Neznámý (2011)

Takový žánrový průměr. Film má to, co se od něj očekává, to jest akce, nečekaný zvrat děje a sympatická žena v hlavní roli. Ale v přehršeli podobných filmů prostě nevyčnívá ničím.

Přežít svůj život (2010)

Taková Švankmajerovina. Osobitý humor a zpracování rozhodně nesedne každému, ale pokud ano, člověk se rozhodně nudit nebude. Zvláště pak bylo roztomilé okopávání Freuda s Jungem :)

Alois Nebel (2011)

Mlhou a deštěm zatažená atmosféra dělá tento film tak dobrou podívanou. Pomalé vyprávění a relativně jednoduchý děj nechává divákovi prostor nasát dojmy z Čech na přelomu jedné epochy našeho národa. Divákovi, očekávajícího zamotanou zápletku a strhující drama, se nedostane čemu chtěl - Film vypráví příběh, jednoduchý a "nudný" jako život. A to z něj, v kombinaci s pečlivě vybudovanou atmosférou a maličkými detaily, dělá tak zajímavým. Nakouslá témata nejsou vyhrocená ani vyhoněná, a proto za sebou zanéchávají velice reálnou stopu. Celý film tak působí reálně, normálně a velice kompaktně. Nedá se než zvednou palec nahoru.

Tři dny ke svobodě (2010)

Príma akční film, člověk se zabaví, nic ho nějak moc neštve, ale nic to tam nevytrhne z normálu. Kvalita, lepší 3 hvězdy.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Safra, jak tvůrci dobře rozpracovali první část, tak se jim nepovedlo navázat. Z první části jsem měl pocit, že tu máme náběh na pořádné vyvrcholení. Těšil jsem se jak malý kluk, který v den svých jedenáctých let očekává dopis s jeho jménem... a stejně tak jsem byl zklamaný, když se mi nedostalo, čeho jsem chtěl. Mno... že bych měl přehnané očekávání? Možná. Faktem je, že po skončení titulků na mne nedolehla taková ta "končivá" atmosféra, jako tomu bylo při dočtení knihy. Nevím proč, mrzí mě to. To co ale vím, je, že kdyby se ten pocit dostavil, film vystřelí bez váhání o dvě hvězdy nahoru. Nic jiného jsem od něj nechtěl. A bez toho zbyla jen obyčejná filmařská rutina. Škoda, tato sága si zasloužila víc.

Zrození Planety opic (2011)

Film dvou poločasů, aneb ze zvířecího dramatu k filmové divočině. Nic víc, nic míň. Nebýt toho, že jsem byl na těchto Opicích v kině, možná bych dával o hvězdu méně. Ale vzhledem k tomu, že jde o předslov k jednomu z nejznámějších filmů, se nedá nic jiného, než doporučit. Nezklamalo.

Capote (2005)

Chladnokrevně jsem nečetl, ale po shlédnutí tohoto filmu určitě musím. Hoffman zahrál Capoteho naprosto fantasticky, dá se říct, že konečně dostal velkou roli a využil toho do poslední kapky. Ta dikce, gesta, neuvěřitelně uvěřitelné, žral jsem mu úplně všechno. To ale není zdaleka jediné, kvůli čemu se na film podívat. Hudba je skvělá, příběh je velice silný, spisovatelův rozpor mezi vrahy a knihou, jejich i jeho osud. A tak, jak kniha musí být mrazivá (protože je založená na opravdivém příběhu), je mrazivý i film, který ukazuje, co se všechno muselo stát, než kniha mohla přijít na svět. A to vše nabírá na síle, když si uvědomíme, že pro Capoteho znamenalo napsání knihy jeho vrchol a konec. Obětoval pro své dílo mnoho a nakonec se ukázalo, že mu kniha vzala všechno. A tak mi nezbývá, než běžet do knihovny a Chladnokrevně si půjčit.

Rosemary má děťátko (1968)

Tento film, který se odehrává v podstatě na jednom místě, ale s velkým počtem postav, je už v podstatě kultovní a není se čemu divit. Polanskimu se dobře podařilo vybudovat atmosféru, Mia Farrow k tomu přidala velmi dobrý výkon. Nevím, jak je tomu v knižní předloze, ale v samotném závěru se snad skoro všechno kouzlo, bohužel, ztratilo. A proto pouze 4*, i když velmi silné.

Hana a její sestry (1986)

Klasika, klasika, klasika. Allen má zkrátka osobitý rukopis, nezapřel ho ani teď. Film nabitý laskavým, inteligentním a ironickým humorem vás nutí k neustálému úsměvu. Tento film pro mne znamenal to, že po jeho shlédnutí jsem se stal definitivně fanouškem tohoto skvělého tvůrce. Woody Allen má prostě kouzlo.

Angel Heart (1987)

Výborný film, napínavý, překvapivý, vzrušivý. Ponurá atmosféra, doplněná zdařilou hudbou, se postupně stupňuje a dostává pořádné grády, stejně tak herecký výkon Rourkeho nabírá na intenzitě. Tleskám.