• Thriller

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Tak pol na pol. Bolo to aj zaujímavé, aj mi na tom niečo vadilo. Bolo to neokukané, aj mi na tom niečo vadilo. Malo to ten tuctový nádych dejovej linky, ale aj veľa ohňa. A havne to malo Shannona. 3 z 5

Padesát odstínů svobody (2018)

Čo ti jebe? Snáď bol toto skutočne posledný diel, lebo viac tejto rakoviny by som nedal. Prvá hodina ešte ako tak, Kombinácia sorfporna a R8smice fungovali, ale druhá polka je tak odpiči, tak predvídateľná, tak nezáživná, že čava. Ja neviem, ale v čom sa toto líšilo dejovo a pocitovo od tých tuctov filmov s rovnakou tématikou, čo nám Amerika a svet ponúka v posledných rokoch? Neidem sa ďalej rožčulovac. 1 z 5

Black Panther (2018)

Film tak zbytočný, jak celá Afrika. Opäť si Marvel vybral oddychový čas a vypustil do sveta toto, Bez ladu a skladu, len tak pozliepané scény aby sa dej posúval, dialógy písané na pľaci, bojovky chabé, digitál od mladšieho a lacnejšieho brata. Ne. 1 z 5

Špindl (2017)

Zopár vtipných momentov a jedna pekná herečka toto nezachránia. 1 z 5

Ztracen v džungli (2017)

Pán Potter si na Rokforte zabudol prútik a trošku sa mu ten pobyt znepríjemnil. Inak celkom fajn survival podívaná. Možno trošku dlhá, možno miestami trochu nezáživná, ale stále pozeratelná. 3 z 5

Mistr Meče (2016)

Presné taká tá číňanovka, kde sú vzdušné súboje, čínski smrťožrúti, málo postáv, zaujímavý dej, akcia správne dávkovaná a nemá to milión hodín. Obe hlavné postavy vykreslené, dá sa s nimi súhlasiť, alebo aj nie. CGI miestami otravné, ale nie až tak, ako je zvykom. Veľmi príjemná oddychovka, ktorá sa zbytočne nehrá na niečo, čo nie je. 3 z 5

Největší showman (2017)

Pekný, farebný muzikál. Niekde v poslednej štvrtine mi tie songy už prišli otravné, ale má to všetko potrebné na to, aby to divák vydržal do konca. 3 z 5

Interstate 60 (2002)

Veľmi predvídateľne. Inak to má ale všetko, čo by taká poriadne sci-fi road movie mala mať. Skvelých hercov, rozumnú minutáž, pútavý dej a veci na zamyslenie sa. 3 z 5

Expres na západ (2011) (TV film)

Bud fandíte bielemu alebo čiernemu. Nič medzi tým. Kecavá sranda o zmysle života, smrti, Bohu a týchto kokotinách, ktorá ale končí presne tak ako má. A našťastie to nemá útrapné 2 hodiny, to je veľké plus pri tomto filme. 3 z 5

Tváří v tvář (1997)

V dobe vzniku to bola rozhodne pecka. Skvelý námet, ktorý sa pri akčňáku nevidí, prestrelky natočené s prehľadom a patričnou dynamikou ( o efektoch sa nebavme ), ústredné duo hraje tak ako keby nebolo zajtrajšku. Po úvode ktorý vás vtiahne sa film skutočne rozbehne. To ale trvá do času, následne chytíte taký pocit mierneho zakolísania snáď všade. Viete odhadnúť, čo sa bude diať, postavy trochu vypadnú zo skvelo napísaných rolí a divák čaká, ako sa z príbehu vymotá Cage, aby sme sa nejak dopracovali k záveru, lebo v tých daných momentoch to tak nevyzerá. Dej opäť ožije nejakých 20 minút pred koncom a potom sa to už len vezie na tejto vlne. Má to veľa chýb, má to veľa nepochopiteľných činov a scén. Ale rozhodne to stojí za pozretie, zaspomínanie si, ako Cage a Travolta vedeli kedysi hrať a ako sa dá natočiť inteligentný akčňák. 4 z 5