Sherlock - Šest Železných dam (2017) (epizoda)

Jo, chtěl bych mít stejně chytrou hlavu jako Holmes, který jediným pohledem zjistí všechno o vašem soukromém životě. A v případech, kde rozum nestačí, pak bych chtěl být mistrem v boxu i zápase jako on. A také bych chtěl, abych po deseti úderech pěstí měl obličej bez jediného šrámu a byl úplně v pohodě - jo, tohle bych opravdu moc rád. A když už nepomůže rozum ani síla, pak bych chtěl mít tu intuici jako Sherlock, která zaplní všechna zbylá hluchá místa. A taky bych chtěl být tak rychlý, abych se mohl vrhnout do střely kulce, jež byla vypálena na pět metrů. Usain Bolt by nestihl ani dvakrát zamrkat. A ze všech nejvíc bych chtěl vidět nějakou detektivku, která by měla logickou hlavu a reálnou patu. To bych asi chtěl ze všeho nejvíc.

Dračí kletba (2006) (TV film)

Snímek zaměřený jen na efekty - vlastně jen na jeden - na počítačově ztvárněné draky plivající oheň. Příběh je ale úplně jalový, až je to trapné, scénář trhá rekordy ve vzdálenosti mezi chováním postav či logikou příběhu a jejich reálností. Jedna hvězda, ale těsně. (12%)

Pan Tau - Pan Tau jde do školy (1971) (epizoda)

Učitel, se kterým jsme se mohli setkat ve třetím dílu Pana Taua, má i svůj soukromý život, své touhy a sny. A Pan Tau je zde od toho, aby mu je splnil - nakonec se ale ukáže, že sny jsou lepší, když zůstávají pouhými sny a životní radost lze najít i v životě, který každodenně prožíváme.

Pat a Mat - Tělocvična (1983) (epizoda)

Toto byl jeden z těch slabších dílů, byť ne špatný. Hlavně souvislost mezi sledováním televize, její poruchou a počátkem sportování nebyla úplně šťastná. Přesto tady vidím řadu absolutních hodnocení, jakoby tento díl dosahoval nebeských výšin - mám z toho ten dojem, že řada uživatelů ohodnotila všechny díly Pata a Mata stejnou známkou, aniž by všechny viděla. Stojí jim to za to?

Vražedná čísla - Devět manželek (2007) (epizoda) odpad!

Nejdřív jsem si myslel, že je to jen špatné, ale jak se hlouposti začaly hromadit, musím hodnocení snížit k tomu nejhoršímu. Boha jeho, to nemají tvůrci detektivek smysl pro logiku?

Habermannův mlýn (2010)

Film krásně ukazuje zvířectkost lidí, bez ohledu na to, zda stojí formálně na té správné či nesprávné straně. Když má člověk možnost beztrestně ublížit druhému, kór tomu, koho nemá rád, je to čistě jen o tom, jakou vůli má odolávat bezhlavosti davu a svému svědomí...

Jízda vysočinou (1962)

Inu, kvůli hloupé holky zemře dobrý chlap. Kvalita manželství se projeví holt až později. Přesto to není špatné, herci zahráli své postavy věrohodně a nelze říct, že by na jedné straně stálo čisté dobro a na druhé čiročiré zlo. Rozdíl je spíš v úrovni cti a kulturní úrovni vůbec...

Halloween (2007) odpad!

Sekvence logických kiksů prolínajících se s nesmysly. Nemá to hlavu a patu a tím to začíná i končí. Jediný světlý bod spatřuji v závěrečné písni, ale to na dvacet procent nestačí.