• Thriller

Nevěra (2012) odpad!

Aspoň, že tam boli cecky. Boh žehnal užívateľovi radektejkal, ktorého recenzia, resp. vysvetlenie druhej polky zachránilo moje duševné zdravie. ODPAD!

Schumacher (2021)

Pôsobil v čase, kedy formula išla mimo mňa. Teraz to nie je inak, ale dozvedieť sa niečo o takejto športovej legende nie je nikdy zlé. 4 z 5

Jehla v kupce času (2021) odpad!

Absolútne nezaujímavý dej s absolútne katastrofálnym obsadením. Načo? Aspoň názov je trefný. Je to skutočne strata kopy času. ODAPD!

Klan Gucci (2021)

Toľko očakávaný, toľko odkladaný, ale predsa dorazil a doručil. O Gage sa nebudeme baviť. Nie je to herečka, podoba tam ale bola, slovo "Gucci" vyslovovala perfektne a mala asi 3 dobré momenty. Jej postava bola ale úplne perfektne napísaná. Od takej jednoduchej puťky k manipulátorskej mrche, ktorá sa nevedela povzniesť nad to, že by prišla o všetky tie miliardy lír. To ma bavilo pozerať, aký ťah spraví, ako sa zachová, ako sa bude vyvíjať. Tam si scenáristi dali záležať a Scott to dobre natočil. Ušatý potkan tam len bol, robil čo mal, kde ho postavili, tam bol. Pri kom sa ale chcem zastaviť bol fenomenálny Leto. Ak by mal niekto z tohoto osadenstva dostať sošku, tak rozhodne on. On zahral Taliana lepšie ako Taliani! Bol presný ( narozdiel od Gagy, ktorá prehrávala kde mohla ), užíval si to, no proste presne ten herec, ktorý tam mal byť. Zvyšok osadenstva tiež fajn, ale nikto si tú pozornosť a minúty na plátne pre seba nestrhol tak ako on. Perfektný bol! Film ako taký je kecavá dráma, dlhá a rozťahaná do nezmyselnej minutáže. Scott si libuje v dlhých stopážach, ale nie v takýchto drámach. Scorsese by to natočil inak, možno aj svižnejšie, s rovnakou výpovednou hodnotou. To sa ale nedozvieme. Snímok nám ale doručil zaujímavý pohľad do súkromia takejto významnej rodiny, časť ich príbehu, ktorý určite nebol kompletný a historický presný, ale na vytvorenie nejakého obrazu stačil. Po technickej stránke asi nič, čo by som vypichol. 3 z 5

Temná dcera (2021) odpad!

Nič, zhola nič, čo by na tom filme bolo zaujímavé, poučné, napínavé, niečo. Nič. ODPAD!

Tlusťoch (2020)

Čierna pani Santová nie je ani zďaleka najväčší úlet tohto filmu. 1 z 5

Matka versus android (2021)

To mohlo byť tak dobré. Boj ľudí proti androidom, prečo, ako, jak ich poraziť. Ale nie, radšej nám predložili nudnú rodinnú drámu, kde niekde na pozadí je nejaká vzbura mikrovlniek a ich snaha o naše vyhubenie (ale prečo?). Chloe a nejaky neznámy cigán 2 hodiny moknú v lese alebo sa niekde po lese presúvajú, sem tam človek, sem tam robot, asi dve akcie a strááááášne srdcervúci záver. Škoda premárneného námetu. 1 z 5

Okupace Země: Rainfall (2020)

Ale veď prečo by raz nemohli Zem zachrániť aj Austrálčania. Až na to, že ju veľmi nezachránili, no. Ono to je asi pokračovanie niečoho, čo už teraz vie, že nepotrebujem vidieť a ďalšiu časť ani nechcem vidieť. Tu si kľudne môžete na pol hodinky odbehnúť, vrátite sa a viete presne, čo sa deje, dialo a bude diať. Jedna asi len za snahu robiť dobré vizuálne efekty. 1 z 5

Temný dům (2020)

Ono je to celkom desivé do momentu, kým to je desivé. Potom to už nie je desivé a len sa čaká na vysvetlenie. Rebča to ale hrala výborne. 1 z 5

Mrazivá past (2021)

Skvelé niekde do druhého fuckupu, potom to začne byť umelo a hlavne zbytočne naťahované, hlavným hrdinom sa furt deje niečo do prieku a nie a nie to skončiť. Skrátiť o 15 minút, lepšie pracovať s akciou a bolo by to veľmi fajn skoro Ačko. Takto to nevyplávalo z Bčkových vôd, čo je škoda, lebo úvod to malo mocný. 2 z 5