• Thriller

Extortion (2017)

Niečo také som čakal. Počiatočné problémy, chamtiví negri a boj jedného proti všetkým a všetkému. Ten záver by som natočil inak, ale bolo vidno že to nie je úplne prvý plán a že aspoň niekto si na tom scenári dal záležať. V niektorých momentoch. Takže solídne B-čko. 2 z 5

Medvěd Brigsby (2017)

Milý príbeh. Unesený chlapec vyrastal v izolácií a ako dospeleho ho oslobodili a on sa vyrovnáva s nástrahami moderneho sveta čo do vtedy nepoznal. A paradoxne nebolo to založené na tom ,ale na jeho posadnutosti rozprávkou, ktorú pozeral cely svoj život. Film viac oddychový, ale aj zaujímavý. Isto san a tom podiel tím psychologov aby to malo edukatívny charakter a ukázalo ľuďom silu priatelstva. 2 z 5

Paterno (2018) (TV film)

To ako keby farári šukali malých chlapcov a niekto by na to upozornil. Počkať. Veď to sa vlastne deje. Šport ktorému nerozumiem poškrvený tým, že tréneri šukali svojich zverencov. A tak im treba. Mali hrať šach, tam by ich nikto neobťažoval. 2 z5

CBGB: Kolébka punku (2013)

Nie som fanúšik. Toto je skôr pre nich. Avšak ako film o histórií žánru to celkom ujde. 2 z 5

Oko v oblacích (2015)

Skvelý film. Emočný, napínavý, s obsadením tak pol na pol. Aj keď je to kecacie a dokopy s tam nič nedeje, je zaujímavé sledovať reakcie aktérov, všetky tie technologická vychytávky ale hlavne to zbavovanie sa zodpovednosti. Veľmi veľa ten film prezrádza o ľudskej povahe a to je asi najvác. 4 z 5

Ghoul (2015)

Hororita ( vymyslel som nové slovo? ) tohto filmu spočíva v tom, že je to celé natočené handkou v tme so slabím svetlom. Kedysi sme sa pri Záhade Blair Witch klepali strachom pod perinou ako na terase v zime bez bundy, lebo to prinieslo niečo nové a chvíľu sa tomu aj dalo veriť. Jákl si na pomoc ešte zobral silný príbeh a ukričané ženské. Trochu posunul hranice nechutnosti. 3 z 5

Virtuality (2009) (TV film)

Trochu vyšší level reality show. Pekne spracované, zaujímavé charaktery, len veľmi to chce aby to divák prekukol. Dá sa to však prekuknúť? 2 z 5

Miliardové výkupné (2016)

Aj keď je úplne od začiatku jasné, kto je za tým a ako to dopadne, je to zaujímavý príbeh. Teda, zaujímavá myšlienka ako prevychovať zbohatlíckych spratkov. Finále to má solídne. 2 z 5

Pojď se mnou (2015)

Ani thriler, ani horor. Banda desných pošukov hľadajú jedného kráľa pošukov, lebo to je taký pošuk, že ho treba odstaviť. 1 z 5

Na špatné straně hlavně (2016)

Zmena produkčného tímu Števovi pomohla. Už nebehá po Rusku alebo Ázií a nehľadá vrahov svojej rodiny, ale likviduje čávovcov v Paríži a to len preto, že má prísľub milióna Eur a prvotriednej fajky. A povedzme si na rovinu, s Ewen by to vážne šlo. Celkovo film by sa potácal niekde medzi jedna a pol ale Jade dostane samostatnú hviezdu, takže razom sme na 3 z 5