Bitva o Sevastopol (2015)

Palec nahoru za snahu zfilmovat film o sovetske legendarni odstrelovacce Pavlicenkovove, ktera stacila zlikvidovat 309 nemeckych a rumunskych vojaku. Spousta valecnych scen je skutecne povedenych, namet je velmi zajimavy, Julija Peresild v roli Ljudmily je atraktivni mozna az moc... Film chtel toho ukazat strasne hodne a myslim, ze to bylo kontraproduktivni. Hodne mi vadil strih a velke zklamani je pro me soundtrack. Film ma proste jak hodne pozitiv, tak i negativ a zustanu tedy u prumerneho hodnoceni.

42. ulice (1933)

Krome zaverecneho predstaveni se mi libila uz jen Ruby Keeler. Sice je film od meho vkusu vzdaleny, myslim si ale, ze byla natocena rada lepsich muzikalu.

Pořád jsem to já (2014)

Cim je Julianne Moore starsi, tim je lepsi a to ve vsech smerech. Cely film stoji hlavne na ni, podobne minimalisticke filmy mam moc rad a tento me urcite nezklamal. Z ostatnich hercu se mi nejvice libila Kristen Stewart. Zajimavy je i osud a jista paralela scenare s reziserem (a scenaristou) Richardem Glatzerem. Mozna mohli tvurci jeste vice zatlacit na pilu a zaver nechat vice vygradovat, mozna...

Drama z Manhattanu (1934)

Solidni drama s vybornym zaverem a vytecnym Clarkem Gablem v hlavni roli. Sice pochybuji o tom, ze by nekdo nepoznal svuj kabat, ale to se da odpustit...

Brotherhood (2010)

Neverim, ze se v jednom dni muze posrat tolik veci najednou, mozna to tvurci trosku prekombinovali a zbytecne moc hrotili... Presto divak dostane ve skromne stopazi maximalni akci a napeti. Atmosfera je taky vyborna, za kterou mohou predevsim vynikajici herecke vykony, snad vsech mladych a pro me neznamych hercu. Povedena jednohubka:-)!

Hlava-ruce-srdce (2010)

Pro me osobne dokoukat tento film, byl doslova utrpenim. Dlouho jsem nevidel tak mizerny herecky vykon v hlavni roli, jaky predvedla Viktorie Cermakova. Hvezdicku za odvahu a snahu se zanrove trochu odlisit od ostatnich ceskych filmu posledni doby.

The Weight of Chains (2010)

Jen takova recnicka otazka, myslite, ze nekdy nektera z nasich televizi odvysila tento dokument? Dlouhodobe se mi chce zvracet z americke zahranicni politiky, EU, OSN, MMF, NATO a jinych zlocineckych organizaci.

Orlie pierko (1971)

Souhlasim, ze Medena veza je lepsi, i tak je Orlie pierko nadprumerny ceskoslovensky film. Opet nadherna hudba Zdenka Lisky, krasna priroda a vyborni herci. Scenar ma jednoduchou dejovou linii, ale dokaze zaujmout. Zde jeste Andrea Cunderlikova vypada jako takova seda myska, aby se jen o par let proslavila v roli atraktivni Iny v Nemocnici na kraji mesta.

Mizerná neděle (1971)

Ve filmu je nekolik dobrych napadu, ktere daji napovedet, ze v reziserskem kresle sedi nekdo, kdo umi. Herecke vykony dobre, milostny trojuhelnik je taky zajimavy temer vzdy..., ale, ale neni to film, na ktery by si clovek treba za tyden vzpomnel. Takova dobre natocena nuda. Nevim, proc tento film casopis Empire vybral mezi 500 nejvetsich filmu vsech dob... Dnes uz namet nema cim ohromit.

O princi, který měl smůlu (1989) (TV film)

Josef Dvorak to ve druhe puli poradne rozjede a jeho trpaslik je prave jedna z tech roli, na ktere uz divak nezapomene. Namet na televizni pohadku solidni. Jinak ve vsech smerech prumerny pocin.