Plivu na váš hrob (2010)

Ve svem zanru prumerny film, co vsak hodnoceni snizuje, je hlavni predstavitelka, ktera se do zaverecneho mordu vubec nehodi.

Svět podle Mallory (2010)

Trochu trva, nez se dej trochu posune, ale hlavne s prijezdem manzelky Lois se to rozjede. Myslenka filmu slusna, herecke vykony taky, celkove je to ale takove nemastne a moc obycejne.

Fotograf (2015)

Letos, po uspesnych Kobrach a uzovkach, opet cesky film, ktery me maximalne potesil a zaujal. A to pres fakt, ze jsem od nej moc necekal. Dobre poskladane stripky z pestreho zivota (ac nektere smyslene ci pribarvene) naseho predniho umeleckeho fotografa. Karel Roden byl vynikajici, takova role musi byt snem kazdeho herce, mozna mel Saudek ale pravdu a typove by se vice hodil Oldrich Kaiser. Zivotni role pro Malkovou, misty jsem mel pocit, ze se v TV divam na Saru. Jenovefa Bokova opet potvrdila, ze se jedna o jednu z nasich nejtalentovanejsich herecek. Necekane kvalitni a vyborny snimek, malokomu se postesti, aby nekdo o zijicim cloveku natocil takovy zivotopisny film... Saudkova tvorba je podobne ojedinela, jako jeho zivot a kazdy, kdo ho kritizuje by beztak chtel na nejaky cas jeho zivot alespon ochutnat. Nechapu tak nizke hodnoceni...

Dluh (2010)

Zajimavy namet, slusne drama, tedy hlavne ta cast odehravajici se v Berline, roku 65. Skoda zaveru, kdy nas dej zavede do nejake ukrajinske LDN... Atmosferu to ma dobrou, herecke vykony standartni. Skoda, ze se autori vice nezamerili na jednu dejovou linii.

Mami! (2014)

Ruzne rodinne pribehy mam rad a na tento film jsem se dlouho tesil. Vedle slusneho nametu, film tezi predevsim z vybornych hereckych vykonu ustredni trojice, v cele s vynikajici Anne Dorval. Hudbu bych si sice samostatne nepustil, ale do "Mamky" se hodila, zaujalo me i zpracovani celeho snimku. Spousta silnych scen, bohuzel, myslim si, ze filmu by i tak sluselo vice dramaticnosti. Trochu pritlacit na pilu, dam pet hvezdicek. Kazdopadne od Kanadanu velmi prijemne prekvapeni.

Rezistence (2015)

Pred zhlednutim tohoto filmu jsem o nem nemel zadne informace a tak jsem ani netusil, ze se jedna o pokracovani snimku Divergence. Mam rad v podobnych filmech apokalypticke ztvarneni zivota v budoucnosti, bohuzel, zde tech zaberu na mesto zase neni tolik. Presto to je jediny klad filmu, vedle herecky S. Woodley, ktera me uz podruhe herecky zaujala a myslim, ze z ni roste nadejna herecka. Pribeh me nicim neoslovil, malo akce, nuda... Nejsem sice cilova skupina, i tak si myslim, ze jde o brakovou zalezitost.

Machete (2010)

Lituji toho, ze jsem film videl strizlivy... Takova silenost se nevidi kazdy den. Nevericne jsem kroutil hlavou nad spoustou momentu, ze kterych musim vyzdvihnout hlavne slanovani na cizim tenkem streve:-). Celkem perverzni podivana je uz to, jak hnusak Trejo objizdi snad vsechny baby, co se ve filmu objevili. Jako kulisa pro nejakou divokou party je Machete idealni...

Evropa, Evropa (1990)

Velmi dobre natoceny film o jednom zivote, ktery toho stihnul zazit vice nez dost. Spousta silnych a zajimavych momentu. Dobre je i to, ze Agnieszka Holland lidi deli na dobre a zle a ne na Nemce, Zidy, Rusy... Myslim, ze chybel jen kousek, aby se tento film stal nesmrtelnym a masoveji vysilanym.

Páter Vojtěch (1928)

Hodne odvazny a svym zpusobem i ujety scenar, ktery by se neztratil ani dnes. Velka skoda, ze mi byly vsechny postavy nesympaticke. Film ale dokaze zaujmout a bavit, kamera napadita. Lamac mi misty pripominal Marlonda Branda:-).

Jmenuji se Khan (2010)

Dobry, misty lehce dojemny, jindy zase usmevny pribeh o zivote jednoho muslimskeho Inda v USA, trpici Aspergerovym syndromem. Herecky vykon Shahrukha Khana byl fenomenalni a myslim, ze strcil do kapsy Hankse (Forrest Gump) a dost mozna i Hoffmana (Rain man). Kajol kocka jako prase, jde videt, ze neni problem vybrat nejakou peknou babu z pul miliardy Indek:-). Jasne, je to na hranici kyce, je to barevne, plne chytlave hudby..., kdo ale zna trochu indicky film, nemuze ho to prekvapit a Khan zcela urcite patri k tomu nejlepsimu. Mne se to libilo.