• Thriller

Ženská na vrcholu (2019)

Ďakujeme bratia Česi, že nám propagujete Tatry, keď nám to neide. Toto ale malo byť o poriadny kus skrátené. Čím viac to ide, tým viac som mal pocit, že už sa nevedelo kam s čím a len sa to tak potácalo od nikud nikam. Prvá polka je ale fajn, aj keď tomu chýba humor, dokázalo to vytiahnuť na solídne 2 z 5

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

A akože, čo je na tom filme tak výnimočné, že je najlepšie hodnotený? Suchá väzenská dráma, bez krvi, násilia, rasizmu, s postavami, čo sa menia len na oko. Do toho filozofovanie o živote pokúrované vedľajším príbehom, ktorý má byť akože zaujímavý. A záver jak vystrihnutý od Rosakundy Pičarovej, možno sa tam aj osúložili. A ukrutne dlhé. 3 z 5

Mejdan v Malibu (2015)

Miške zjavne málo zaplatili, aby ukázala kozy. Nevadí. V každej druhej scéne sa tam nejaké objavia. Nič viac som od tohoto filmu ani nečakal. 1 z 5

Pouštní květ (2018) odpad!

Kanada a Taliansko sú dve krajiny, ktoré by sa mali venovať niečomu inému, nie točeniu filmov. ODPAD!

Výjimeční (2019) odpad!

Čomu som to kurva zas prepožičal dve hodiny môjho života? ODPAD!

Vyproštění (2020)

Thor sa pridal k Black Ops, vymenil kladivo za AR-ko a vypína jednotkami na hlavu škaredých, hnedých ľudí v špinavých juhoázijských lokáciách. Už len indická hudba mi tu chýbala. Neskôr zistíte, prečo tam tá hudba nie je. Polodemetný dej s polodementnými zvratmi vyvažuje vcelku pravidelne dávkovaná akcia so solídnou kamerou a strihom. Po posledných netflixovynách ktoré som mal problém dopozerať toto nebolo úplne zle, len to skĺzlo do klišoidných vôd, vykradlo to Wicka a v závere sa to chcelo hrať na Sicario jednotku. S kladivom by ich vyliskal určite efektnejšie, rýchlejšie a s menším počtom zranení. Pozeratelné, rýchlo to však vyšumí. 3 z 5

Americká žena (2018)

Toto bolo seriozne tápanie v hmle. Tak či tak by to bola nezáživná tuctovka, mohli aspoň vymyslieť nejaku storku jej zmiznutia, niečo zaujímavé. Ni namiesto toho dve hodiny sledujeme život jednej polovyžitej kurvy, ako nevie čo so sebou, čo so životom a ako robí zlé rozhodnutia, resp ako ju osud nenávidí a nonstop ju potápa. Vážne sme potrebovali ďalší takýto film? len za Millerku a jednu podarenú hádaciu scénu 1 z 5

Půlnoční dítě (2016)

Toto som nepochopil a nepochopil to asi ani samotný režisér. Namiesto plnokrvnej scifi s nejakým super záverom, posolstvom, odhalením, zrušením všetkých satelitov a nvm čo sme dostali síce scifi ale s komorným nádychom a viac zamerané na socialnu rovinu ako vizuálnu. Ochrana dieťaťa, obetovanie sa, zisťovanie skutočností ušatým potkanom a všetky tieto srandy hlavne v druhej polke totálne ubrali tempo a namiesto gradácie som už len s nezáujmom sledoval ten paškvil a čakal koniec. Herci nemali ani čo hrať. proste lacné ,nezáživné, socálne scifi pokúrované s drámou. 2 z 5

Už teď mi chybíš (2015)

Priemerna rakovinka s dobrým obsadením. Nič čo by ma zaujímalo nejak hlbšie. 2 z 5

Eva Braunová (2016) (seriál)

Veľmi pútavý a pôsobivý dokument. Obsahuje pomerne veľa nových fotiek a záberov, ktoré svet ešte nevidel. Prehľadne opisuje Evin život, jej vzťah s Adolfom a ostatnými členmi. 5 z 5