• Thriller

Vzkaz na zdi záchodků (2020)

Ale šak keď som chorý, liečim sa. Keď liek nie je, neohrozujem ostatných. A keď som vlasatá bukvica zahrabaná medzi hrncami, natočia o mne film. 1 z 5

Amonit (2020)

Dlhé, nudné, teplé, bez iskry. Len za cecky 1 z 5

Po svatbě (2019)

Na jednej strane dobrý námet, na strane druhej neuveriteľná náhoda. Herecky štandardne fajn. 1 z 5

Vřískot (2022)

Nikdy som nevidel predchádzajúce diely, takže môžem hodnotiť len to, čo som videl tu. Neznalosť starších filmov sa ukázala ako celkom vážny problém, kvôli pochopeniu narážok, odkazov, konania postáv a celkového pozadia. Snímok ale funguje aj bez toho ako moderný krvák s bandou stredoškolákov, pár vyžitými dôchodcami a hádaním, kto pichá nožom. To ma na tom bavilo asi najviac. Neviem, či sa to deje aj inde a či je to značka tejto série, ale popieraním elementárnych zákonov a dementným konaním postáv prerazili dno. Asi mám radšej Meyersa a jeho bezbrehú brutalitu. Tam sa aspoň nedeje zázračné uzdravovanie. Nemám po pozretí motiváciu vidieť celú sériu. Ultraslabé 2 z 5

Všichni svatí mafie (2021)

Klasická dlhá a pomerne aj nudná gangsterka. V rámci žánru ale v pohode, hlavne tým obsadením, to sa podarilo. 2 z 5

Furioza (2020)

Pomerne dlho mi tento snímok stál v archíve a čakal na svoju príležitosť. Hooligans poznáme z rôznych iných filmov, prevažne z Anglicka, preto ma zaujímalo, ako to podajú Poliaci. A kurwa, tí sa s tým tiež neserú. Veď, Ventúrska by mohla rozprávať. Olencki spojil dva ani nie žánre ale motívy do jedného filmu. Prvá polka je viac o tom hooligans, prefackaní futbalistov, prefackávaní sa navzájom. Druhá už rieši mafiu, drogy, politiku a fízlov. Preto je to dlhé jak piatok v práci a s veľmi zvláštnym rozprávačským štýlom. Mne osobne to nesedelo a možno aj to je hlavný dôvod, prečo ma to nedokázalo strhnúť a sklamalo moje očakávania. Pravdou ale ostáva, že je to film, ktorý treba vidieť. Aj keď je podaný dosť "komerčne", pre davy a nie len komunitu, zachováva si určitý feel toho, ako to medzi nimi funguje, aké sú tam väzby, aké postavičky tam pobehujú a tak. Jasné, určitá tendenčnosť tam byť musela, aj keď záver ju mierne zjemňuje. Furioza je teda rozhodne zaujímavý počin od severných susedov, aj keď v rukách schopnejšieho scenáristu a režiséra to kľudne mohlo dopadnúť lepšie. Silné 3 z 5

Někde mezi (2022)

Slzavé údolie pre udepkárené ženy a citlivé povahy. Dopozerané len kvôli Joey, lebo ju mám rád. Dej filmu klasika. Láska a pseudo ducharina. 2 z 5

V džungli lásky (2016) (TV film) odpad!

Ja len dufam, že to bolo točene v študiu a že nevycestovali preto niekam preč. Lebo zbytočne by to robili, skrz takú hovadinu. ODPAD!

Muž z Toronta (2022)

Muž z Toronta je presne ten akčňák. Viete ktorý. Ten na sobotu večer na Markízu. Akože vtipné dialógy, akcia, nezmyselné výbuchy a akrobatické prestrelky. Namotané na chabý a jednoduchý dej s biednou zápletkou. Aspoň že Woody to vie vždy podržať a final fight bol fajn. 2 z 5

Laser na mimozemšťany (2022)

Toto malo potenciíál, len to tentoraz severania nedotiahli do dokonalosti. Prebrali americký štýl a bolo to cítiť. Rozhodne sa nenchajte odradiť názvom, je to celkom jazda a miestami sa dá dobre zabaviť. 2 z 5