• Thriller

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Tak to mi zec kokot s takým filmom. Trojhodinová píčovina o umelcoch a chabých tieňoch minulosti. Rozťahané, nudné, vyšklbal som si kotlety. Koho to do piče toto zaujíma? Dejovo nudná, sterilná dráma, ktorú dezolát natočil na tri hodiny a svet sa z toho pojebal. Ty bláho, aj by ma zaujímalo konanie postáv, absencia rozprávača, kde sa všetko vyjadruje emóciou, hudbou a podobnými keksami, ale v takej stopáži a v takom tempe som to mohol jebať. Za cecky a každodennosť 2 z 5

Tenet (2020)

Klasický film o cestovaní v čase len nafúknutý a obalený o krásneho, mediálneho pozlátka. Nič viac. Nepoznám nikoho, kto to dokázal odsledovať do konca s tým, že chápal. Ani ja nie. Nolan si proste vytvoril novú formu, obsadil to, natočil akčné scény bárz kde po svete, poriadne to zamotal, reverzne natočil a kvalitný marketing sa už postaral o zvyšok. Po technickej stránke super, ale wow efekt Počátku sa nedostavil. Skôr zvráštená tvár s mierne nechápavým výrazom a vedomie, že druhý krát to už nepotrebujem vidieť. Patizón nevadil, čo sa o tom druhom povedať nedá. O trochu viac zábavnejšie a akčnejšie ako Dunkirk, hodnotenie ale rovnaké. 3 z 5

Herec (2020) (seriál)

Bebjaka nemusím, točí píčoviny. Toto našťastie nepísal a len režíroval. A nie zlé. Respektíve, robil čo mohol. To, že scenáristi fúkali prvú ligu a chceli sa zapáčiť širokému publiku, za to on nemohol. Dúfam. Veľa nezmyselných scén, záver vycucaný z prsta, bez opisu myšlienkových pochodov. Jasné, vstavili na wow efekt, ktorý ale nedorazil. Bez patričných reálilí to mladšej generácií príde ako špinavá doba, kde nikto nebol dobrý, každý bol pokrivený, niekto aj navonok, niekto len vo vnútri. To ale neodzrkadľuje realitu a dokonca aj pekne vyskladaná postava Cinu ( skvelý výkon, bukvičák jeden ) sa v trojke totálne zosype. Dá sa to však pozrieť a epizódka s Sdkfz 251 potešila. 3 z 5

Báchorky (2019)

Ďalšia maďarská noirovka, ktorá ma ale neoslovila. Na pomerne dlhej stopáži nieje to napätie vybudované tak, ako by malo. Je len nahrádzané tmou a dažďom v rozhodujúcich momentoch, čo je trochu nedostačujúce. Taktiež vzťah a napätie z návratu je len tak odbúchané, bez patričnej hĺbky. Keby tam Vica neukázala cecky, nestálo by to za veľa. Aspoň ten príbeh je zaujímavý a ešte neotrepaný. Nie úplne stotožnené 3 z 5

Wonder Woman 1984 (2020)

Neviem, kde hľadať vinníka za tak spackaný film. Či u režisérky, či u scenáristov, či v dnešnej spoločnosti a vlne, čo ho ovplyvnila, či u divákov, ktorým sa DC prispôsobuje, neviem. Viem ale to, že keby som išiel do kina, chcel by som späť peniaze, čas a pičoval by som týždeň minimálne. Zhodnime sa na tom, že DC si vybral oddychový čas, lebo keď toto mysleli vážne, tak Búh pri nás pri ďalších počinoch. Odstránili digitálny smog aby ho nahradili predpotopnými efektami? Záporáci plochí jak letisko? Má to dve a pol hodiny, pričom dve hodiny patnásť sa tam nič nedeje? Ty bláho, DC ma dokáže vždy prekvapiť, žiaľ, väčšinou negatívne. Oberultraslabé 2 z 5

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Ty bláho, to prečo natáčame tak ťažkopádne a rozvlečené rozprávky? Keď to nnei agitka na prírodu, tak je to nepodarený opis lásky a zákernosti na pozadí zámkov a kostýmov. No načo? Keď to porovnám s českou Vianočnou hviezdou, tak toto je číra zloba. Jednu za Kanocz, ktorá si rolu mrchy vyslovene užívala. Katastrofálna rozprávka. 1 z 5

Uvězněná (2018)

Chcelo by to ešte film o tom, ako vznikol názov filmu. Inak na moje prekvapenie solídny thriler, ktorý nie je šablónka, vykrádačka, má prekvapivé zvraty a hlavne postavy, ktoré nie sú čiernobiele. Teda obe sú skôr čierne. Nenudí, zaujme, za mňa dobre. 3 z 5

Casting na lásku (2020) odpad!

Upišťaná feministka, vyžitá herečka a nespravodlivosť sveta. Režisérka, hlavná hrdinka a pointa filmu. Chcete vedieť ešte niečo viac? ODPAD!

Somálští piráti (2017)

Vôbec nie zlé, len príliž dlhé, na to že vlastne celý poznatok vychádza z jeho skúsenosti. A veľa zberačov. Taktiež mi to príde ako americká verzia pravdy, možno ospravedlnenie za zásahy proti nim, lebo nevedeli, o čo im ide. Dobré, ale treba brať s rezervou. Rozporuplné 3 z 5