• Thriller

Bez kalhot (2012)

Už v prvopočiatkoch sa o tomto filme vravelo, že to bude niečo zaujímavé a nové. Herecké obsadenie tomu nasvedčovalo. Nakuknúť do sveta mužského striptízu, to sa len tak nevidí. Tatum si zaspomínal, zafinancoval a natočil labutiu pieseň. Pettyfer, neoholený, nenabúchaný a predsa sa tam hodil. McConaughey je šouman a táto rola mu sedela. Mohol možno dostať väčší priestor, ale chápem, v tímovke to nieje dovolené. Holky pekné. Čo je slabina tohto filmu?? Priehľadnosť. Tu som čakal klasického Soderbergha, niečo, pri čom by som sa musel zamyslieť. Nedočkal som sa. Priamočiare, nevtipné ale na druhej strane svižnejšie a s useknutým koncom. Dá sa to pozrieť, ale žeby ma to nadchlo ako napr Dannyho chlapci alebo Zkrat, tak to nie. Za to, že Soderbergh vie pracovať s hercami a skvelú kameru 3 z 5

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

HA HA HA ! Budem extrémne krátky. Keď sa točia filmy podľa knižnej predlohy, je jasné, že sa nejaká scéna musí vypustiť. Ale ešte som nevidel, aby sa scény pridávali. Či už to povolila autorka alebo nie, z čitateľov to urobilo debilov. A ešte tú "bonusovú" scénu aj zle postrihali. Hviezda za skvelého Michaela Sheena. Keby si z nás nespravili debilov, bolo by viac. Takto len 1 z 5

Loutkař (2012) (amatérský film)

Čo povedať na začiatok. Dosť dobre spravený amatérsky film. Námet a scenár fajn. Nie úplne na reálnom základe, ale aspoň sa nikto na nič nehral. Už som sa bál, že sa to skončí klišoidne, ale záver bol aspoň trochu prekvapiví. Výprava taká ako sa na amatérsky film patrí. Les, námestie, škola. Nič náročné, drahé a podobne. Páčil sa mi zvuk, bolo počuť, že použili externé mikrofóny. Kamera a strih tiež ušli. Obraz ale niekedy nebol kvalitný, čo ma trošku mrzí. Výkony nehercov sa celkom dali. Scenár síce niektorí recitovali, ale tak, aspoň sa snažili. Hlavná postava a jej záverečný výstup bol skutočne excelentný. Páčila sa mi však jedna vec. V jednom momente mi to nahnalo zimomriavky. Vtedy sa vykreslenie atmosféry skutočne podarilo. Škoda "výstrelov" a nedotiahnutých detailov. Inak aj make-up sa dal spraviť lepšie. Takže, celkom slušný počin a poprosím viac takýchto amatérskych filmov. ....... Oprava : Objektívne by to malo byť 3 z 5 ale kedže vieme koľko to stálo námahy a cením si takých ľudí, dávam nadhodnotených 5 z 5

Láska je láska (2012)

Nazvať to oddychovým filmom by asi nebolo správne. Scenáristi sa vyhrali s dejom a zakomponovali tam na môj vkus až príliš veľa samostatných jednotiek, ktoré by sa v reálnom živote asi takto nestretli. Film má rozvetvený a relatívne spletitý dej, ktorý sa dá však v určitom momente prekuknúť. Trochu som čakal nejaký prekvapivý záver, nebolo mi dopriate. Herci a výkony ako to už v českých filmoch býva na úrovni. Vetchý to stále vie. Naposledy som ho videl ako nekompromisného eštebáka, teraz ako zanieteného futbalového fanúšika, ktorý dá prednosť repríze finále Maďarského pohára pred nocou s manželkou. V obidvoch rolách bol skvelý. Ústredná dvojica Krejčíková - Cymorek nie zlé, celkom im to ladilo. Stašová, Hrušinský a spol. skvele sekundovali a prispievali svojimi postavami do komplexnosti deja. Trochu som čakal, že film bude mať viac humorných scén. Dej bol niekoľkými scénkami odľahčený, myslím ale, že sa dalo vyťažiť aj viac. Výprava fajn, kamera a strih taktiež. Česká filmografia sa v posledných rokoch zobudila a chrlí samé dobré filmy. K radu komédií sa tento film nehodí, ale na druhej strane, aj dráma je dôležitá. Príbeh o láske ale aj strate, predsudkoch, menšinách a podprahových reklamách si určite našiel a ešte aj nájde veľa spokojných divákov. 3 z 5

Pathfinders - Výsadek v Normandii (2011)

Už som si myslel, že film Supervojak SS nič neprekoná. Pathfinders sa mu však solídne vyrovnal. Zlá kamera, réžia, príšerné ba priam amatérske osvetlenie. Dialógy zbytočné, atmosféra nulová. Veľmi nepodarený pokus o kopírovanie Bratstva neohrozených. Hviezda za uniformy a nemeckých chlapcov. 1 z 5

Albatros (2011)

Dobre, že to skončilo tak, ako to skončilo. Keby to zobrali do rúk američania, vytrieskajú z toho nenormálnu komédia a film by stratil čaro. To je podstatné, to čaro. Krásne prostredie ostrova Man ( scéna so zapadajúcim slnkom ma úplne dostala ) skvelá konštalácia hercov, príjemná Jessica Brown Findlay a jednoduchá myšlienka pretvorená do pútavého ( prehľadnuteľného ) deja. Podtext dysfunkčnosti rodiny verzus život bez nej pridal emócie a priestor aj na nejaké to hlbšie zamyslenie. Mne sa to páčilo a Findlay od teraz vyhľadávam. 3 z 5

Sousedská hlídka (2012)

Stillera sa asi nezbavíme. Mám pocit, že on sa bude v komédiach objavovať ešte aspoň dvadsať rokov. Škoda len, že tie komédie strácajú úroveň. Vaughn sem tam dobre zahlásil ale čo sa mi páčilo, bolo obsadenie a herecký výkon vychádzajúcej hviezdy ( nie len komédií, spomeňme si na Moneyball ) Jonah Hill. Je obsadzovaný do ( dajme tomu ) dobrých rolí, ale čo je hlavné, je prirodzený a človek sa s ním ľahko stotožní. Dej je vyhrabaný zo stoky, vykráda iné filmy ale čo je dôležité, divákovi nemizne z tváre taký ten jemný úškrn počas celej projekcie. Opäť raz film na nudné sobotňajšie popoludnie pred TV. A dávajte si pozor na svoje péra! 2 z 5

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Verné názvu. Zahúlili na Vianoce, zostrelili Santu, nadrogovali dieťa a zháňali štvormetrovú jedľu pre Dannyho Treja. A Harris zase raz hviezdil. 3 z 5

Přežili jsme invazi (2012)

Ach, kde sú tie časy, keď sme zatajovali dych pri záchrane vojaka Ryana, tešili sme sa na nové diely Bratsva neohrozených? V poslednej dobe tie vojenské filmy nemajú úroveň. Uniformy, obsadenie a technika fajn ale tá atmosféra sa vytráca. V tomto filme je absolútne zbytočná posledná pol hodina, ktorá sa hrá na sentimentalitu nejak do konceptu predchádzajúceho deja nezapadá. Ale herci boli celkom uveritelní. Francúzska (?) partizánka, ktorá by hádam prekonala ja Zajceva bola pekná ozdoba. Aspoň viem, že v dnešnej dobe stačí les, uniformy, jednoduchý dej a mám film. 2 z 5

Total Recall (2012)

Takže po krvilačnom upírovi sa Farrell rozhodol, že pôjde do budúcnosti. Dobre. Pôvodný Total Recall s Arnym som nevidel, preto nemôžem porovnať. Tento remake ma však celkom bavil. Skvelá pološialená Beckinsale a o niečo mladšia Biel, ktorej sa zjavne zapáčili hollywoodske mainstreamovky. Kvalitné kulisy, schopné efekty a dobré obsadenie. Treba však spomenúť aj deravý scenár, nedomyslené detaily a to, že to občas bolo veľmi pritiahnuté za vlasy, to by som snáď odpustil a dal to za vinu sci - fi. Inak zaujímavý sci-fi akčňák s dobrým obsadením, pri ktorom sa človek rozhodne nenudí. 3 z 5