Devadesátky (2018)

Zil jsem ve stejne dobe jako filmovy Stevie, jen v Ostrave, nekamaradil jsem se s cernochy a ani na skateboardu jsem nejezdil. Presto jsem hlavni postave rozumel a sympatizoval s ni. Sunny Suljic podal vynikajici vykon a v podstate na nem stoji cely film. Dejove nicim prelomove, ma to ovsem dobrou atmosferu a vyborny soundtrack. Videno v ostravskem Minikine, 17 divaku.

Cena za štěstí (2019)

Ja nevim, jestli ve velke vetsine za to nemuze spatny scenar, ale poslednich snad dvacet let ceskemu filmu rodinna dramata moc nejdou. Treba ve srovnani se severskou tvorbou. Dej je citelny uz po ctvrtine stopaze. Co chvalim, tak je vyborna hudba Muchowa, herecke obsazeni a par dobrych dialogu.

Balkánská hranice (2019)

Zajimave videt jugoslavsky konflikt i z te druhe strany. Myslim, ze kazdy slusny Cech musi byt na strane Srbu a stydet se za tehdejsiho prezidenta, ktery cosi mlel o humanitarnim bombardovani... Skoda, ze film vice nez na pribeh vsazi na akci a velkorysou stopaz.... Dobra atmosfera a presvedcive herecke vykony.

Ikigami (2008)

Verim, ze pokud by takovy system byl skutecny, pak asi opravdu muze fungovat jen v Japonsku, mozna v Koreji a Cine... Namet mi prisel velmi zajimavy. Zpracovani, i kdyz misty tlaci na pilu se mi libilo. Vyborne vykreslena postava poslicka smrti. Nejvice me zaujal osud syna politicky. Bavilo me to od zacatku do konce.

Yesterday (2019)

Danny Boyle a zajimavy namet slibovali minimalne dobrou podivanou. Coz svym zpusobem Yesterday urcite je, avsak jsem cekal daleko vetsi zazitek. Par rezijnich napadu je povedenych, presto si myslim, ze film mohl dopadnout daleko lepe. Nez aby se kolem Jacka stupnovalo silenstvi, film asi od poloviny preslapuje na miste a k nude nema daleko. Nijak mi ani nesedela hlavni postava, kterou ztvarnil Himesh Patel. Myslim, ze fanousci Beatles budou vetsinou zklamani, jako komedie na jedno zhlednuti to zase neni tak spatne. Cinema City Ostrava, 14 divaku.

Dobrodruzi (2017)

Takova svezi skoro Bondovka po Cinsku... Ceskeho divaka zaujme fakt, ze se natacelo v Praze a na Bouzove a pak rada ceskych hercu v malych rolich.

Profil hokejového brankáře: Dominik Hašek (1997) (TV film)

Nicim vyjimecny, spise televizni dokument, ktery nas laicky seznami s nejvetsi postavou ceskoslovenskeho brankoviste. Pro hokejove znalce a fanousky nic noveho. Ale skoro dvacet let po vzniku udela film radost.

Scream for Me Sarajevo (2017)

Myslim, ze se jedna o prumerny dokument. Ale ta sila okamziku, ktera se odehrala v roce 94 a archivni zabery te doby z ulic Sarajeva automaticky tahnou film nahoru.

Odpad město smrt (2012)

Pred zhlednutim jsem mel z filmu obavy, ale zbytecne. Zajimave postavy a herecke vykony, kterym jasne dominuje Gabriela Micova. Zajimave pojaty i po rezijni strance.

Otec vojáka (1964)

Rusove i ostatni postsovetske narody natocili o druhe svetove valce spoustu filmu. Jsou brany z ruznych pohledu, Otec vojaka mi vsak prijde jako originalni road movie. Nevim, do jake miry uveritelna, ale diky hlavni postave si film uzije temer kazdy. Ocenuji zaver filmu, hudbu a vypravu.