• Pohádka

My Fair Lady (1964)

Moc pěkný film. Absolutně nechápu jak Audrey Hepburn dokázala pracovat s hlasem (na začátku filmu). Jinak příběh pěkný, jen možná až moc dlouhý. Skoro tři hodiny je na mě maličko moc, ale ubíhá to, že si člověk skoro (!) ani nevšimne jak. Jen škoda, že jsem neviděla posledních 15 minut :-D.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Vynikající seriál, vynikající herecké obsazení. Ani nevadí, že je černobílý. Skvělé.

Ženy v pokušení (2010)

Tak šíleně mě to neuchvátilo. Chlípná babička, neodvázaná dcera a pomáhající vnučka nedokážou utáhnout celý film. I když tam ještě byl hodný kluk, jeho necudný kamarád a novinář, stejně to nějak nebylo ono. Celkově to byl spíše průměrný film, když nepočítám poselství, že vlastně člověk si má jen užívat a o nic jiného nejde...

Včelka Mája (1975) (seriál)

Můj nejneoblíbenější seriál všech dob. Nelíbí se mi ani dabing ani hudba ani nic jiného. Jedna hvězdička za animace-na to v jaké době to točili celkem slušné.

Hvězdný prach (2007)

Úžasné! Čekala jsem maličko něco jinačího, ale tohle bylo ještě lepší. Vynikající příběh+skvělé herecké výkony+krásná hudba+povedené efekty=bomba! Taky ta úžasná atmosféra starého venkova... Navíc Tristan měl dost dobrou povahu:-). Jediné, co mi vadilo bylo, že jsem se ztrácela v zeměpisných pojmech (jak je to s vesnicí Zeď), protože tam to nebylo pořádně vysvětleno. Jinak absolutně super! Vynikající nápad s modrou krví.

Max trapný (2008)

Film byl takový... divný. Děj byl skoro o ničem, krom toho, že Max neví kterou holku si má vybrat, že má neustále problémy se svou divnou matkou a je trochu outsider. Herecké výkony nic moc, dabing otřesný, alespoň že hudba se jim povedla.

10 000 př. n. l. (2008)

Film jsem bohužel/bohudík neviděla celý. Ale co jsme viděla mi naprosto stačilo. Každý je dokonalý bojovník, všichni kladní hrdinové jsou nezranitelní a neskutečně chytří, šavlozubý tygr nesežere DeLeha, protože ten ho vysvobodil... Navíc z promrzlých hor přejdou do Egypta a staví pyramidy. Asi to byl film tvořen pro přitroublé americké diváky, kteří si těchto věcí nevšimnou a budou opěvovat povedou grafiku.

Kolja (1996)

Moc hezké. Hrozně mě to dojalo. Byla jsem na film zvědavá, protože získal Oscara... Mé očekávání úplně splnil. Nejlepší výkon podle mě podal malý představitel Kolji, který na svůj věk hrál velmi přesvědčivě. Navíc významné plus za hudbu.

Kopačky (2008)

Nudnej a pěkně nechutnej film. V některých chvílích jsem se nudila, jindy se mi chtělo zvracet. Sem tam to byla i zábava, ale skutečně jen sem tam. Dvě hvězdičky za písničky Jasona Segela, za příjemné prostředí Havaje, za parodování "superskvělých" kriminálních seriálů a za loutkový muzikál Drácula.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Byl to krásný film. Akorát mi bylo hrozně líto obou dvou, když se trápili a stále jim to nevycházelo kvůli "malým hloupým" drobnostem. Ale nakonec vytvořili hezkou dvojici;-). Podruhé to je rozhodně na 5 hvězd. Bylo to super - vynikající pohled na věc z obou stran, retro atmosféra sympatický hlavní hrdina (nebo jeho představitel?:), krásný happyend, když Bryce zasadil Juli ten strom... :-)V tomhle případě mi ani nevadil otevřený konec.