Lokal TV (2011) (seriál) odpad!

Je to totálny shit

Tři dny ke svobodě (2010)

okrem toho, že to bol v podstate dobrý film (ale o tom je tu popísané dosť), ma dosť zaujalo, že úplne všetci fanúikovia Penguins majú vo filme z roku 2010 na sebe dresy s logom, ktoré klub od sezónu 2005/06 nepoužíva :D

Muž na Měsíci (1999)

Najprv všeobecne, indície k filmu priviedli asi mnohých vrátane mňa potom, ako spoznali pesničku od R.E.M., dozvedeli sa o komikovi Andym Kaufmanovi, dostali sa k filmu, ktorý režíroval Miloš Forman a ktorý má výborné hodnotenie. Tešil som sa tak na zauímavý a výborný film a taký aj presne bol. Keď človek spoznáva postavu Andyho Kaufmana, musí si vybrať, či bol blázon alebo génius. Svojím spôsobom jedno i druhé. Po tejto etape, keď človek postavu pozná je fillm ešte lepší, na záver vynikajúci. Film je zároveň majstrovky podaný i Jimom Careym v hlavnej úlohe, skutočne je vynikajúci. Na záver sa už R.E.M. nemôžu hodiť viac.

Pařba ve Vegas (2009)

Po prejdení komentárov by som tento film zhrnul nasledovn, iste mal chyby i trochu nevkusu (hlavne to z dieťaťom bolo nechutné), ale zas nájde sa tam dosť vtipných situácii a svojho efektu táto komédia dosahuje. Nakoľko bolo mojím cieľom pozrieť si len čisto oddychovku, tak s prižmúreným okom je to i na 4*, nakoľko cieľ bol splnený, bavil som sa.

Proč? (1987)

Zarážajúco aktuálne, nie je to len problém dneška. Páčilo sa mi spracovanie, kde to bolo podané ako rekonštrukcia, bolo to miestami naozaj podané tvrdo, ale výstižne. Čo mi však u filmu tohto typu chýbalo, a to je dôležité, to je vystihnutie, resp. podanie toho, čo vlastne vedie týchto "fanúšikov" na štadióne i mimo neho k agresivite a vyčíňaniu, kde futbal je len zámienkou, za ktorú sa schovávajú, inak by to boli 4* určite.

Fenomén (2010) (pořad)

Veľmi zaujímavá súťaž s dobrým nápadom. Pripúšťam, že mnohých môže náročnosť úloh odrádzať, resp. vzbudiť nudu, lebo v krátkosti času, nemá bežný divák veľakrát, hlavne vo vyšších kolách šancu vyriešiť úlohu, či ju správne pochopiť. No koho to baví a dá tomu šancu, tak neoľutuje a čo to snáď i vyrieši, to potom motivuje :-). A treba oceniť, že i takýto formát sa na TV obrazovky dostal a je to aspoň niečo z mála, za čo si naša verejnoprávna TV zaslúži pochvalu. Preto sa v rozmedzí 3 až 4* prikláňam k tým 4.

Hokejový zázrak (2004)

Vo filme prirodzene najviac vyzdvihujem perfektné hokejové scény, čo je pre mňa, ako veľkého hokejového fanúšika, podstatné. Takisto výborne vystihnuté a zvládnuté podanie štýlu, aký sa v danej dobe v hokeji preferoval.

Ponorka (1981)

veľmi dobrý a zaujímavý film z toho pohľadu, že vykresľuje nemeckých vojakov (konkrétne námorníkov) ako prežívajú úlohy a situácie, do ktorých sa dostávajú, nie len ako zlosynov, ale pritom narážky na propagandu nacizmu tam nechýbajú, sú vsunuté cez osobnosť kapitána, film ako taký je výborný a aj prostredie ponorky je realistické, drsné

Velká ryba (2003)

Ja by som tomuto filmu udelil aj hviezdičky navyše, od chvíle keď Will prvýkrát zistí, že na otcových historkách nie sú len výmysly, ale i pravda, sa film stáva emotívny a silný, je to vynikajúci film a ukazuje, že vykresliť vzťah otca a syna sa nemusí len v zložitom filme