• Thriller

Vyměřený čas (2011)

A nezabudne povedať nejaké to anglické slovíčko, niečo ako Hallo alebo Justin Timberlake alebo niečo podobne. No áno, zase další film s Justinom. Pri pohľade na hercov som si povedal wow, stretne sa stará parta z Alpha Dogu. A zas som bol nemilo prekvapený ( ako aj pri Arene ) keď herečka, na ktorú som sa tešil, zomrela prakticky v prvých 10 minútach. Presne, hovorím o Olivií. No nič, ideme ďalej. Začíname sa rozbiehať, začíname chápať, o čo vlasne ide. Tu treba povedať, že námet bol obstojný. Chvíľku som sa už bál, že film začne naberať nežiadúci smer a to že začneme pátrať po otcovi. Vydýchol som si, že to tak nebolo. Justin sa svojej role zhostil celkom dobre. Krátke vlasy mu pristanú, a zelené čísla na ruke krásne svietia vo vode. Amanda taktiež obstojne sekunduje. S účesom to síce vychytala ale aj ... . Tie oči sa tak často nevidia. Ďalší teepek ktorý ma prekvapil bol Alex. No porovnávačka zafungovala a keď si vezmem Stormbreakra, toto a som čislo 4, tak tu vyzeral asi najlepšie. Je zaujímavé, čo dokáže spraviť make up, a filmárske triky. Úplne som mu ten jeho vek uveril. Petyffera obsadzovať častejšie, poprosím. Čo mi chýbalo bol väčší priestor pre Cilliana Murphyho. Ale ja tak v tom plášti vyzeral zabito. A chýbala mi akcia. Príliš veľa sentimentality, ktorej taká vysoká koncentrácia v takom filme nemusela byť. Určite mi dá každý chlap za pravdu, že pohladenie na duši robili autá. Farba, futuristický zvuk ( ktorý možno nemusel byť, aj keď potom by som si pripadal ako pri pozeraní RaZ 5 ) a rozličné úpravy spravili z áut pastvu pre oči. Celý čas ma prenasledoval taký pocit, že sa to chcelo podobať na Počiatok. Lenže Inception je minimálne o triedu vyššie, a povedzme si na rovinu, film s hviezdami nižšej svietivosti ho predsa nemôže dobehnúť. Celkovo mám však dobrý pocit, aj keď pár vecí by sa tomu ešte dalo vytknúť ( kto bol vlastne ten Hamilton? a celkovo, niekoľko detailov mohli viac vysvetliť ). Takže 3 z 5

Stalingrad (1993)

Minule som rozmýšľal nad tým, prečo Nemci netočia také tie veľkolepé bojové filmy. Točia síce vojnové, ale iné žánre a podobne. Po vzhliadnutí tohto filmu je mi to však jasné. Oni to jednoducho nevedia. V 1993 to skúsili, videli že nič z toho a radšej túto parketu prenechali Rusom a Američanom. Vyslovene som sa nudil. V 130 minútach bolo akcie , takej tej bojovej akcie asi tak 20 minút aj to v prvej hodine. Zvyšok bol o tom, že ti je zima, a už aj tebe je zima a aj poručíkovi je zima. Tha čo tu budeme mrznúť, podme dezertovať. Tha ideme po tom snehu, ideme, mrzneme ešte viac. Prídeme k lietadlu, nezmestíme sa, tak poďme nazad. A podobne to pokračuje celý film. Ako zo psychologického hľadiska fajn, zima, nedostatok potravy dokáže s človekom urobiť divy, ale natiahnuť to na dve hodiny, to skutočne prehnali. Čo by som dodal. Asi len že 3 z 5 za to že to je nemecký pohľad, za zbrane a za reálny záber tanku, ktorý prejde cez človeka v diere. 3 z 5

Muži v naději (2011)

tak, priznám sa, kombinácia Macháček - Polívka vo mne evokovala niečo vtipné. Povedal som si dobre. Pustil som si to a ....čakal. A !!! Dočkal som sa. Pekne vás od začiatku vtiahne do deja, Polívkov príchod domov a kamufláž s "kulečníkom" mi pripomenula staré dobré časy s Kameňákmi. Hrané vtipy jednoducho vždy zaberu. Od pôsobenia Kerekeš som jednoznačne očakával nejakú tu nahú scénu, ktorá poteší oko každé chlapa. A taktiež som sa dočkal. Myslím, že pri pohľade na jej plný hrudník v krásnych červených šatách ... no čo vám budem rozprávať. Striedanie takých, ako to povedať, v poho scén so scénamy plnými nostalgie a smútku ( smrť manželky, prezerania fotiek ) dalo priestor na vydýchnutie a ukludnenie atmosféry. Milo ma prekvapila Hrebíčková. Skvele zahrala ( cafe Max ) a aj celkovo pôsobila príjemne a dobre sa ňu pozeralo. Takže ako zhodnotiť tento film, český film, plný podvádzania, klamstiev, vtipov a na prekvapenie skvelej kamery, scenára a režie? Jednoznačne ako dobrý pokus českej kinematografie. Či? Ja som sa bavil. A poprosím viac komédii s MAcháčkom. Skvelé hrá 3 z 5

Dům snů (2011)

no ... kukal som ho sice na dvakrat a aj to na pol oka, ale aj tak som čakal viac. Ani nie tak od Daniela, ten bol ako vždy skvelý ale od Rachel ... v takomto misterioznom trilery mohli vyuzit viac jej emočný potencial. Craig behal, zisťoval a predstavoval si. TO bolo fajn. Nebolo to až tak strašidelné ako som si myslel po prvej "jaaaj bojim bojim " scene. V skutnu by sa dalo povedat ze celkom podareny mistic triler so skvelým obsadením. Tak samozrejme hviezda pre Daniela, Rachel a príbeh..čiže 3 z 5

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Neutíchajúca akcia, sexi oblečené ženy, nestarnúci Cruis ( vyzerá ako Highlander, proste stále je taký istý ) sympatický Renner a samozrejme všade prítomné BMW. Skvelá scéna v Dubaji, krásne exteriery Prahy a ešte raz, všade BMW. Nebol som ďaleko od orgazmu pri pohľade na futuristickú i8-čku. Škoda, že som nevidel aj predchádzjúce časti, lebo teraz nemám s čím porovnávať. Tak preto len 3 z 5

Aréna (2011)

Čakal som večší odapad a bol som milo prekvapený. Tento film ma aj niekoľko pozitív, tak napr. Keller Lutz. Emmet ano TEN Emmet, čiernovlasý, vymakaný upir ( po Taylerovy a Nikky tretia najobľúbenejšia postava z Twilightu ) jednoducho zabil. Keby ze neviem ze to je on, ani ho nespoznám. Blonďák, emočne disponovaný, no neni o čom. Zahral, pobil sa , zabil a to všetko za doprovodu jeho nabitej postavy. Ďalšia vec za ktorú ma tento film plus je krv. Je jej tam veľa, stále a nevyzerá tak umelo ako napr. v Centrionovi. Pôsobilo to na mna dost realisticky. Ďalej .... dej? no ... nič moc, klasika ale prekvapila ma pekne na konci rozuzlená zápletka. To som fakt nečakal. Ešte spomeniem uja Jacksona ktorému tieto "ja som tu pán a som ten najhorši" ulohy sedia. A posledné plus tohto filmu : porno. Či už Kate Winter, ktorá tam bola skoro stále nahá ( aj keď na druhej strane, je to velmi pekná žena, myslim komplexne, teda aj tvár aj telo ) alebo feriš zábavky s Asiatkami či dokonca bloďavá šľapka odchádzajúca z jeho postele. Bolo sa načo pozerať. A minus : Keď som videl v hercoch napísanu Ninu Dobrev, povedal som si, že to cchem vidieť. Predsa veď je pekná, možno ju ukážu aj v inej polohe ako v UD. Žiaľ. Nina hrala do kopy 5 minút v úvodnej scene. A raz sa objavila vo flashbacku. No nemal som slov na to. To ma sklamalo. Keby mal film lepšiu choreografiu, o stupeň lepší scenár a menej zbytočných, nikde dej neposúvajúcich scén, mohla to byť pekna podívaná. Takto len veeeeľmi slabé 3 z 5. uvažoval som aj nad 2 z 5 ... ale výkon Kellera a realistické spracovanie zranení a krvy ( a Katie ) ma presvečilo že aj keď slabé ale predsa : 3 z 5

Berlin ´36 (2009)

aj keď som to nevidel celé, tá polhodinka mi jasne ukázala, že Nemecko nemôže natočiť poriadny vojnový film. Pačíli sa mi uniformi, kordíky a celková predvojnová atmosféra. To že išlo o skutočný príbeh, popretkávaný autentickými zábermi a výpoveďami hlavných postav v súčastnosti, filmu dodal umeleckú hodnotu. To je asi tak všetko. 3 z 5

Elitní zabijáci (2011)

Akčné, napínavé, zaujímavé a hlavne o SAS. No čo viac si možno priať, keď ešte v hlavnej úlohe Statham ( ktorý opäť predvádza časť svojho bojoveho umenia, salto so stoličkou bola čerešnička na torte ) a jednooký Owen. Starček DeNiro kvalitne sekundoval. A uplne najviac ma na duši pohladil Aston Martin 64. Celkovo som mal z filmu veľmi dobrý pocit preto nemám obavu dať 4 z 5, aj keď možno časom tu jednu hviezdičku stiahnem..ale na prvý dojem to je tak ....takže 4 z 5 ... aktuálne 3 z 5

Ocelová pěst (2011)

Tak na tento film som sa tešil už od vzhliadnutia prvého trialeru. A ako je zvykom ( a boh žehnaj trialerom ) ten vám všetku tu akciu ponukne v 2 minutách. Problém nastáva pri filme, lebo tam je tá akcia rozbitá do dvoch hodín. Dvolezitý je zaciatok a ten zaujal. Potom sa to začína pekne rozbiehať a vťahovať do deja. Dalo by sa diskutovať o deji, ale od toho tu momentálne niesom. Striedanie akčných a pohodových scen dáva divákovi vydýchnuť a spracovať už videné. Všetko je to pospájané hláškami Jackmana, jeho svalmi a emóciami. Jedno však musím povedať. Od kedy sa na scene objavil Zeus, viete ako to skončí. Myslel som si to aj ja. Povedal som si " ach bože zase predvídateľný záver." a hop - nestalo sa. Aj keď pravdou ostáva že súboj nakonci bol, neskončil víťazstvom Atoma ako všetci očakávate. Na body vyhral Zeus. A to ma až dvihlo z kresla. Tak predsa. PRedsa sa našiel niekto kto neurobil stereotypný, predvídateľný záver. Heuréka !!! A už len zato a za efekty si tento film zaslúži vysoké hodnotenie. Nesklamal, pobavil, prekvapil. Za vlasy pritiahnutý ( a veeeeľmi melancholický ) záver prepáčim. 4 z 5 ...videné v kine

Krvavá odplata (2011)

Gossa možem. Podobá sa na Pitbulla, to u neho zvyšuje moje sympatie. 50 centovka naštastie nehrala veľa. A partia hassan jones, islo im to vskutnu uchvatne. A všetko to zaklincoval dlhovlasý Kilmer. Nijak extra zvlasny film. Pekné bitky, solidna akcia. Kamera v prvej scene bola taka špatna až som sa bal aby taka nebola aj nadalej ..nastastie nebola. Koniec resp nekonecne kotulanie sa digitálneho auta to zabilo. Cigan na konci bol riadne nabitý, a myslim ze Luke by len tak lahko z toho nevyviazol. Co este k tomu .... asi len ze 3 z 5