• Thriller

Noční hra (2018)

Až veľmi príjemná blbina. Od začiatku do konca. Môže sa stať, že sa v deji trochu stratíte, ale po dopozeraní len stačí zavrieť oči a celé si to prehrať v hlave ešte raz a ste tam. Dobré obsadenie, vtipné, akčné, so skvelým vtípkom na sklenený stolík. 3 z 5

Zůstaň nablízku (2017)

Život autíka je ťažký. A malo by to svoju cielovku. Ale keď tu cielovku chcete zvýšiť, primiešajte tam Star Trek, 20gramovú čivavku a je to. Fanning skvelá, ale na to, aký je svet zlý a krutý to mala až príliš jednoduché a tie nepríjemnosti čo sa jej stávali boli priam akademické. Raz to človek dokáže, druhý krát by som to už asi nedal. 3 z 5

Já, Simon (2018) odpad!

Toto bol knižný bestseller? Ďalšia uplakaná buzno-dráma? Keby tam nehral Duhamel a Jenniferka tak to ani nezapnem a spravil by som lepšie. Prečo sa ja tak trescem niektorými filmami? ODPAD!

Na pokraji šílenství (2017)

Korupcia vládne aj v Čine, ale tam to je aspon na úrovni a upláca sa rovno zlatom. Dobrá bojovka, ale na reálnu dobu až veľmi nereálna. A vychytaná podmorská scéna, čo zožrala väčšinu rozpočtu. 2 z 5

Místokrálův palác (2017)

Pekný film o politickej situácií v Indií v 1947. Kontext sa dá celkom dobre pochopiť, herci dobre stvárňujú historické osobnosti. Pocitovo to ale má asi tak 5 hodín a nikomu sa tam nedá fandiť. 2 z 5

Holka na stěhování (2017) (TV film)

Ako sa môže niekto tak podobať na Reese? Inak len ďalší romantický výplach bez zmyslu, ale tá podoba. 1 z 5

Kolo zázraků (2017)

Taký ten Woody, ktorý nesadol. Ani Justin Timberlejou to nezachránil. zase raz dobré obsadenie, ale pre mňa priveľmi ukričané. Woody vráť sa do súčastnosti a zadeľ zase niečo pekné. 2 z 5

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Príjemne ľahká, miestami dokonca aj vtipná akčná blbina, kde Willis už len tak pobehuje, dostáva napiču a rieši veci za pochodu. Málo postáv, celkom svižné, bez zbytočného preťahovania. Možno trochu viac hlášok a bolo by to ešte lepšie. 2 z 5

1945 (2017)

No, našťastie to nebola pičovina ako Židovský syn, čo vlastne ani nebol syn a aj tak to chytilo Oscara. Ten čiernobiely filter tomu dodal neskutočnú atmošku. Inak je to ale dosť jednoduché. Do dediny sa doterigajú dvaja židáci s dokerovanými rukami a cela obec ide hore piču, pebo pred pár rokmi ich na základe falošneho udania pár (desiatok ) vydeportovali. A pobrali ich majetky. Aj keď sa tvária že to bolo legálne, hlavne plešatý starosta, tlak a adrenalín stúpa stále viac. Do toho ožratí Rusáci, svadba, kurevníctvo a iné srandy z maďarského vidieka. Nemôžem povedať, že sa mi to páčilo, ale aspoň trošku to zaujalo. 2 z 5

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Z jednotky si pamätám ako tam behali a bojovali proti mechanickým pavúkom, z dvojky ani ťuk a trojka? Pre mňa to bol nový film, nemal som tam žiadnu nadväznosť. Ale som rád, že táto séria skončila. Teen postapo žánru už snáď odzvonilo. Pekné exteriéry, pekné akčné a deštrukčné finále, ale to je asi tak všetko. Dej a postavy konajú presne tak ako sa očakáva, keď sú v nesnázich, príde nejaká barlička čo im pomôže atď atď. 2 z 5