• Thriller

Město v ohrožení (2016)

Ťažký mindfuck, tak vám poviem. Páčilo sa mi, ako to tomu týpkovi myslelo, ale ten záver to celé skazil, takže som ostal sklamaný. 1 z 5

Srážka (2016)

Taký mix absolútne všetkého. Šablónka príbeh s romantickou linkou, veľmi chudobný Bond, Kobra 11, prvotriedne obsadenie, prvotriedna akcia a tak ďalej. Miestami fantastické, miestami nudiace. Srážka pôsobí ako film, pri ktorom sa režisér bavil a rovnako chcel pobaviť aj divákov, či už akciou, luxusnými autami alebo blond Felicitou. Nechce sa to hrať na niečo, čo nie je, nechce to pôsobiť umelo, ale stále si to udržuje odstup od absolútnej, suchej reality. Takéto filmy väčšinou plávajú v kalných, B-čkových vodách, tomuto sa ale podarilo vyplávať trošku vyššie. Celkový dojem mám veľmi pozitívny, preto nedá sa inak. Mocné 3 z 5

Zilionáři (2016)

Samoúčelná, trápna, málo humorná komédia, s obsadením tam hodiacim sa. Polka jednohubky, ktorú len zhltnete, ale nezanechá to ani chuť, ani vôňu. Vtípky nefunkčné, tempo adekvátne tej šablónke, ktorej sa to držalo. 1 z 5

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Úplne to stratilo feeling predchadzajúceho dielu. Stal sa z toho už len klasický akčňák s fajn obsadením, niekoľkými zaujímavými scénami a vypatlaným, umelo naťahovaným dejom. Stále však viac uveriteľnejšie ako jeho MI X. Slabé 3 z 5

Viktorie (2016) odpad!

Niektoré filmy ešte len zapnete a už viete, že to nepôjde. A Victoria je presne taký film. ODPAD!

Vetřelec: Covenant (2017)

Nikdy som nemal nejaký vzťah k týmto Votrelcom a Predátorom a inej vesmírnej hávedi. Prometheus bol pre mňa preto príjemným prekvapením. Covenant v nastúpenom trende pokračoval. Správne desivé, so správnym napätím, bez výraznejšieho hluchého miesta, krásnymi kulisami a veľmi slušným obsadením. DO ďalšieho pokračovanie ale poprosím pridať ešte tak 5 Fassbenderov a spraviť medzi nimi jeden epický fight, lebo čím viac Fassbenderov, tým lepší film. A Scott je proste macher a stále to vie. 4 z 5

Ztracené město Z (2016)

Ultra dlhé, ultra nudné. Spiderman s Lancelotom sa flákajú po džungli, splavujú rieku, plynulo sa dorozumievajú s Indiánmi a hľadajú nejaké mesto. Toto sa zoapkuje tak tri krát, medzi to sa vkokotí 1.WW a jeden akože pokus o útok. A to celé ja okorenené Patizónom s bradou a zmysluplnými dialógmi o životnom poslaní a podobných keksoch. Som šťastný prešťastný že som na tom nebol v kine. Desné. 2 z 5

Proti vlastní krvi (2016)

Anglickí cigáni a ich život. Prebývanie na vatrisku v karavanoch, naháňačky s fízlami a krádeže. Do toho despotická hlava rodiny, ktorej sa pokúša postaviť syn a začať vlastný život s rodinou mimo tohto začarovaného kruhu. Viac naháňačiek, viac nadávok a viac lepšej akcie a menej tých nezmyslených drístov a Gleesonovho kyslého ksichtu a bol by to silný snímok. Tak len ultraslabé 3 z 5

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Fujky. Nemŕtva stále útočí za zvuku desivej hudby, v pivnici, s pomocou dalších nemŕtvých privádza preživších na pokraj bláznovstva. A aj divákov. Nie úplne, ale miestami to bolo pekne ....no fujky. Ale herečka je pekná, aj keď veľa nehrala, príbeh patrične desivý a moje rozhodnutie nepozerať horory opäť upevnené. 4 z 5

V tieni vlkov (1971) (seriál)

Tento seriál by si zaslúžil taký remake, že dovi dopo. Špionáž, napätie, lokácie, skvelé bojovky, dobový feeling a to všetko podmaznuté skvelou hudbou a solídnou kamerou. Tak ako zatracujem našu súčasnú tvorbu a z veľkej časti aj tú minulú, tak toto je klenot, pri ktorom som netrpel a som nesmierne rád, že som na to narazil a videl všetkých 6 dielov. Skvelí herci, na danú dobu vyťažené maximum z minima. Odpúšťam im aj nejaké dejové skoky a miestami roztrieštenosť príbehu. Skutočne kvalitka, ktorú sa oplatí sledovať. 5 z 5