Nebohá paní Pomsta (2005)

Asijske filmy mam dost rad. U tohoto snimku musim ocenit napaditou kameru a zajimave zpracovani. Pribeh me ale moc neoslovil.

Gang (1977)

Sice je v zanru uvedena komedie, spousta scen ale pusobi spise jako groteska ( hlavne ty za doprovodu jednotvarne hudby ). Nijak tomu ani nepomaha paruka Alaina Delona. Film ma i dobre momenty, mezi nejlepsi urcite patri prepadeni a nasledny utek na nadrazi. Myslim, ze hodnoceni zde odpovida.

Poklad byzantského kupce (1966)

Podle chovani lze vinika vypatrat jiz na zacatku filmu. Myslim, ze zanr kriminalni a komedialni k sobe moc nepatri a oba se navzajem rusi. Postava kapitana Exnera je pro ceskoslovenske pomery hodne nezvykla ( i pres rok 66 ). Ve filmu hraje neskutecne mnozstvi vybornych hercu. Ackoliv mam ale treba Lipskeho rad, tady mi vubec nesedel, podobne Vranova. Postavy zajimave, namet taky neni spatny, film ma ale dost pomale tempo a je naprosto bez atmosfery.

Jezerní královna (1998)

Pohadku jsem videl az 12 let po jejim vzniku. Moc nechapu jeji spatne hodnoceni. Pohadka ma hlavu a patu, slusny pribeh a zajimave postavy. Pochmurna atmosfera Jezerniho kralovstvi neni vubec naskodu, ba naopak. Cely prubeh dokresluje hezka hudba. Na Jitku Schneiderovou je radost pohledet. Jedna z nejlepsich porevolucnich pohadek.

C. a k. polní maršálek (1930)

Vlasta Burian neni uplne muj oblibeny herec, v mnoha filmech se mi jeho humor zda byt prilis vtiravy. To vsak neplati o polnim marsalkovi, ktereho ( narozdil od jinych uzivatelu ) povazuji za jeden z jeho nejlepsich filmu. Hezky je i scenar, kdyz jeste vezmu v potaz rok nataceni, neni co resit... Poctive ctyri hvezdicky.

Control (2007)

Minimalisticky, ale velmi dobre natoceny film o frontmanovi punkove kapely Joy Division. Filmu pomohl cernobily kabat. Slusne herecke vykony, ale hlavne skvela hudba je nejvetsim kladem Controlu. Ian Curtis zil pouhych 23 let, tak neni divu, ze jeho biografie neni tak zajimava jako u jinych umelcu, kterym se take dostalo te cti, natocit o nich film.

Muž v povětří (1955)

Film, ktery je uplne o nicem. Me osobne potesila jen ucast Hrusinskeho a Effy. Jiz nikdy tento snimek nepotrebuji videt.

Agent Palmer: Případ Ipcress (1965)

Agent Palmer je velmi stylovy film. Pripojim se ke strane, ktera chvali kameru ( zajimave a " nove " zabery ). Hudba je take dobre vybrana a dokresluje deni v ulicich Londyna. Caineovi to sekne. K cemu vsemu to ale je, kdyz me film po obsahove strance nenaplnil a misty dost nudil? K tomu ten suchy anglicky humor...

René (2008)

Trestikova je zdatna dokumentaristka. Lidi jako Rene bych ale strilel, presto, ze to neni zadny hlupak, jen parazituje na spolecnosti.