• Thriller

Báječní muži na dvou kolech (2024) (TV film)

O plochej dráhe som vedel, ale že sme mali aj takýto skvelý cestný segment, to som nevedel. 3 z 5

Cimrmani zblízka (2024) (TV film)

Toto je asi pre fans, ja to divadlo nepoznám. Hercov áno, to je v pohode, ale nie som cielovka. Nech sa im darí. 2 z 5

Čas nádejí (2024) (seriál)

Po hodnotení každej epizódy mi priemer vyšiel na 3 z 5, čo by tak nejak objektívne aj sedelo. Pocitovo ale musím dať celému seriálu 4, lebo to bol kurva dobrý historický seriál, bavil ma, skvelé obsadenie, dobré scény, dejové zápletky a hlavne v každej epizóde bolo vidno tonu poctivej roboty. Úplne v pohode by som si vedel predstaviť spin-off, či už o Irene, šéfovi polície, železničiarovi a mrte ďalších postáv. RTVS, skvelá práca a ďakujeme! 4 z 5

Duna: Část druhá (2024)

Ne. Ani Nuda, teda pardón, Duna dva ma neprekonvertovala na druhú stranu a nestal som sa fanúšikom tohto púštneho nezmyslu. Objektívne ale treba uznať a priznať, že je to asi o triedu lepšie ako jednotka. Technicky, kamerovo, vizuálne. Dej je bohapusté politikárčenie, ktoré sa dá veľmi ľahko prekuknúť, prostredie je nehostinné jak pre hercov, tak aj pre divákov a ústredná dvojka je otrasná. A ešte je to aj ukrutne dlhé. Takže, rovnako ako pri jednotke, len za iné aspekty 2 z 5

EFKA: Nejrychlejší holka ve vesmíru (2024)

Keby tam bolo od začiatku napísané Samková, vedel by som do čo ho idem. Čakal som niečo iné. Krug a Redbull to proste vedia robiť, dobre sa to pozerá, je to vtipné, zaujímavé a Eva je super. Len ten Mikyr mi tam chýbal. 4 z 5

Einstein a bomba (2024)

Nvm, či to malo byť milkovanie zo strany Netflixu alebo seriózna práca. Má to byť obhajoba? Tak či onak, pokrok nezastavíš a to, že Oppi z toho spravil ničivú zbraň, nemohla byť jeho vina. 2 z 5

Fentasy (2024)

Ono to má skutočne všetko, čo má drogový film mať. Jednoduchú zápletku, ustrelený vizuál v drogových stavoch, agresívnu hudbu, nočný život, skvelý strih a dynamickú kameru, fízlov, posolstvo a prezentáciu života s rýchlo zarobenými peniazmi. Len to nemá atmosféru. Žiadnu. My vieme, čo postavy robia, ako rozmýšľajú, aké budú ich ďalšie kroky, len sa na nich nevieme napojiť, lebo to nemá žiaden moment, ktorý by diváka definitívne priklonil na jednu stranu. Ešte aj ten záver je taký, že keď to pozorne sledujete, tak budete vedieť už skôr. Dúfam, že Kika si pôjde po nejaké ocenenie a aj zvyšok obsadenia celkom v pohode. Takže, podporte slovenský film v kine a neberte drogy. Hlavne ľuďom, čo ich vyrábajú. 3 z 5 (premiéra, Kino Mladosť)

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Ja som dostal presne to, čo som očakával a na čo ma navnadil trailer. Oteplená ružová Godzillka tu hrá len tretie husle, zase je tá zlá, aj keď už menej ako predtým. Skôr je to o opičákovi a jeho svete, v ktorom žije a v ktorom sa dejú podivné veci. Zo zdanlivo pokojnej dutej zemi sa stane válečné bojisko a dvaja rivali musia spojiť sily. Súboje, farbičky, rev a miestami aj vtipné hlášky. Presne to som chcel a to som aj dostal. Záverečný súboj na povrchu bol perfektný. Silné 3 z 5 (premiéra, 4dx, CC)

Hrozba smrti (2024)

Verím, že v devadesátkach bol tento námet skvelý. Pomoc, pomsta a jeden vysekaný psychopat. Ešte aj to floridské lowcostové prevedenie mohlo byť fajn. V dnešnej dobe vedeli, že príbehom nezaujmú, tak to museli dobre obsadiť (čo sa čiastočne podarilo) a spraviť tomu promo, k čomu skvelo dopomohlo UFC. Lebo viete, Conor sa roky bojoval a vyhral dva opasky kvôli príprave na túto rolu. Práve tie zábery z natáčania keď boli na UFC ma k tomuto filmu priviedli a preto som dúfal v niečo iné. Nevadí, dalo sa to dopozerať, bolo to aj vtipné, aj bitky boli solídne, len to mohlo byť trochu kratšie. Lepšie 3 z 5

Irské přání (2024)

Láska prekoná mágiu. To nás už naučil Harry Potter a tento film to chcel len pripomenúť. Lindsay vyzerá dobre, od kedy je na nealku a Írsko ponúklo pár pekných záberov. 1 z 5