Společná hra (1991)

Gene Hackman už přece jen ztrácel ze svého drivu a na Vnitřní záležitosti je to dost viděl. Bohužel.

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Takovéto "sebeočišťující" filmy nemám moc rád. Je to vlastně děj o ničem. Anebo dobře, o tom očistit toho nejčistšího, protože se scénárista rozhodl, že mu "dá želízka".

Star Trek 25th Anniversary Special (1991) (TV film)

Star Trek je fenomén, který si našel miliony fanoušků po celé planetě, proto nepřekvapí, že se přišlo se spciálem ostavující 25. výročí tohoto skvělého seriálu.

Studio Rosa (1991) (pořad)

Pořad určený pro děti, které vstávaly brzo ráno v neděli, a který uváděl Honza Rosák. Navazovalo to na Studio Kamarád, takže součástí Studia byla pohádka, zpívání i nějaký ten host.

Tankový prapor (1991)

Škvorecký je mistr místa a času. Tankový prapor to ukazuje ve své nahotě. Naprostý marast 50. let minulého století, kdy tvrdou rukou diktovali komunisté, jak se má žít, se ve filmu zrcadlí ve své nejtemnější podobě. Kdo z pamětníků byl, může potvrdit, že hrozba kriminálu se skrývala za každým vyznamenáním.

Ten kluk je postrach 2 (1991)

K trapnému a protivnému klukovi dali ještě dívku a vzniklo pokračování. Bohužel stejně hloupé, jako jednička.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tento film navždy změnil žánr akčního sci-fi. Ve své době naprosto unikátní triky, které zvedly laťku vizuálních efektů výš o několik tříd. Přesně takového Arnieho asi každý z nás chtěl vidět i v dalších filmech. Málo mluví, hodně střílí. Na první pohled jednoduché až primitivní, ale ono to perfektně funguje. A to až dodnes! K tomu připočtěme tekutého neporazitelného a nezničitelného záporáka Roberta Patricka a dostáváme film, ke kterému se i teď, po dvaceti letech (!), budeme rádi vracet. Co na tom, že máme k dispozici záplavu Avatarů, novodobých Soubojů titánů a jiných filmů postavených pouze na vizuálních efektech. Terminátor 2 a Arnie v hlavní roli tu budou navždy.

The Doors (1991)

Příliš si nepotrpím na životopisná díla. Ještě hůře se mi pak hodnotí něco, co nijak zvlášť nemusím, nebo je mi to prostě jedno.

The Exciting Escapades of Mr. Bean (1991) (video kompilace)

Kdo by neznal Mr. Beana u bazénu, jak se bojí skočit, nebo jak si dělá sendvič v parku. To jsou scénky, které se prostě nezapomínají.

Thelma a Louise (1991)

Takové jako by náhodně natočené. Sice na první pohled nepropracované, ale jako drama či roadmovie není špatné. Více než jedno shlédnutí si to ale dle mého nezaslouží.