• Thriller

Sedm (1995)

Či chceme, či nie, stále je to len obyčajná krimi. Ústredná dvojka holyúdskych hercov mala pritiahnuť divákov, Fincher sa mal postarať o skvelú réžiu a Walker mal dodať na tú dobu prešpekulovaný scenár. Všetko sa splnilo, vznikol ale len obyčajný krimi snímok, so psycho zloduchom a vyšetrovateľmi, ktorým vždy v pravú chvíľu napadne to správne riešenie. Na tú dobu to ale muselo trhať kiná. Hlavne na tú dobu asi nikto nečakal také zvraty a rozuzlenia. Dnes by to už ale neobstálo. 4 z 5

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Čo ja ti viem? Film o bláznoch môže zaujať jedine herectvom,čo sa podarilo, ale žeby ma to nejak oslovilo príbehom alebo ich charaktermi, to sa nedá povedať. Nemal som z toho dobrý pocit, nemám rád ukričané filmy. Nikolaz skvelý, nerozumiem len prečo Forman nevedel prísť na to, či je alebo nie je blázon, keď zjavne nebol. Všetci sa tu odbavujú na tej sestričke, že aka bola zlá a nvm čo, no ako vobec, Oscar tiež nepochopený. Ako človek to pozre, ale aby som si povedal že nič lepšie som nevidel alebo že to musím vidieť ešte raz, no to asi ne. 3 z 5

Zelená míle (1999)

King dobrý matroš fetoval, keď toto písal. Hutný príbeh postavený na postavách, práca s emóciou, nadprirodzeno a tajomno v kombinácií s negrom nesmú chýbať. U ľudí to má úspech asi kvôli tým myšlienkam a posolstvu, ako jeden človek, hoci pozná pravdu, nič s tým nevie spraviť a slúži ďalej systému. Pozeratelné, aj keď trochu nezmyselne dlhé. Rockwell má samostatnú hviezdičku. Objektívne za tri, takže 4 z 5

Ženská na vrcholu (2019)

Ďakujeme bratia Česi, že nám propagujete Tatry, keď nám to neide. Toto ale malo byť o poriadny kus skrátené. Čím viac to ide, tým viac som mal pocit, že už sa nevedelo kam s čím a len sa to tak potácalo od nikud nikam. Prvá polka je ale fajn, aj keď tomu chýba humor, dokázalo to vytiahnuť na solídne 2 z 5

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

A akože, čo je na tom filme tak výnimočné, že je najlepšie hodnotený? Suchá väzenská dráma, bez krvi, násilia, rasizmu, s postavami, čo sa menia len na oko. Do toho filozofovanie o živote pokúrované vedľajším príbehom, ktorý má byť akože zaujímavý. A záver jak vystrihnutý od Rosakundy Pičarovej, možno sa tam aj osúložili. A ukrutne dlhé. 3 z 5

Mejdan v Malibu (2015)

Miške zjavne málo zaplatili, aby ukázala kozy. Nevadí. V každej druhej scéne sa tam nejaké objavia. Nič viac som od tohoto filmu ani nečakal. 1 z 5

Pouštní květ (2018) odpad!

Kanada a Taliansko sú dve krajiny, ktoré by sa mali venovať niečomu inému, nie točeniu filmov. ODPAD!

Výjimeční (2019) odpad!

Čomu som to kurva zas prepožičal dve hodiny môjho života? ODPAD!

Vyproštění (2020)

Thor sa pridal k Black Ops, vymenil kladivo za AR-ko a vypína jednotkami na hlavu škaredých, hnedých ľudí v špinavých juhoázijských lokáciách. Už len indická hudba mi tu chýbala. Neskôr zistíte, prečo tam tá hudba nie je. Polodemetný dej s polodementnými zvratmi vyvažuje vcelku pravidelne dávkovaná akcia so solídnou kamerou a strihom. Po posledných netflixovynách ktoré som mal problém dopozerať toto nebolo úplne zle, len to skĺzlo do klišoidných vôd, vykradlo to Wicka a v závere sa to chcelo hrať na Sicario jednotku. S kladivom by ich vyliskal určite efektnejšie, rýchlejšie a s menším počtom zranení. Pozeratelné, rýchlo to však vyšumí. 3 z 5

Americká žena (2018)

Toto bolo seriozne tápanie v hmle. Tak či tak by to bola nezáživná tuctovka, mohli aspoň vymyslieť nejaku storku jej zmiznutia, niečo zaujímavé. Ni namiesto toho dve hodiny sledujeme život jednej polovyžitej kurvy, ako nevie čo so sebou, čo so životom a ako robí zlé rozhodnutia, resp ako ju osud nenávidí a nonstop ju potápa. Vážne sme potrebovali ďalší takýto film? len za Millerku a jednu podarenú hádaciu scénu 1 z 5