• Thriller

Hněv Titánů (2012)

Škoda, že jednotku si nepametám tak podrobne, resp. nepametám si ju skoro vôbec. Viem o Gemme, obrovskom škorpionovi a to je všetko. Ale aj tak, dvojka sklamala. Dúfal som, že to nebude bahno z hollywoodských jazier, dúfal som, že spamätajú a neprekrútia históriu. Ale nie. Prekvapenie sa nekonalo. Tento film by sa dal rozobrať z dvoch rovín : vizuál a príbeh. Vizuál, to nieje o čom. Nabúšené efekty, lietajúce ohnivé kamene, pády z obrovských výšok, odštiepenie zo stĺpov a hlavne Perseovo zváranie. Vidieť to v 3D, možno by to so mnou niečo urobilo. A dej. Nalinkované od začiatku do konca, predvídateľné a nudné. Počiatočný boj s Chimérov ešte diváka nadchne, ale keď sa to opakuje v pravidelných intervaloch, prestane to byť zaujímavé. Potom je tu ešte kamera, miestami úchvatná, miestami naprd. A smrť Bohov??? WTF??? Tým ma dožrali úplne. Som zvedaví, čo vymyslia do trojky, keďže polovicu postáv zabili. 3 z 5

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Už viem prečo to je prepadák a prečo to zlomilo vezy šéfovi štúdia. Nuda, nuda, obludy, nuda, zase tie obludy, kus boj, zaujímavý záver a koniec. Kitsch sa snažil, ale nezachránil to ani on. Ešte že tam bol West a Strong ktorý to ako tak držali nad vodou. Inak vážne nič. 2 z 5

Coriolanus (2011)

Coriolanus je adatácia Shakespearovej hry v modernom podaní. Fiennes si na svoj režisérsky debut zobral veľké sústo. Našťastie nebola to taká katastrofa ako by sa mohlo zdať. Kvalitný úvod navnadil divákov. Film nemá nejaké strhujúce tempo, skôr sa treba zamerať na herecké výkony. Fiennes a Redgraveová jednoznačne kraľujú. Dialógy písané vo veršoch sú príjemné spestrenie v dnešnej dobe plnej bezduchých blábolov. Butler dostal žalostne málo priestoru, čo je škoda. Snímok je však pozeratelný, neublíži. 3 z 5

Kurýr z podsvětí (2012)

Nie žeby to bol zlý film. Je to také slabšie pozeratelné B-čko. Kvitujem nečakaný zvrat a otvorený záver. A však film nemá takú atmosféru, taký náboj aby vás vtiahol a nepustil. Ďalej ma prekvapil slabý dabing, načo nie som zvyknutý. A klinec bol Rourke v posledných troch minútach a aj to bol zamaskovaný. 2 z 5

Kličko (2011)

Najlepší športový dokument aký som kedy videl. Konečne som sa ich naučil rozoznávať, dozvedel som sa niečo o ich kariere, živote. Boj Vitalia s Lewisom nenechá nikoho chladného. 5 z 5

Voják 2 (2009)

Od režiséra Death race 2 sa nedalo ani nič iné očakávať. Akcia správne dávkovaná, nesmrtelnosť hlavného hrdinu je samozrejmosťou, zrada a víťazstvo dobra nad zlom taktiež nechýbalo. Keď to mám porovnať s jednotkou, Cena ako herec mi viac vyhovoval aj keď dvojka má lepší dej a hlavne krajšiu výpravu. Takže dobrý B-čkový akčný videofilmík, ktorý neublíži a poteší oko krásnou scenériou. 2 z 5

Speciální jednotka (2011)

Po dlhom čase som si myslel že uvidim akčný vojnový film. Nie. Nestalo sa tak. Začiatok dobrý. Prepad v Kosove, ukážka taktiky, zbraní. Dej sa skomplikoval, odchod do Pakistanu predznamenal záchranú a možno aj napínavú akciu. Strielanie mudžahedínov chvíľu baví, ale keď ich je stále rovnako veľa a vojaci majú neobmedzené zásobníky, začnete sa na to pozerať trochu divne. Ale vrchol príde až teraz. Pochod cez hory. Niekoľky sa blukajú po horách, 5000 m.n.m. v snehu, zime, mraze a stále majú čo jesť. Samozrejme Krugerová čoby novinárka v pohode zvláda tempo trénovaných vojakov. Rybojad nehnevaj sa , ale toto bolo prehnané a tak za vlasy pritiahnuté B-čko, že priam škoda slov. 3 z 5

22 výstřelů (2010)

Trochu sklamanie. Keďže to bolo od tvorcov Taken, čakal som lámanie kostí, bojovú techniku, luxusné zbrane a nervy drásajúci boj s časom. Dostal som len tie autá. Žiadny boj, len bezduché prestrelky, "kopanie jedenástok" ( kto videl chápe ), a veľa krvy vytekajúcej z nepriateľov. Reno v poslednej dobe hrá už len úlohy, kde nemusí veľmi používať mimiku, emócie. Tak to aj vyzeralo. Celý film jeden výraz v oblasti tváre, ale napodiv, veľmi mu pasoval. Dalo sa mu to uveriť. Za plazenie sa pod bruno valce má u mňa hviezdičku. Keď si to vezmeme komplexne, atmosféra je jasná. Prevažuje strach, aj keď v danej situácií mal byť vykreslený ešte o 100% lepšie. Roztrasená kamera miestami riadne žrala nervy. Takže dalo by sa povedať, bratranec z druhého kolena Takenu na francúzsky spôsob. 3 z 5

Železná lady (2011)

Tento film by bola nudná, otravná, senilná brečka keby tam nehrala Streepová. Myslim, že Lady stvárnila dokonale. Jej mladšie verzie taktiež vynikajúco sekundovali. Oskar zaslúžený. 4 z 5

Přizdis*áči (2011)

Serial síce nepoznám, ale film bol fajny. Ja osobne som sa na niektorých hláškach ( aj ked klišoidných ) fajne zasmial. Takýchto teen komédií nieje asi nikdy dosť. 3 z 5