• Thriller

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Nič moc. Film ma nedokázal udržať. Choreografia a akčné scény boli fajn, inak však nič. Sewell skvelý, aj keď nemal veľmi čo hrať. Walker sa snažil, možno z neho niečo bude. 2 z 5

Abstinent (2019)

Už asi druhý alebo tretí antialko film od českých bratov a zase u mňa nula bodov. Nvm či to je téma alebo prevedenie, nevie ma to chytiť. Toto bolo ale pozeratelnejšie a riešili sa tam menšie sračky ako inde. Mladý Trojan si ale hviezdu zaslúži. 2 z 5

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Kto čaká štýl Hooligans, bude sklamaný. Súbojov je málo, dej je rozťahaný. Ale .... práve ten príbeh, postupné vykresľovanie situácie, gradácia, emócie a hlavne pravdivé názory na spoločnosť robia tento film výnimočným. Neide len o tupú bitku, ide o hlbšiu myšlienku. 3 z 5

Accident Man (2018)

Toto zhorelo na trápnom scenári a ešte trápnejších dialógoch. Bojovka ale topová. Konečne Tim Man vymyslel Adkinsovi opäť skvelú chorošku, adekvátnych súperov, len ten príbeh no. 3 z 5

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

Keby tento film vznikol pred pár rokmi, nohu by tam dvíhal Statham. Adkins je jeho plnohodnotná náhrada v takýchto nízkorozpočtových režbách, kde netreba veľa hrať, ale treba sa veľa biť. Dvojka je fajn. S jednotkou to skoro nemá nič spoločné, londýnska temnota odplávala, je tu slnkom zaliatá Malta. Príbeh je jak z Turnaja zabijákov, čiže píčovina, ale je to vlastne hodinu a pol trvajúca bojovka, kde nie sú zbytočné sentimentálne miesta, hluché miesta, ani nič podobné. Nonstop akcia, nonstop noha hore, veľa krvi, veľa zlomených rúk, presne ako to máme radi. Jednoznačne chceme trojku! 3 z 5

A.C.O.D: Děti rozvedených (2013) odpad!

Myslel som si že to je nejake psycho-dráma, bola to len drama s prvkami komedie, nikoho to nezaujíma, nič sa tam nedeje, furt sa tam niekto háda a herectvo je otrasné. ODPAD!

Acrimony (2018)

Trpká pomsta je čierno-čierny film, kde nepomohlo ani zvyšovať jas. Pritom taková blbosť, rozťahaná do dvoch hodín. Berem, ten záver bol fajn, len že sa to dalo čakať, lebo diagnóza a milióny robia svoje. 1 z 5

Adam Ondra: Posunout hranice (2022)

Ja Adama či Ondreja či Petra alebo pavla strašne obdivujem, za jeho výsledky v športe, ktorý je úplna kokotina. Ale pri pozeraní tohto dokumentu som mal chuť skočiť zo skaly bez istenia. Jeho neustále vzdychanie a meditovanie v kombinácií s tým, že je to čiastočne introvertný autík, čo toho veľa nenahovorí, je vražedná. 2 z 5

Ad Astra (2019)

Ten film je tak záživný jak vianočné trhy v Sobrancoch. Intelektuálne psycho žvásty vo vesmíre nefungujú. Je úplne jedno či je to Cčkovina alebo Ačkovina s vyžitým Pittom. Nikoho nebaví 2 hodiny pozerať na stav beztiaže počúvať chobotiny a chorej scenáristickej mysle. Strašný omyl tento film. 2 z 5

Adidas versus Puma (2016) (TV film)

Duken sa asi upísal rolám významných ľudí z nemeckých dejín. O triedu lepšie ako Benz po všetkých stránkach. Zákulisie, vzťahy, vyhrotené situácie, fragmenty skutočných udalostí a skvelý dobový feeling, Nemecká TV produkcia možno práve takýmito filmami trafila zlatú žilu a ja budem len rád, keď budú pribúdať. 4 z 5