• Thriller

Muži v černém 3 (2012)

Takže, videl som asi pred sto rokmi jednotku, dvojku nie a keď už ide tá trojka v kine, no tak na to pojdem. Aj tak to nebudem ťahať. A vobec to nebolo také zlé. Aj som sa zasmial, aj trochu nechal uniesť dejom, videl v latexe odetú Nikol a hlavne počul Pitbulla. Narážky na černocha v drahom aute, padajúci finančníci a iné hlášky celkom bavia. Brolin skvelý, lepší ako zvráskavený Jones. Sem - tam stupídne dialógy miestami slabé efekty. 3 z 5 videné v kine, CZ dabing

Náhradníci (2009)

Zaujímavý námet, kvalitné obsadenie, dejovosť a napätie. Ale aj tak už chcem vidieť Willisa v Expendables 2. 3 z 5

Netvor (2011)

Príjemná romantická fantasy, s Pettyferom v hlavnej úlohe. Jeho maskovanie za netvora by si zaslúžilo nejakú cenu. Vanessa veľmi príjemná, nežná. Film by som si vedel pokojne predstaviť aj v TV ako program na nedeľné popoludnie. Takéto príbehy plné lásky má predsa každý rád. 3 z 5

Bitch Slap (2009)

Mother of God. To bolo prvé, čo ma po dopozeraní napadlo. Tak vkusne natočené lesnické péčko som ešte nevidel. Oblievanie vodou, kozy, zadky, kozy, akrobatický boj, zadky, nesmrteľnosť, kozy. DO toho ešte Sorbo a Hurst, krv búriace dialógy, kozy. Jááááj aha, to bol film a nie péčko. Veď ten záver to dal jasne najavo. Tak to potom mení celú situáciu. Keby to bolo péčko, tak plný počet ale keď že je to seriózne sa tváriaci film tak 1 z 5

Hanna (2011)

Pri Wrightovi človek nikdy nevie čo očakávať. Tento projekt Hanna príjemne prekvapil. Samozrejme, berem z rezervou. Na to že má Roran 17 vyzerá tak na 14, čo momentálne neviem určiť či je plus, či mínus. Ale k filmu. Kvalitná réžia, podmanivý soundtrack. Výprava nič moc, road movie po Maroku a Španielsku nenadchli. Bitka pri kontajneroch, čistá vykrádačka. Musela by veľa haluškoch zjesť aby porazila teepkov v šnúrovákoch a bomberách ( inak, veľmi dobre v tom vyzerali ). Bana a Blanchett podali celkom solídny výkon. Osobne mi tam chýbal taký prvok strachu. Vygradovanie atmosféry, niečo, čo by ma udržalo v napätí. Čo sa týka akčňákov, veľmi dobrý počin. Wright teším sa na Kareninu :) 3 z 5

Londýnský gangster (2010)

Celkom fajn gangsterka. Viazlo to v scenari, strihu. Má však luxusné herecké obsadenie. Namiesto Farrella by som si tam možno vedel lepšie predstaviť Stathama alebo Adkinsa, no to by sme už narušili tú takú jemne romanticko - záhadnú líniu tiahnucú sa filmom. Rozmýšľal som nad štyrmi, ale nakoniec len 3 z 5

Catch .44 (2011)

Nie. Akokoľvek sa človek snaží, toto je žumpa Hollywoodu a Harvey by už nikdy nemal nič natočiť. Čudujem sa Willisovi že prijal takú úlohu, no ale peniaze asi aj jemu dochádzajú. Dúfam že v Expendables, Red a G.I.Joe   si reputáciu napraví. Reed som skoro ani nespoznal, škoda, že taký malí priestor dostala. Malin Akerman príjemne prekvapila. Táto švedska kráska by mala určite dostávať viac hlavných úloh. A Rosenbaum, príjemné zaspomínanie na Smallwille. 1 z 5

V zemi krve a medu (2011)

Takže po Fiennesovi sa aj Angelinka pokúsila niečo zrežírovať. Ako by som to len. Na jednej strane nudný film jak svina, na tej druhej, celkom solídne vykreslenie boja etnických skupín, ľudských vzťahov a nečinnosti sveta. Film z človeka rýchlo vyšumí, nezanechá nejakú hlbokú stopu. U mna jednoznačne vyhráva  Coriolanus, už len za ten nápad, prevedenie a lepšie herecké obsadenie, od čoho sa odvíja aj celková atmosféra a hlavne herecký výkon. Nie zlý debut. Dúfam, že už to bude len lepšie. 2 z 5

Hněv Titánů (2012)

Škoda, že jednotku si nepametám tak podrobne, resp. nepametám si ju skoro vôbec. Viem o Gemme, obrovskom škorpionovi a to je všetko. Ale aj tak, dvojka sklamala. Dúfal som, že to nebude bahno z hollywoodských jazier, dúfal som, že spamätajú a neprekrútia históriu. Ale nie. Prekvapenie sa nekonalo. Tento film by sa dal rozobrať z dvoch rovín : vizuál a príbeh. Vizuál, to nieje o čom. Nabúšené efekty, lietajúce ohnivé kamene, pády z obrovských výšok, odštiepenie zo stĺpov a hlavne Perseovo zváranie. Vidieť to v 3D, možno by to so mnou niečo urobilo. A dej. Nalinkované od začiatku do konca, predvídateľné a nudné. Počiatočný boj s Chimérov ešte diváka nadchne, ale keď sa to opakuje v pravidelných intervaloch, prestane to byť zaujímavé. Potom je tu ešte kamera, miestami úchvatná, miestami naprd. A smrť Bohov??? WTF??? Tým ma dožrali úplne. Som zvedaví, čo vymyslia do trojky, keďže polovicu postáv zabili. 3 z 5

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Už viem prečo to je prepadák a prečo to zlomilo vezy šéfovi štúdia. Nuda, nuda, obludy, nuda, zase tie obludy, kus boj, zaujímavý záver a koniec. Kitsch sa snažil, ale nezachránil to ani on. Ešte že tam bol West a Strong ktorý to ako tak držali nad vodou. Inak vážne nič. 2 z 5