Opět film vystavěný jen na bitkách a efektech, kde mi chybí to hlavní - děj. Tedy, on tam je, ale trochu se nám ztácí. Škoda.

• 31.12.2013  15:19
    Iron Man 2 (2010)

Po celkém slušném Iron Manovi přichází pokračování, které se moc nepovedlo. Děj je roztříštěný, ve snaze propojit ho s ostatními superhrdiny se žene někam pryč od únosné roviny. Alespoň, že zůstalo stejně příjemné obsazení.

• 31.12.2013  15:16
    Iron Man (2008)

Iron Man byl alespoň zábavný (někdy). A taky se z Tonyho nestal hrdina píchnutím zázračného séra, nebo nějakým ozářením někdy někde, ale bylo to jasné a srozumitelné (ač nesmyslné). Pro mě asi nejlepší film ze série, ale to ještě nic neznamená.

<< předchozí 1 2 3 4 5