• Thriller

(P)otrava (2023)

Na konci som si pomyslel, že Varehová štátna krava možno nebol až taký zlý nápad. Do toho nejaké tie kuriatka, malá predzáhradka na šalátik, nejaké zemiačiky a človek by možno aj prežil. Avšak, načo? Páčilo sa mi, že povedali, že EU je v pohode, takže nebojme sa a dajme si burgrík urobený na 68 stupníkoch (už vidím, jak to niekto hovorí tomu bradatému típkovi v Roxore, čo má ruky jak lopaty...) s hranolkami z poctivo umytých zemiakov. 4 z 5

Matčina pomsta (2023)

Krátka, ale o to výživnejšia strieľačka. Príbeh je nepodstatný, skvelý podmaz k žehleniu. 2 z 5

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Za mňa je toto veľmi solídne moderné spracovanie, ktoré dokáže zaujať starších a pritiahnuť mladších. Presne o to tvorcom išlo. Nenudil som sa (až tak) krásne kostýmy, real výprava, skvelé obsadenie a dostatok akcie. Jednozáberovky ako bonus. 4 z 5

Uvnitř (2023) odpad!

Pane bože, toto ti bola chujovina taká. Viac ma bavil típek v aute ako toto. ODPAD!

Čung_E (2023)

Korejské android sci-fi, perfektný podmaz a dúfam, že čoskorá budúcnosť. 2 z5

V zajetí mysli (2022)

Veľmi to chcelo byť ako mlčanie jahniat a sedem hriechov, pokurované s nejakým lacným tv krimi trilerom, ale s dobrým obsadením, teda Malkovičom. Ten zvrat v závere mi ale spôsobil takú horko-trpkú chuť v ústach, kedy som si povedal že bohaaaa, ale fajn. Ako jednohubka to funguje. 2 z 5

Poker Face (2022)

Rasel sa ako režisér hľadá, alebo sa len baví. Kým sa toto rozbehlo, vyšklbal som si kotlety. A keď sme sa dostali už k niečomu, tak to bolo rýchle, neemočné a skoro ukončené. Budovať príbeh dlhšie ako ho riešiť sa už dnes nenosí, dúfam. Objektívne dve aj s bonusom za Elsu. 2 z 5

Pozvánka do pekla (2022)

No, šak ako, horor to nebol, celé to bolo extrémne predvídateľné. Herečky ale fajn. 2 z 5

Těžká puberta (2019)

Dobré obsadenie v dosť priemernom počine, o puberte, drogách a zlej partií. Našťastie, nie depresívne, ale vtipné. Jedna za ten balast, jedna za Sydney, lebo ona je mňam, aj keď oblečená. 2 z 5